سوال درمورد یادگیری زبان برنامه نویسی c

Ps.Dude

Well-Known Member
با سلام.
من قصد یادگیری یکی از زبانهای برنامه نویسی رو دارم. همچنین قصد خوندن رشته کامپیوتر (نرم افزار) رو دارم
مخواستم از عزیزان و اساتید سوال کنم که چه زبانی از خانواده C رو بمن پیشنهاد میدن? اصلا بنظر شما C خوندن برای اولین زبان برنامه نویسی مناسبه یا نه؟ (طبق تحقیقاتی که خودم انجام دادم, یا گفتن C شارپ یا پلاس پلاس)
اولویت های من برای یادگیری زبان اینه که در درجه اول کارایی زبانش بالا باشه و دوم اینکه در دروس دانشگاه بکارم بیاد و سوم واسه هک و ویروس نویسی و ... هم بکار بیاد:cool:

خیلی ممنون میشم اگه راهنمایی کنید مرا

دوست گرامی شما در ابتدا اگه در رابطه با اصول برنامه نویسی و مفاهیم برنامه نویسی اطلاعی نداری پیشنهاد می کنم کتاب آموزش گام به گام برنامه نویسی سیاوش شیخ زاده از انتشارات ناقوس و مطالعه کنی

بین C و ++C هم طبیعتا ++C بهتره چون از شی گرایی پشتیبانی میکنه و توی دانشگاه هم به کارتون میاد ، شما اگه مفاهیم برنامه نویسی و یاد بگیری و درک کنی یادگیری هیچ زبانی سخت نیست

البته زبان های برنامه نویسی اسکریپتی مثل جاوا اسکریپت و php خیلی راحت تر از زبان های دیگه هستن و کاربردی تر هستن و کار براشون زیاده

موفق باشید

Aref_Alikhani

Well-Known Member
همون طور که دوستمون اشاره کردن بهتره که از cpp شروع کنید...دلایل:
1 - از شی گرایی پشتیبانی میکنه در عین حال میشه باهاش بدون مشکل برنامه های ساخت یافته نوشت برخلاف سی شارپ و جاوا که دو زیان کاملا شی گرا هستند.
2 - تقریبا میشه باهاش هر جور برنامه ای نوشت...از نرم افزار های سیستمی بگیر تا یه برنامه حساب داری که البته بیشتر بدرد نوشتن برنامه های سطح پایین که نیاز به سرعت بالا دارن میخوره و نوشتن برنامه های مدیریتی و پایگاه داده باهاش منطقی نیست اما این دلیل نمیشه که نشه باهاش نوشت...
3 - در اکثر دانشگاه های دنیا تدریس میشه
4 - کامپایلرش به راحتی قابل دسترسه.

بهت پیشنهاد میکنم برای شروع از کامپایلر MinGW استفاده کن و محیط IDE هم DEV - C++ خیلی خویه که کامپایلر به صورت پیش فرض باهاشه.
زیاد جالب نیست از همون اول با محیط گیج کننده ویژوال استودیو درگیر بشی البته این نظر شخصی منه و نظر افراد مختلف متفاوته...

راستی اون داستان ویروس و...برای یادگیری خوبه ولی نه برای استفاده!!! امیدوارم منظورم رو درک کرده باشی...از نظر من نوشتن ویروس و بررسی کارایی اون بد نیست اما وارد کردن آسیب به کاربرا خیلی بده...

بهترین کتاب برای شروع از نظر من: آموزش مبانی کامپیوتر و برنامه نویسی به زبان C++ از انشارات ناقوس
یکی از نویسندگانش علی دهقان هست....

جدیدترین ارسال ها

بالا