سوال درباره ي برنامه

bitaroos

Member
:shock: دوست عزیز من با این حرف کاملا مخالفم همه هم میدونن الگوریتم پایه برنامه نویسی هست واسه برنامه های معمولی که یه پیغام بده معلومه الگوریتم به درد نمیخوره اما واسه نوشتن یه برنامه مدیریتی و حسابداری خوب و قوی معلومه که الگوریتم نیازه و همچنین واسه برنامه های امنیتی و...
موفق باشید.

راستش من یه برنامه نویس مبتدی ام و اصلا رشته ام هم ربطی به کامپیوتر نداره. ولی رو برنامه نویسی آنالیز تصویر کار میکنم وجدیدا هم دارم میرم سمت ارتباط c# با سخت افزار. تا حالا نه الگوریتم و نه فلوچارت به کارم نیومده

یعنی واقعا برایه برنامه مدیریتی یا امنیتی میان مینویسن
1- شروع
2-رمز ورود و کلمه عبور رو بگیر
3-اگر اطلاعات درست بود برو به خط .....

اصلا فکر نمی کردم الگوریتم کاربردی هم داشته باشه اونم با این زبان های سطح بالا.
فکرمیکردم شاید یکمی فلوچارت کاربرد داشته باشه ولی اصلا فکر نمی کردم الگوریتم هم کاربرد داشته باشه
:-?:-?:-?

amirxbest

Member
اولا باید بگم که فلوچارت همون الگوریتم هست که برای اینکه خوانایی برنامه بیشتر بشه ازش استفاده میکنن.
و منظور از الگوریتم حتما :
1-شروع
2-a رو بگیر
و
...
نیست.
کلا به راه و روشی که مساله رو به صورت بهینه حل کنه الگوریتم یا فلوچارت میگن.
موفق باشید:wink:

Aref_Alikhani

Well-Known Member
بنده هم با نظر amirxbest کاملا موافقم برای نوشتن برنامه هایی که کدنویسی متوسط به بالا دارند طراحی الگوریتم واقعاً ضروری هست مگه اینکه یه مغز کوانتومی داشته باشی و همه چی رو توی ذهنت پیاده سازی کنی که خیلی خیلی سخته البته از نظر من.

برای شروع هم از نظر من بهترین چیز همون VB 6 هست چون واقعاً به زبان انگلیسی عامیانه نزدیکه و درکش فوق العاده راحت هست.

bitaroos

Member
به نظر من اینجوریا نیست ولی هرکی نظرش یه جوره دیگه. میدونید آخه تا حالا الگوریتم به کار من نیومده البته همش 2 ساله که به صورت جدی برنامه نویسی رو شرو ع کردم. فکر کردم حتما الگوریتم کاربردی نداره.
یکی از برنامه هایی که دارم مینویسم و هنوز تمام نشده، بیش از 11 هزار خط شده ولی نه فلوچارتی کشیدم نه الگوریتمی نوشتم و نه مغز کوانتمی دارم، :)

البته برای تحلیل بعضی از محاسبات و پیدا کردن یه سری روابط، یه چیزایی رو کاغذ نوشتم ولی فقط یسری محاسبات نه فلوچارت و غیره. البته شاید به این چیزایی که رو کاغذ نوشتم هم الگوریتم بگن نمیدونم. البته زیاد (خیلی خیلی زیاد) رو برنامه نویسیش فکر کردم ولی زیاد احتیاجی به کاغذ و قلم پیدا نکردم.

یه سوال جدی برام پیش اومده این الگوریتمی که شما میگید، اصولی داره یا نه؟

اگه این چیزایی که رو کاغذ نوشتم، بهش میگن الگوریتم، دیگه الگوریتم یاد گرفتن که نداره، هر جا مشکلی پیش اومد آدم یه قلم کاغذ بر می داره و یکمی فکر میکنه و یه چیزایی مینویسه (البته بدون اصول و قواعد خاصی) تا یه راه حل برای مشکلش پیدا کنه :wink:

خوب حرفم رو که تو پست اولی زدم پس می گیرم و میگم الگوریتم یه جاهایی هم بدرد می خوره.
اما باز هم فکر میکنم هر کی بخواد برنامه نویسی یاد بگیره، از C# شروع کنه بهتره. چون مثل بیسیک آسونه و کد نویسیش هم با C هم با C++ هم با PHP و دلفی و .... مشابه.
اگه C# یاد بگیرید، با یه کوچولو نگاه کردن به کد های بیسیک، بیسیک رو راحت می فهمید. ولی اگه بیسیک رو یاد بگیری، از کدهای C# و دیگر برنامه ها چیز زیادی نمی فهمی.

amirxbest

Member
دوست عزیز به اون چیزایی که رو کاغذ نوشتی تا حدودی میگن الگوریتم اما نه اینجوری و بدون نظم و بیشتر بهش چک نویس میگن:green:
در مورد این که گفتین اصولی داره باید بگم آره داره:
شاید یه برنامه رو بشه با 11هزار خط نوشت اما اگه الگوریتم بنویسی و اول فکر کنی و کد بهینه رو پیدا کنی شاید بشه با هزار خطم نوشت.
و فایده الگوریتم هم اینه که باعث میشه خطوط کمتر و صحیح تری بنویسیم.ولی هرکسی نظری داره و نظر شما هم محترمه.

code_ever

Member
‏!‏

دوست عزیز به اون چیزایی که رو کاغذ نوشتی تا حدودی میگن الگوریتم اما نه اینجوری و بدون نظم و بیشتر بهش چک نویس میگن:green:
در مورد این که گفتین اصولی داره باید بگم آره داره:
شاید یه برنامه رو بشه با 11هزار خط نوشت اما اگه الگوریتم بنویسی و اول فکر کنی و کد بهینه رو پیدا کنی شاید بشه با هزار خطم نوشت.
و فایده الگوریتم هم اینه که باعث میشه خطوط کمتر و صحیح تری بنویسیم.ولی هرکسی نظری داره و نظر شما هم محترمه.

اين همه بحث كردين اخرش يكي نيومد به ما يه منبع اموزش بده؟ راستي الكوريتم به همين شكلي كه كفتين استفاده مي شه؟ از نظر رياضي فهميدم ولي نفهميدم استفادش به جه صورت است؟با تشكر از همه تون

Aref_Alikhani

Well-Known Member
اين همه بحث كردين اخرش يكي نيومد به ما يه منبع اموزش بده؟ راستي الكوريتم به همين شكلي كه كفتين استفاده مي شه؟ از نظر رياضي فهميدم ولي نفهميدم استفادش به جه صورت است؟با تشكر از همه تون

شما آخرش می خوای با چه زبانی شروع کنی؟
اگه ویژوال بیسیک می خوای شروع کنی کتاب رایانه کار برنامه نویس زبان ویژوال بیسیک که تالیف مهندس غلامرضا خلیق هست منبع خوبیست این کتاب برای سازمان فنی و حرفه ای هست و می تونه برای شروع خیلی خوب باشه.
برای یادگیری الگوریتم و فلوچارت هم کتابی که مهندس ایرج صادقی تالیف کردند خیلی خوب ، ساده و روان هست و همراش صدها مثال ارائه شده که به راحتی ظرف 2 نهایاتا 3 هفته می تونید کامل یاد بگیرید.

اگه می خواید با c یا ++c شروع کنید یه کتاب دیگه هست که اونم برای فنی حرفه ایه اسم نویسندش یادم نیست ولی اونم می تونه خیلی کمکتون کنه.

در نهایت پیشنهاد من اینه که شما در یه کتابخانه عمومی عضو بشی و کتاب هایی که در مورد زبانتون تالیف شده رو بگیرید و مطالعه کنید تا به یه تسلط نسبی دست پیدا کنید اما برای شروع همون کتابهایی که بالا گفتم بهترین ها هستند.و برای تسلط کامل راهی نیست جز تمرین و نوشتن برنامه های گوناگون...

اگه مشکلی بود در خدمتم.

اها یه چیز دیگه یه سری کتاب هم دانشگاه پیام نور برای زبان هایی مثل ++c یا اسمبلی ارائه کرده که خوندنشون خالی از لطف نیست.

code_ever

Member
مرسی از همه تون visual basic رو دیگه میخوام شروع کنم.اگه تو برنامه نویسی مشکلی پیش اومد با شما در میان می ذارم

code_ever

Member
يه مشكل در vb ‎2‎010

سلام به همتون كه من رو ياري كريد مي خواستم ببرسم كه واسه جي اين كد هايي كه توي كتابي كه دوستمون كذاشت براي اموزش vb ‎6 توي vb ‎2010‎ ‎‏ ارور مي ده_ مي نويس؟؟؟‎ identifier expected

swsehsan

Member
سلام به همتون كه من رو ياري كريد مي خواستم ببرسم كه واسه جي اين كد هايي كه توي كتابي كه دوستمون كذاشت براي اموزش vb ‎6 توي vb ‎2010‎ ‎‏ ارور مي ده_ مي نويس؟؟؟‎ identifier expected

vb 2010 همون vb.net هست vb6 فرق میکنه
بعضی از چیز ها حذف شده و خیلی چیز ها اضافه شده در vb.net تمام api های ویندوز تعریف شد ه و ... کلا خیلی فرق میکنه

amirxbest

Member
Vb.net همون vb10 نیست

قضیه از این قراره

در سال 2002 مایکروسافت, زبان های برنامه نویسی مانند vb را تحت فریمورک دات نت عرضه کرد و اسم جدید vb6 هم شد vb.net (در سال 2002 چیزی به اسم vb10 وجود نداشت) vb.net عرضه شده در سال 2002 تحت دات نت فریمورک 1 بود, یکسال بعد, اصلاحاتی در دات نت فریمورک داده شد و ورژن 1.1 خوانده شد, از همین زمان vb.net هم به vb.net 2003 تغییر اسم داد. دوباره در سال 2005 ورژن 8 وی بی با دات نت فریمورک 2 به بازار عرضه شد و vb.net 2005 شد, همین عمل دوباره در سال 2008 با دات فریمورک 3 اتفاق افتاد و vb.net 2008 و در نهایت هم در سال 2010 اخرین ورژن از مجموعه ویژوال استدیو دات نت تحت عنوان VS.net 2010 با زبان vb.net 2010 و سایر زبان های منتشر شد

حالا vb.net 10 یا اصطلاحا vb.net 2010 که عضوی از مجموعه VS.net 2010 است دهمین ورژن از همان برنامه معروف ویژوال بیسیک مایکروسافت در سال 1991 است (اما تفاوت نسخه 1 در سال 1991 با نسخه 10 در سال 2010 از زمین تا اسمان است)
حدود 1 ماه پیش (1 مه 2011 ) هم بیستمین سالگرد تولد ویژوال بیسیک بود ... تولدش مبارک
N_aggressive%20%284%29.gif

تو خبرها هم خوندم که مایکروسافت تصمیم داره که سورس ویژوال بیسیک 6 رو بصورت رایگان بر روی اینترنت قرار بده

code_ever

Member
در خواست راهنمايي

سلامي دوباره.
مي خواستم از تون سوال كنم كه ايا مي تونم با استفاده از visual studio ‎‏ براي برنامه نويسي براي تلفن هاي همراه java ‎‏ استفاده كنم؟ و يك سوال ديكه اين كه براي برنامه نويسي روي سيستم عامل android‏ و يا symbian ‎‏ از جه برنامه اي مي توانم استفاده كنم.يه جيز ديكه ام اين كه كم كم دارم visual basic ‎‏ رو مي اموزم! ولي متاسفانه جون كتاب فارسي درباره ي نسخه ي 2010 بيدا نكردم دارم از كتاب انكليسي استفاده مي كنم.كه سرعت اموزشم رو بايين مياره.مرسي از همتون

Aref_Alikhani

Well-Known Member
برای برنامه نویسی جاوا می تونید از visual studio جی++ استفاده کنید.
برای symbian ; چون این سیستم عامل به زبان ++C نوشته شده بنابراین بهترین زبان برای ساخت برنامه های این سیستم عامل همون ++C هست که بیشترین سطح دسترسی به توابع API رو به شما خواهد داد.
در مورد اندروید اطلاعات چندانی ندارم ولی فکر کنم با یه سرچ ساده به جوابتون برسید.

عارف

جدیدترین ارسال ها

بالا