سوال در مورد خرید سیتسم

korosh 3d

Member
سلام خدمت اساتید سایت
من میخواستم سیستممو ارتقا بدم یعنی میخوام یه سیستم بخرم ببینید این مشخصات واسه رندر گرفتن خوبه یا نه؟
سی پی یو که گفت بهترین نوعشو میدم از نوع 7
کارت گرافیک هم 2 میگیرم که تا 6 شیر میکنه
رم 8
پاور و main گرین.قیمتشم در میاد 3000000
خوبه یا نه؟

سلام خدمت اساتید سایت
من میخواستم سیستممو ارتقا بدم یعنی میخوام یه سیستم بخرم ببینید این مشخصات واسه رندر گرفتن خوبه یا نه؟
سی پی یو که گفت بهترین نوعشو میدم از نوع 7
کارت گرافیک هم 2 میگیرم که تا 6 شیر میکنه
رم 8
پاور و main گرین.قیمتشم در میاد 3000000
خوبه یا نه؟
دوست گلم یه راهنمایی بهت می کنم، اگه دوست داشتی استفاده کن. و به هیچ عنوان هیچ کار دیگه ای نکن!، من این راهی که شما داری می ری رو خیلی دنبالش بودم، این آقایی که معرفی می کنم خدمتت، یکی از کسایی هست که کارش خیلی درسته در این زمینه، اما نه الکی!!! ، برخلاف خیلی ها، واقعاً کارش خیلی عالیه در این زمینه

http://forum.majidonline.com/members/133890-BehzAd این لینک پروفایلش هست، اگه فرصت داشته باشه، حتماً کمکت می کنه.

بازم می گم، فقط برو پیش ایشون ببین چی بهت می گه! ، پولت رو توی جوب نریز

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام.به توضیحات دوست گلمون رضای عزیز اضافه کنم ببین اگه پروژه بزرگ دستت میاد حتما رم رو 32 گیگ بردار.حتی کارت گرافیک نخریدی مهم نیست.الان مادربوردها نسل جدید Intel 4600 دارن که با اون need for speed most wanted 2012رو با گرافیک عالی بازی کردم. البته فکر کنم سری قبلی یعنی hd 4000 بود! پس برای مکس که گرافیک مهم نیست حداقل توی زمینه معماری پیشنهاد میکنم پولت رو برای CPU و ram بده.
حتی مادربورد ارزون ترین با گرون ترین فرقی برات نمیکنه.یعنی شما اگه مادربرود 1 تومنی هم برداری 250 تومنی برداری فرقی برای ما ها نداره.چون کیفیت ساخت بالا پایین نیست.بحث سر آبشن های اضافی اورکلاک هست.حتی اورکلاک که به نظرم چیز واقعا مستحبی هست CPU رو 4770 معمولی بردار و مدل k چون مثلا اورکلاک میشه گرون تر هست.
حالا اورکلاک چی هست؟؟؟ کلی باید خرج کنی خنک کننده خوب بخری.. عمر سیستم کم بشه مثلا زمان رندر 2 ساعت میشه 1 ساعت و 45 دقیقه.
%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%B7%D9%88-no7.jpg

آیا این کار درستی است؟؟

سلام.به توضیحات دوست گلمون رضای عزیز اضافه کنم ببین اگه پروژه بزرگ دستت میاد حتما رم رو 32 گیگ بردار.حتی کارت گرافیک نخریدی مهم نیست.الان مادربوردها نسل جدید Intel 4600 دارن که با اون need for speed most wanted 2012رو با گرافیک عالی بازی کردم. البته فکر کنم سری قبلی یعنی hd 4000 بود! پس برای مکس که گرافیک مهم نیست حداقل توی زمینه معماری پیشنهاد میکنم پولت رو برای CPU و ram بده.
حتی مادربورد ارزون ترین با گرون ترین فرقی برات نمیکنه.یعنی شما اگه مادربرود 1 تومنی هم برداری 250 تومنی برداری فرقی برای ما ها نداره.چون کیفیت ساخت بالا پایین نیست.بحث سر آبشن های اضافی اورکلاک هست.حتی اورکلاک که به نظرم چیز واقعا مستحبی هست CPU رو 4770 معمولی بردار و مدل k چون مثلا اورکلاک میشه گرون تر هست.
حالا اورکلاک چی هست؟؟؟ کلی باید خرج کنی خنک کننده خوب بخری.. عمر سیستم کم بشه مثلا زمان رندر 2 ساعت میشه 1 ساعت و 45 دقیقه.
%D8%A7%D8%B1%D8%B3%D8%B7%D9%88-no7.jpg

آیا این کار درستی است؟؟

خیلی عالی
نه به نظر من که کار درستی نیست

reza_1001

Well-Known Member
ممنون از توضیحات عارف عزیز

اونطوری که من متوجه شدم...ملت فرنگی همیشه وقتی میخوان cpu بخرن(برای هدف ورک استیشن یا بازی) قبلش به اورکلاکش توجه میکنن

مثلا کسی که میخاد core i7 4770k رو با فرکانس 3.5ghz بخره ....با خودش میگه من دارم یه cpu میخرم با قدرت 4.5ghz در چهار هسته...

و نکته اینه که شرکت اینتل دیگه فن داخل جعبه های cpu نمیزاره البته خودش یه مدل آبی کوچولو موچولو زده که در حد استاندارد کار میکنه....
.
.
حالا میرسیم به اینکه چی عمر cpu رو کم میکنه....همونطور که عارف عزیز فرمودند..... حرارت

خب حالا اگه ما بتونیم درجه حرارت cpu رو حتی در بالاترین حد اورکلاک و فشار روی 60 تا 70 درجه نگهداریم ....این یعنی اینکه عمر cpu مون کم نمیشه

که این کار با مدل فن هایی که گفتم قابل انجامه و اصلا هیچ دردسری نداره...

تست 24 ساعت کار 100%cpu در یوتیوب هست بین مدل Noctua NH-D14 و CORSAIR H100i

که در نهایت CORSAIR H100i برنده میشه با اختلاف ناچیز(بترتیب با قیمتهای 80 و 110 دلار)

حالا اگه ما دنبال دردسر میگردیم میتونیم سیستم آبی منحصر به فرد خودمون رو طراحی کنیم(لوله کشی و واشر بندی و...):green:

موفق باشید....:rose:

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام رضا جان. ممنون بابت معرفی فن . آره خب دما تثبیت بشه مشکلی پیش نمیاد.اماخب بودجه دوستمون محدود هست.

reza_1001

Well-Known Member
در ضمن اگه من نخواسته باشم از قابلیت اورکلاک CPU استفاده کنم ....

بجای خرید core i7 4770 با 300 دلار قیمت .....amd 8350 رو با قیمت 200 دلار میگیرم

چون تقریبا به همون اندازه قوی هست

اینم نتایج بنچمارک از معتبرترین سایت

http://www.cpubenchmark.net/cpu.php?cpu=AMD+FX-8350+Eight-Core&id=1780

همونطور که گفتم ما اینجا داریم 100 دلار اضافه میدیم تا از اورکلاک استفاده کنیم...
ببخشید که طولانی شد

reza_1001

Well-Known Member
یعنی cpu های 7 همگی 4 هسته ای هستند؟8 هسته ای نداریم؟

نه همشون ...چند مدل آخری 6 هسته ای هستند
مدل 4960 که قویترین مدل هست و با قیمتی نزدیک به 1000 دلار به هیچ وجه توصیه نمیشه....
ولی یه مدل پایین تر یعنی 4930 با قیمت 570 دلار ارزش خرید داره....تازه خیلی هم با 4960 فرقی نداره

اگه برای خرید سیستم عجله ندارین ...فکر میکنم در نیمه دوم 2014 مدلهای 8 هسته ای اینتل معرفی بشن....
که احتمال خیلی زیاد 14 نانومتری هستند...:shock:

جدیدترین ارسال ها

بالا