سوال در مورد رم

3D_lover

Active Member
سلام. رم های بافر دار تفاوتشون با رم های معمولی چی هست؟ رم های سرور منظورم هست
اگر کسی 12گیگ رم DDR3 فرکانس 1600 داشته باشه و یک نفر
همین رمها رو داشته باشه منتها از نوع بافر دار برای سیستم های ورک استیشین یا به قولی سرور
تفاوتشون چی هست؟ بیشتر منظورم تفاوت در رندر با vray هست. تشکر

Ultra3D

Well-Known Member
اگر بخوام تشبیه کنم بافر برای رم مثل کش برای سی پی یو عمل می کنه .... اون فایل هایی که زیاد تو رم لود می شن رو تو حافظه بافر نگه می داره و حی دوباره از هارد لود نمی کنه که باعث افزایش سرعت بارگذاری می شه

ولی نمی شه دقیقا اینا رو مقایسه کرد چون نسل رم و فرکانسش هم خیلی مهمه و مهم تر از این ها این هست که مادربرد و سی پی یو این دوتا کلا با هم فرق دارن و به تبع سیستم های سرور و یا ورک استیشن معماری بسیار قدرتمندی دارن و از مواد اولیه درجه یک و از سوپر آلیاژ ها برای پایداری بیشتر برای کار در شرایط سخت ساخته شده اند

این سیستم ها رو به صورت موردی با هم باید تست و مقایسه کرد

برای وی ری هم حالا خیلی بافر داشتن و نداشتن مهم نیست

مهم مقدار حافظه رم هست که مناسب حجم کارت باشه و اگر نه سیستم از رم مجازی که همان هارد است استفاده می کنه که سرعت کار رو شدیدا میاره پایین
تو رندر هم فقط سی پی یو مهم هست و و لا غیر
برای ویو پورت هم فقط کارت گرافیک ( البته مقدار رم که گفتم مهم هست)

3D_lover

Active Member
من یک مادربوردی دارم که مشخصاتش قابلیت رم رو زیر مینویسم. حالا رم بافر دار به این مادربورد میخوره؟ یابه نظر شما یک رم با فرکانس 2400 بخرم؟ همچین رمی هست؟ بنظرت آخرین رمی که به این مادربورد میخوره چی خوبه؟

x8 DIMM, Max. 64GB, DDR3 2400(O.C.)/2133(O.C.)/1866/1600/1333/1066 MHz Non-ECC, Un-buffered Memory
Quad Channel Memory Architecture
Supports Intel® Extreme Memory Profile (XMP)
* Hyper DIMM support is subject to the physical characteristics of individual CPUs.
* Refer to www.asus.com for the Memory QVL (Qualified Vendors Lists).

Ultra3D

Well-Known Member
مدل دقیق مادربرد رو باید بنویسی .... اینا توضیحاتی درباره رم و تکنولوژی های اون هست

با این حال فکر کنم شما یک مادربرد اینتل با چیپ X79 دارید
بهترین رمی که می تونید برای این مادربرد بگیرید دوتا پک 32 گیگ ( با ماژول های 8 گیگابایتی) مارک Corsair Vengeance Pro هست

لینک پایینی مال پک تک ماژولش هست .... ولی اگر خواستی بگیری پک 4 ماژول رو بگیر بهتر و ارزونتر هست
http://www.mciit.ir/product/71058/Vengeance-8GB-2400MHz

البته همیشه اول بهتره بری تو سایت شرکت سازنده مادربرد و توضیحات فنی مادربرد رو کامل چک کنی ..... معمولا خود شرکت سازنده مادربرد لیستی از رم های سازگار با مادربرد رو ارائه می کنه

موفق باشی

جدیدترین ارسال ها

بالا