سوال در مورد نحوه ی ساختن این آبجکته....؟

mani h2

Member
من فایل کد این آبجکد رو میزارم عکسش هم که هست فقط اگه میشه یه راهنمایی بکنید که یه همچین آبجکت هایی رو چطوری انقدر با اندازه های دقیق توی کد مدل میکنن.:-?
فایها
اگه آموزشی هم معرفی کنید خیلی عالیه...:)
اگر هم آموزشی نیست لطفا فرمان هایی رو که باید استفاده کنیم رو لطفا بگید...:cry:
با تشکر.:rose:

پیوست ها

• UP&DOWN.jpg
    UP&DOWN.jpg
    159.3 کیلوبایت · بازدیدها: 38
  • UP&DOWN_2D.rar
    210.4 کیلوبایت · بازدیدها: 21
  • UP&DOWN_3D.rar
    1.1 مگایابت · بازدیدها: 19
سلام

استاد خلاصه گفت ولی ظاهرش همینه
من با کد کار نکردم ولی تو آنالیز حجم خب یه پشتی و محل لم دادن داره و یه سری لوله خمیده.
پشتی یه مقطع داره که ارتفاع داده شده و هیچی تمام
میله ها هم که همه مقطع دایره ای هستن و مسیرشون هم بر اساس یه خط منحنی سه بعدی ایجاد شده. با loft یا اگه اتوکد داشته باشه sweep میشه اونها رو ساخت.
در مورد دقتشون هم یه اندازه گیری ساده و جابه جایی قطعات میتونه کمک کنه چون مچ کردن چند طرفه نداره.

مدل فقط چون خوب رندر شده شما احساس خفنی توش دیدی و الا یه کار ساده و خوب به نظر میاد و همین! من با rhino به همین روش این مدل رو میسازم.

ببخشین فضولی کردم. با ترکیب دستورهای ساده کارهای منظم و چیدمان های جذابی میشه ساخت...

یا زهرا

DIMO

Active Member
آره منم با borhani59 موافقم قالب کلی مدل چیز پیچیده ای نداره خیلی راحت میشه درش آورد...
فقط با اتوکد اگه بخوای درش بیاری یکم دقت و وقت میخواد که پاش بگذاری..
اگه هم تو اتوکد جایی تو مدل کردنش به مشکل برخوردی بگو تا اونجا که در توانم باشه کمکت میکنم..

آخرین ویرایش:

3dmaxacad

Member
سلام فریم محيطی صندلی ابتدا با استفاده از نمای جانبی و بالا با دستور 3dpolyline ترسیم کن بعد با گذاشتن مرکز دایره سطح مقطع لوله روی نقطه شروع خط و دستور extrude انتخاب path ساخته می شود بقیه حجم ها هم با کشیدن سطح مقطع و extrude یا sweep راحت ساخته می شوند

جدیدترین ارسال ها

بالا