سوال درباره کارایی تری دی اس مکس

CG.Edriss

New Member
سلام روز بخیر خوبید
دوستان عزیز چند تا سوال
1 مثلا تو نرم افزار 3D Max یک مدل رو طراحی می کنیم بعد می تونیم مدل رو وارد نرم افزار Mari کنیم و مدل رو رنگ آمیزی کنیم ؟
2 وقتی مدلی که وارد نرم افزار Mari کردیم و کارمون باهاش تموم شد ، میشه دوباره مدل رو با رنگ آمیزی که کردیم وارد نرم افزار 3D Max کنیم ؟
اگه به سوالاتم جواب بدید ممنون میشم

mak3798

Member
سلام
1. به قول دوستان پ نه پ! شما وقتی مدلسازیت تموم شد از مدلت یه اکسپرت obj می گیری بعد مدلت رو وارد ماری می کنی!
2. بعد از اینکه عملیات پینتینگت تموم شد باید از مدلت یه UV بگیری و اونو سیو کنی بعد هم می تونی از این UV توی مکس و دیگر نرم افزار ها به عنوان تکسچر مدلت استفاده کنی!
واسه شروع هم خوبه که آموزش های دیجیتال توتورز رو ببینی
این آموزشها رو از سایت 8temp.net می تونی دانلود کنی
خوش باشی!

CG.Edriss

New Member
یک سوال دیگه میشه تو نرم افزار بلندر مدل سازی کرد بعد مدل رو وارد تری دی مکس کرد ؟

mak3798

Member
شما واسه اینکه متوجه شی چه مدلهایی رو می تونی وارد مکس کنی بهتره که توی قسمت ایمپورت مکس فورمتها رو نیگا کنی و بعد ببینی که نرم افزاری که می خوای ازش اکسپورت بگیری
این فورمتها رو واسه اکسپورت ساپورت می کنه یا نه؟
واسه بلندر شما می تونی مدلت رو با فرمت obj اکسپورت کنی که این فرمت توسط مکس ساپورت میشه
البته فک کنم واسه اکسپورت obj توی بلندر باید از اسکریپت Wavefront OBJ Importer/Exporter استفاده کنی!
خوش باشی!

mak3798

Member
راستی یه چیز دیگه من تجربه ای از بلندر ندارم ولی به نظر من اگه می خوای مدلسازی کنی بهترین ترکیب نرم افزاری مکس با زیبراش و یا مایا با زیبراش هست.
الان با امکانات جدیدی که زیبراش داره می تونی تمام مدلهاتو از مکس ببری توی اونو درست و حسابی ویرایششون کنی!
این دفعه بی نظیر باشی!

جدیدترین ارسال ها

بالا