سوال در مورد فرمت و نوع خروجی برای تلویزیون

m3d

کاربر VIP
سلام دوستان کسی میدونه گزینه Render to fields در تنظیمات رندر تری دی مکس کارش چیه؟ آخه یه نفر میگفت برای خروجی ویدئو به کار میره منتهی من میخوام دلیلشو بدونم . و اگر تیک نزنم آیا خروجی برای ویدئو نا مناسب میشه؟

m3d

کاربر VIP
ممنونم شرلوک جان خیلی جامع بود دستت درد نکنه استاد:rose:

آخرین ویرایش:

m3d

کاربر VIP
آقا یه سوال دیگه . بهترین فرمت برا خروجی تلویزیون چه فرمتیه که برای تبدیل شدن به نوار و رعایت فیلد ها خوب باشه؟ avi . mpg . mov یا ...
یه نکته دیگه اینکه کدوم کمپرسور بهتره؟

Sherlock_Holmes

Active Member
ببین اینم همونجا گفته شده اگر اشتباه نکنم..

شما خروجی رو با مکس نگیرید بهتره.. منظورم خروجی بصورت یک فیلم هست..

شما با پسوند مثلا tga خروجی میگیرید که هم کانال آلفا رو ساپورت میکنه و هم کیفیت خوبی داره.. هر فریم میشه یک عکس با پسوند tga.. حالا توی نرم افزار مونتاژتون این فریمها رو باز میکنید و بعد از اتمام مونتاژ خروجی میگیرید..

خروجی هم اگر برای broadcast یا پخش از آنتن میخوای که اصولا باید tape یا نوار بشه، برای تبدیل به نوار هم که دیگه پسوند و فرمت نمیخوای! ضبط میکنی روی نوار! یعنی export to tape میگیری که از طریق کابل "آی لینک" یا همون IEEE 1394 با زدن گزینه export to tape نرم افزار خروجی رو میفرسته روی نوار و دستگاهت هم شروع به ضبط میکنه..

برای پخش سراسری و تلویزیون از نوار استفاده میشه.. avi هم که بدی بهشون اونا همینکارارو میکنن..

جدیدا پخشها میخواد دیجیتال بشه و فرمتها برای پخش mp4 خواهد شد..

اما اگر حتما دنبال یه پسوند میگردی تا خیالت راحت بشه، آره! با avi باید توی ویندوز کارهاتو خروجی بگیری..
30upn9j.gif

آخرین ویرایش:
سلام
ممنون ایمان جان
یه سوال می شه منتاژ رو با ram player خود مکس انجام داد
بعد فرمت عکس ها tga چیه می شه همون jpg رو بگیریم یا نه فقط باید همون باشه

pclord

کاربر متخصص
سلام
ممنون ایمان جان
بعد فرمت عکس ها tga چیه می شه همون jpg رو بگیریم یا نه فقط باید همون باشه

با اجازه ایمان جان

با فرمت jpg هم میشه خروجی گرفت،اما jpg از کانال آلفا پشتیبانی نمیکنه.
فرض کن یه انیمیشن ساختی و نمیخوای تو برنامه سه بعدی آسمون براش بزاری،اگه با فرمت Tga یا Tiff خروجی بگیری ،تو برنامه مونتاژ میتونی یه آسمون به انیمیشنت اضافه کنی.

موفق باشید.

m3d

کاربر VIP
سلام به همه دوستان از همه ممنونم بابت نظراتشون خصوصا شرلوک جان. در مورد رم پلیر خود مکس باید بگم میشه برا میکس استفاده کرد ولی حافظه زیادی میخواد یعنی باید رمتون بالا باشه (برای کارهایی که مدتشون زیاده) .من فقط یه مشکلی با کمپرسورهای ای وی آی دارم نمیدونم کدوم بهتره. مثلا ایندئو میدئو 5 خوبه ولی باز کیفیتو کم میکنه . اگه کسی در مورد اونا اطلاعاتی داره لطف کنه بگه . چون من دستگاه ضبط روی نوار بتاکم ندارم . باید ای وی آی خروجی بدم . مشکلم با کمپرسورهایی هست که موقع ای وی آی تو انتخابش مشکل دارم. ببخشید زیاد حرف زدم .:green:

m3d

کاربر VIP
شرمنده یه سوال بی ربط هم میخوام بپرسم این مجید آنلاین چرا فیلتره؟ میدونید کی باز میشه؟

pclord

کاربر متخصص
Tga یا Tiff یعنی قابل ویرایش هستند یا نه ؟؟/
حالا اون ram player چی شد ؟

اگه قسمتی از تصویرت یه رنگ باشه،مثلا سیاه یا سفید،این قسمت رو میتونی تغییر بدی،مثلا یه عکس بزاری.

سلام به همه دوستان از همه ممنونم بابت نظراتشون خصوصا شرلوک جان. در مورد رم پلیر خود مکس باید بگم میشه برا میکس استفاده کرد ولی حافظه زیادی میخواد یعنی باید رمتون بالا باشه (برای کارهایی که مدتشون زیاده) .من فقط یه مشکلی با کمپرسورهای ای وی آی دارم نمیدونم کدوم بهتره. مثلا ایندئو میدئو 5 خوبه ولی باز کیفیتو کم میکنه . اگه کسی در مورد اونا اطلاعاتی داره لطف کنه بگه . چون من دستگاه ضبط روی نوار بتاکم ندارم . باید ای وی آی خروجی بدم . مشکلم با کمپرسورهایی هست که موقع ای وی آی تو انتخابش مشکل دارم. ببخشید زیاد حرف زدم .:green:

در مورد کمپرسور TechSmith رو قبلا امتحان کرده بودم،خیلی خوب بود،با چند تاش خروجی بگیر،هر کدوم بهتر بود همونو بزار.

میتونی با پسوند mov هم خروجی بگیری.

شرمنده یه سوال بی ربط هم میخوام بپرسم این مجید آنلاین چرا فیلتره؟ میدونید کی باز میشه؟
فکر نکنم دیگه باز بشه،به اینجا انتقال داده شده.
شاید اگه پیگیری کنن،باز بشه،اما نه به این زودیا.

موفق باشید.

m3d

کاربر VIP
ممنون از راهنماییت . من فقط یه مشکل اینجا دارم . قسمت جستجوی سایت برای من کار نمیکنه . برا شما هم اینطوره؟ شاید به خاطر فیلتر شدن آدرس اصلیه:-?

با چه نرم افزاری خوبه میکس بشه و مونتاژ
بعد کانال الفا چیه / همون پخش از تلویزیون است

Sherlock_Holmes

Active Member

ببین شما اگر کارت بره روی tape که گفتیم هیچی.. اگر میخوای خروجی avi بگیری باید با نرم افزار مونتاژ مثل premiere یا نرم افزار composite مثل After effects کار کنی و خروجی رو اونجا بگیری..
بهترین کمپرسورش هم همونی هست که اولش خودش پیشنهاد میده باهاش کار کنی.. یعنی DV PAL ..
این DV PAL کیفیتش همونی هست که روی tape میره.. یا میشه گفت نزدیکترین حالت به اون هست..

image-4F88_4BAFB244.jpg

اگر امکانات سخت افزاری داری مثلا کارت کپچر خوب داری، کمپرسورهای پیش فرض خود کارتها کمپرسورهای خوبی هستند..

در مورد ram player من متوجه نشدم.. چجور مونتاژی رو میخوای با اون انجام بدی؟! اصلا قابل قیاس با نرم افزارهای مخصوص اینکار نیست.. منظور من از مونتاژ همون تدوین نهایی کار و composite کردن بود...

.

نکته آخر اینکه خروجی با همین DV PAL هم توی After effects خیلی کیفیت بهتری داره تا premiere..
سعی کنید خروجی نهایی رو توی افتر بگیرید..

با چه نرم افزاری خوبه میکس بشه و مونتاژ
بعد کانال الفا چیه / همون پخش از تلویزیون است

نه..
ببین برای مثال عکسهای RGB سه تا کانال اطلاعات رنگی دارن: R و G و B ، یعنی قرمز و سبز و آبی..
کانال آلفا یک لایه ی اظافه هست که نمیشه دیدش! یعنی روی ظاهر عکس تاثیری نداره که ببینی.. اما در نرم افزارهای دیگه مورد استفاده زیادی داره.. این توضیحو بخون اگر متوجه نشدی بپرس:

http://gamaforum.com/showpost.php?p=428814&postcount=1

.

در مورد سایت هم فعلا از این آدرس استفاده کنید تا درست بشه..

آخرین ویرایش:

m3d

کاربر VIP
خیلی ممنون آقا دمت گرم . توضیحاتت کامل بود ولی منظور از انتخاب کمپرسور این عکس بود: من خودم همیشه avi 720*576 با indeo video میگیرم ولی عالی نیست . Uncompress هم که میگیری خیلی فضا میخواد:shock:
i33784_001.jpg

راستی به نظر شما برای خروجی نهایی combustion بهتره یا after effect ؟ چون combustion تعامل خوبی با مکس داره:)

pclord

کاربر متخصص
در مورد کمپرسور همون طور که گفتم TechSmith خوبه.برای خروجی هم فرق نمیکنه،با هر کدوم راحت تری و بیشتر کار باهاشو میدونی انجام بده.

خروجی آفتر رو که خیلی قبول دارم،چون واقعا کیفیت خوبی داره،اما combustion رو ندیدم.

موفق باشی.

• Like
Reactions: m3d

shirani

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
بهترین کیفیت برای کار های تصویری mov تبدیل اون به هر فرمت دیگه هم به راحتی و نرم افزار های زیادی برای اینکار.

برای پخش تو اینترنت ذغالی هم بهرین فرمت FLV که کم حجم .

خروجی نهایی نرم افزار ها هم فکر نکنم زیاد فرقی با هم داشته باشند شما باید ببینید با کدوم راحت تری .

• Like
Reactions: m3d

m3d

کاربر VIP
بچه ها از حسن توجه همتون ممونم همچنین بابت راهنمایی تون.:rose: هم TechSmith و هم mov رو میرم تست بزنم ببینم چی میشه.

pclord

کاربر متخصص
تو آفتر افکت با فرمت mov خروجی بگیر،تو تنظیمات هم همه رو بالا بزار،بهترین کیفیتو بهت میده،اما حجمش یکمی زیاده،بعد با یه برنامه تبدیل به Avi تبدیل کن،بدون افت کیفیت خجمش خیلی کاهش پیدا میکنه.

جدیدترین ارسال ها

بالا