سوال در مورد تعداد صفحات زیاد در mmb

hhermes

Member
سلام
من پروژه ای با mmb ساخته ام که حدود 500 صفحه شده و حجمش زیاد شده است در حدود 120 مگابایت
به دلیل همین حجم زیاد و تعداد صفحات سرعت لودش بسیار پایین است دوستان کسی می تونه راهنمایی کنه که برای کاهش حجم و یا افزایش سرعت لود چه کاری می توان انجام داد ؟
الان برای باز شدن پروژه حدود دو دقیقه باید صبر کنم که البته خود پروژه را خروجی نتونستم بگیم و ارور می ده و برای همین یک پرويه تک صفحه ای ایجاد کرده ام که در اون دستور اجرای یک فایل mmb را داده ام .

پروژه من اسلاید تصاویر هست و حدود 300 عکس را در در 300 صفحه قرار داده ام و دکمه بعدی و قبلی در هر صفحه است برای رفتن به عکس قبل و بعد .. دلیل این کارم هم بخاطر این بوده که باید در یک صفحه عکس کوچک تمام محصولات را قرار می دادم و با کلیک بر روی تصویر کوچک هر محصول تصویر بزرگ آن باز می شد ..
حالا به نظرتان کار بهتری برای انجام این کار می توانستم انجام دهم که تعداد صفحاتم کمتر شود یا خیر ؟

امیدوارم توضیحاتم منظورم را رسانده باشد :green:

آخرین ویرایش:

mbp1343

Active Member
سلام
من پروژه ای با mmb ساخته ام که حدود 500 صفحه شده و حجمش زیاد شده است در حدود 120 مگابایت
به دلیل همین حجم زیاد و تعداد صفحات سرعت لودش بسیار پایین است دوستان کسی می تونه راهنمایی کنه که برای کاهش حجم و یا افزایش سرعت لود چه کاری می توان انجام داد ؟
الان برای باز شدن پروژه حدود دو دقیقه باید صبر کنم که البته خود پروژه را خروجی نتونستم بگیم و ارور می ده و برای همین یک پرويه تک صفحه ای ایجاد کرده ام که در اون دستور اجرای یک فایل mmb را داده ام .

پروژه من اسلاید تصاویر هست و حدود 300 عکس را در در 300 صفحه قرار داده ام و دکمه بعدی و قبلی در هر صفحه است برای رفتن به عکس قبل و بعد .. دلیل این کارم هم بخاطر این بوده که باید در یک صفحه عکس کوچک تمام محصولات را قرار می دادم و با کلیک بر روی تصویر کوچک هر محصول تصویر بزرگ آن باز می شد ..
حالا به نظرتان کار بهتری برای انجام این کار می توانستم انجام دهم که تعداد صفحاتم کمتر شود یا خیر ؟

امیدوارم توضیحاتم منظورم را رسانده باشد :green:

هر تصویر را داخل یک فایل ام ام بی بگذارید و فایل ها را به هم لینک دهید(RunMbd) فقط فایلی را که تصاویر کوچک داخل آن است را کمپایل کنید(ار فایل کمپایل شده به سایر فایل ها فرمانRunMbdو از فایل های هر تصویر به فایل کمپایل شده فرمانRun.در پایان pathreplaceکنید.

MahmoodM30

مدیر <A href="http://forum.majidonline.com/forums/
به راحتی میتوان در یک صفحه و با کمترین حجم ، کاری که میخوایید رو انجام داد نیازی به ایجاد فایل های mbd و .... نیست اصلا و شما کاری اشتباهی رو دنبال کردید

hhermes

Member
به راحتی میتوان در یک صفحه و با کمترین حجم ، کاری که میخوایید رو انجام داد نیازی به ایجاد فایل های mbd و .... نیست اصلا و شما کاری اشتباهی رو دنبال کردید

با سلام می تونید در این زمینه راهنماییم کنید ؟

MahmoodM30

فایل پیوستی رو ببینید میتونه کمکتون کنه

پیوست ها

• image viewer.rar
    555.9 کیلوبایت · بازدیدها: 120

hhermes

Member
فایل پیوستی رو ببینید میتونه کمکتون کنه

ممنون از نمونه هایی که فرستادید
این دو نمونه در کنار هم کار من را می توانند راه بیاندازند
یک سوال داشتم
من کد های دکمه سرچ را دیدم ولی متوجه نشدم چطوری لینک یک فایل خاص را بهش بدم که ثابت از همون فایل عکس ها رو بخونه ؟
و اینکه چطوری می تونم تنظیم کنم که تصاویر بزرگ در یک صفحه جدید باز شوند چون ابعاد تصاویرم بزرگ هست ؟

می تونید بی زحمت تو این دو مورد هم کمکم کنید؟
ممنون

MahmoodM30

تو نمونه Image List by Epidraph اگه دکمه Search رو باز کنید

این کد ها مربوط به فراخوانی عکس ها از ممسیر انتخاب شده هست
کد:
BrowseForFolder("Select a folder:","")
seldir$=CBK_OpenDir
If (seldir$ <> '') Then
  SearchForFiles("seldir$","ext$")

که سطر اول میاد صفحه مسیر رو براتون نشون میده که مثلا فلان پوشه رو انتخاب کنید تا عکس هاش لود بشه
سطر دوم هم مسیر پوشه رو بدست میاره سطر بعدی هم معلومه سطر آخر هم تصاویر رو جستجو و لود میکنه

که شما بخوایید به صورت دستی این کار رو بکیند و مسیر رو بدید باید کد های مربوط به سطر اول و دوم رو پاک کنید و به جاشون کد زیر رو بنویسید
کد:
seldir$='G:\ImageFolder\\'
این میره از درایو G فولدر ImageFolder تصاویر رو برات لود و نشون میده

تو اونیکی نمونه هم دقیقا به این شکل عمل میشه

hhermes

Member

کد:
seldir$=CBK_OpenDir
If (seldir$ <> '') Then

که سطر اول میاد صفحه مسیر رو براتون نشون میده که مثلا فلان پوشه رو انتخاب کنید تا عکس هاش لود بشه
سطر دوم هم مسیر پوشه رو بدست میاره سطر بعدی هم معلومه سطر آخر هم تصاویر رو جستجو و لود میکنه

که شما بخوایید به صورت دستی این کار رو بکیند و مسیر رو بدید باید کد های مربوط به سطر اول و دوم رو پاک کنید و به جاشون کد زیر رو بنویسید
کد:

ممنون از راهنماییهایتان
ببخشید انقدر سوال می کنم و مزاحمتان می شوم . تو چند مورد دیگر هم میتونید راهنماییم کنید لطفا

الان با کلیک بر دکمه سرچ تصاویر را از آدرس فوق می خونه
چطوری می شه تنظیم تنظیم کرد که دکمه سرچ خودش به صورت پیشفرض با باز شدن صفحه به آدرس فوق بره و تصاویر را بیاورد ؟
مورد بعدی هم باز دن تصاویر بزرگ در صفحه جدید هست . آیا امکان پذیر هست یا خیر ؟

hhermes

Member

کد:
seldir$=CBK_OpenDir
If (seldir$ <> '') Then

کد:

سلام لطفا راهنماییم کنید
من تمام اطلاعات اون پروه ای که دکمه سرچ دارد را در پروژه خودم کپی کردم ولی اصلا اجرا نمی شود !!!! نکته ای چیزی داره برای اجرا شدن ؟
لطفا در مورد سوالم قبلم هم اگر امکان داره راهنماییم کنید
یک دنیا تشکر

MahmoodM30

تو سمپل ImageView از Group1 داخلش تصویر Bitmap1 رو انتخاب و به محیط کد نویسیش برید و این کد رو برای نشون دادن تصویر توش بنویسید

کد:
ViewImage("t$","CENTER")

اون یکی سمپل هم که خودش همچین قابلیتی رو داره

hhermes

Member
تو سمپل ImageView از Group1 داخلش تصویر Bitmap1 رو انتخاب و به محیط کد نویسیش برید و این کد رو برای نشون دادن تصویر توش بنویسید

کد:
ViewImage("t$","CENTER")

اون یکی سمپل هم که خودش همچین قابلیتی رو داره

لطفا فایل زیر را دانلود کنید و ببینید
ممنون

پیوست ها

• gallery.zip
    1.2 مگایابت · بازدیدها: 5

MahmoodM30

شما اگه با دقت توجه میکردین به گفته هام میتونستین نمونه ای که پیوست کردم براتون همون چیزی هست که میخوایید
خروجی بگیرید و بزارید کنار پوشه ImageFolder و داخل این پوشه عکس باشه براتون لود و نشون میده

پیوست ها

• Gallery.rar
    1.5 مگایابت · بازدیدها: 33

hhermes

Member
شما اگه با دقت توجه میکردین به گفته هام میتونستین نمونه ای که پیوست کردم براتون همون چیزی هست که میخوایید
خروجی بگیرید و بزارید کنار پوشه ImageFolder و داخل این پوشه عکس باشه براتون لود و نشون میده

این مورد را متوجه شدم ممنون
مشکل من اینه که وقتی این کد ها را وقتی کپی میکنم و به داخل یک صفحه دیگه می برم (به تمام جزئیات هم دقت می کنم حتی نام ها) ولی بعد از خروجی گرفتن اصلا کار نمیکنه ( به اسم پوشه عکس و ... هم دقت میکنم )
یکی از مواردی که برایم از اول نمایش نمیده اسکرول بار دور تصویر بزرگ هست که توی نمونه ارسالی شما هم دارد نمایش می دهد
نکته ای چیزی تو انتقال باید رعایت کنم ؟
بعد از درست شدن چجوری میشه تنظیم کرد با دکمه های کیبرد روی تصاویر جابه جا شد ؟
ببخشید انقدر سوال می پرسم تا شنبه بیشتر وقت ندارم اینکار را تکمیل کنم

hhermes

Member
این مورد را متوجه شدم ممنون
مشکل من اینه که وقتی این کد ها را وقتی کپی میکنم و به داخل یک صفحه دیگه می برم (به تمام جزئیات هم دقت می کنم حتی نام ها) ولی بعد از خروجی گرفتن اصلا کار نمیکنه ( به اسم پوشه عکس و ... هم دقت میکنم )
یکی از مواردی که برایم از اول نمایش نمیده اسکرول بار دور تصویر بزرگ هست که توی نمونه ارسالی شما هم دارد نمایش می دهد
نکته ای چیزی تو انتقال باید رعایت کنم ؟
بعد از درست شدن چجوری میشه تنظیم کرد با دکمه های کیبرد روی تصاویر جابه جا شد ؟
ببخشید انقدر سوال می پرسم تا شنبه بیشتر وقت ندارم اینکار را تکمیل کنم

اسکرول رو متوجه شدم چه جوری میاد
ولی همچنان بعد از کپی کردن اطلاعات در یک پروژه دیگر نمی توانم ازش استفاده کنم و کار نمی کند

MahmoodM30

چون شما پلاگین رو نمیبرید اونجا Embedded کنید تو پروژه قبلیتونم این مشکل بود
درضمن این پلاگین رایگان نیست خروجی هم بگیرید باز نمیتونید اجراش کنید

hhermes

Member
چون شما پلاگین رو نمیبرید اونجا Embedded کنید تو پروژه قبلیتونم این مشکل بود
درضمن این پلاگین رایگان نیست خروجی هم بگیرید باز نمیتونید اجراش کنید

چرا embedded کردم ولی کار نکرد . از کجا باید بخرمش ؟ چند هست ؟ این پلاگین ها آموزش استفاده اختصاصی با مثال هم دارن ؟

MahmoodM30

از جواد باید بخری قیمتشو دقیق یادم نیست ولی میتونید ایمل بدید بهش [email protected]
طرز استفاده هم کنارش نمونه آماده داره و همه قابلیت هاشو توزیح داده حتی راهنمای استفاده هم داره

جدیدترین ارسال ها

بالا