سوال در مورد رندر در SoftImage XSI

rezvooli

Member
سلام

من از دوستان میخواستم در مورد موتور های رندر در برنامه softimage یا همون xsi سوال کنم شاید سوالم خیلی ساده یا

مسخره باشه ولی از این برنامه هیچی نمیدونم :cry:

میخواستم بدونم رندر این برنامه چجوریه باید روش plugin نسب بشه ؟ ( مثلا برای رندر vray یا mentalray ) یا خودش موتور رندر

داره ؟ که اگه plugin میخواد از کجا میشه دانلودش کرد برای ورژن 6.5

اگر دوستان در مورد رندر این برنامه هر چیزی میدونن بگن من یک دنیا ممنون میشم.....:)

rezvooli

Member
من فعلا دارم دانلودش میکنم هنوز تموم نشده میخواستم در مورد رندرش بدونم چیزی پیدا نکردم گفتم اینجا مطرح کنم :)

ehsan_3dmax

Active Member
من که تو نصبش موندم
سرورش ران نمیشه

واسه ران كردن سرورش بايد user account control ويستا رو غير فعال كني.

سلام

من از دوستان میخواستم در مورد موتور های رندر در برنامه softimage یا همون xsi سوال کنم شاید سوالم خیلی ساده یا

مسخره باشه ولی از این برنامه هیچی نمیدونم

میخواستم بدونم رندر این برنامه چجوریه باید روش plugin نسب بشه ؟ ( مثلا برای رندر vray یا mentalray ) یا خودش موتور رندر

داره ؟ که اگه plugin میخواد از کجا میشه دانلودش کرد برای ورژن 6.5

اگر دوستان در مورد رندر این برنامه هر چیزی میدونن بگن من یک دنیا ممنون میشم.....

xsi همچون مكس و مايا منتال ري رو در خودش داره.
البته منتال ري xsi بسيار فراتر از منتال مكس و ماياست.
پلاگين رندر ديگه اي هم نداره الا 3delight كه اون كارش ترانسليت متريال و صحنه و نوره در xsi به renderman.
البته هنوز باگ زياد داره و تفاوتهايي وجود داره بين صحنه ي اوليه و صحنه ي ترانسليت شده به renderman. اين رو هم بايد گفت كه خصوصيات renderman رو داره مثل motion blur و dof سريع.
موفق باشي.

rezvooli

Member
منم نمیتونم اجراش کنم این user account control هم نمی دونم چیکارش کنم ..ویندوزم xp

user account control ويستا کجا هست .. احسا ن جان اگه میتونی یه کمکی برای اجراش بکن ممنون میشم

ehsan_3dmax

Active Member
منم نمیتونم اجراش کنم این user account control هم نمی دونم چیکارش کنم ..ویندوزم xp

user account control ويستا کجا هست .. احسا ن جان اگه میتونی یه کمکی برای اجراش بکن ممنون میشم

واسه xp كه مشكلي نداره.

فقط واسه ويستا كافيه بري control panel بعد به user accounts. تو اين صفحه يك عبارت به همين نام هست user account control. كه كافيه روش كليك كني تا اگه فعاله. غير فعالش كني.
موفق باشي.

einollahia

Well-Known Member
من که تو نصبش موندم
سرورش ران نمیشه

این مشکل رو تو Vista منم داشتم که آقا احسان کمک کرد حل شد.

تو Control panel در User account گزینه Turn User Account Control on or off رو بزن و اون تیک رو بردار.

رندر انجین معمولی XSI همون mental Ray هست.
در اصل Mental Ray نوشته شرکت Softimage هست که شرکت های دیگه هم بعد از اون خریدنش.ولی تفاوت های زیادی می کنند از جمله سرعت بالا.

ولی قدرت XSI بیشتر در انیمیشن هست که XSI رو ویژه کرد.
بزرگ ترین تواناییش انجین Giga Polygons هست که Softumage این engine رو 150 میلیون دلار خریده در صورتی که بقیه شرکت ها نخریدند.

giga Polygon یعنی با یه کامپیوتر پنتیوم 2 بتونی 11 میلیارد polygon رو رندر کنی.

einollahia

Well-Known Member
واسه xp كه مشكلي نداره.

فقط واسه ويستا كافيه بري control panel بعد به user accounts. تو اين صفحه يك عبارت به همين نام هست user account control. كه كافيه روش كليك كني تا اگه فعاله. غير فعالش كني.
موفق باشي.

تنها مشکلی که می تونه برای XP داشته باشه اینه که همیشه یه فایل در کرکش hidden هست که امکان داره کپی نشه.

راستی آقا احسان خبر تدادی؟
بدستت رسید یا نه.

rezvooli

Member
دوستان ممنون مشکل به دلیل برنامه Avid بود که حل شد :)

دست همگی درد نکنه من بازهم از همه دوستان تشکر میکنم یک دنیا ممنون :wink:

جدیدترین ارسال ها

بالا