سوال در مورد نرم افزارهای معماری

amir0172

Well-Known Member
سلام دوستان من دانشجوی معماری هستم و سوالم این بود که برای سه بعدی کارها ی معماری حتما لازمه که سه بعدی اتوکد را یاد بگیرم چون خودم دارم تری دی کار میکنم
1-آیا سه بعدی سازی تو کد سریعتر و دقیقتراز تری دی مکس انجام میشه برای کارای معماری ؟
2- و یه نرم افزاری در اومده به نام Revit که خود شرکت Autodesk تولید کرده و میگن خیلی قویتر از اتوکده و من وقتی در موردش تو اینترنت جستجو کردم نوشته بودن که تو اروپا و آمریکا یواش یواش دارن اتوکد رو کنار میذارن و از Revit استفاده میکنن و من رویت رو هم تو سیستمم نصب کردم و میخوام یاد بگیرم و اگه اینجوری باشه که میگم نباید زیاد روی اتوکد وقت گذاشت که در مقابل REvit خیلی کنده نظر شما چیه دوستان؟

nima_dsnr

کاربر VIP
اگه داری تری دی مکس یاد میگیری به کارت ادامه بده
سه بعدی کد درسته سریعتر از مکس هست ولی نتیجش زمین تا آسمون با مکس فرق داره.
خیلی کارها رو نمیشه یا کد کرد ولی با مکس خیلی راحت میشه کرد
درسته کد دقیق تر از مکسه ولی برای سه بعدی اصلا دقت مهم نیست بلکه حدودش هم باشه کافیه.
فقط مهم اینه که تناسب حفظ بشه حالا چند میلیمتر هم جابجا شد به کسی بر نمیخوره.
در مورد رویت هم ، من باهاش کار نکردم.

FAHRAJI

New Member
سلام دوست عزيز 3بعدي در مكس از تمام نرم افزارهاي ديگه كيفيتش بالاتر هستش به نظر من به كارت ادامه بده ومكس رو خيلي حرفه اي ياد بگير ..........منم فاغ التحصيل كارشناسي معماري هستم ...........موفق باشي

halal314

New Member
من واقعا نمیدونم کدوم آدم خدانشناسی از اول اینو تو دهن ملت انداخت که مکس دقتش کمتر از اتوکد هست

خدایااااااااااااااااااااا

بیا من واست تو مکس نقشه کشی میکنم و ببر توی اتوکد اشله ازش پلات بگیر :wink:

_MRM_

Member
سلام.
باید بدونی خروجی 3دی مکس برای معرفی به کارفا است و بعد تایید این طرح باید اجرا بشه و به نقشه اجرایی نیاز داری و برای سرعت بخشیدن به این پروسه بهتر با کد یا رویت 3 بعدی انجام بدی تا نقشه های اجرایی هم در دسترس باشن (جاپ و آرشیو و ...) و برای کیفیت پرزانته با مکس رندر بگیر

جدیدترین ارسال ها

بالا