سوال درباره نقاشی دیجیتال در فتوشاپ

iDrawGirls

New Member
سلام دوستان

من تو زمینه طراحی روی کاغذ تقریبا کارم خوبه و مشکلی ندارم و جدیدا تصمیم گرفتم که نقاشی دیجیتال با Pen Tablet رو تجربه کنم . یه مدل از جنیوس اش رو خریدم ( G-Pen 560) و شروع کردم به کار باهاش تو فتوشاپ ولی ....

متاسفانه اصلا نمی تونم به کیفیت کارهام روی کاغذ برسونمش . برای هر منحنی ساده ( مثل چشم ها و لب ها ) کلی کثیف کاری میشه و اصلا نمی تونم جاهای ظریف رو خوب کار کنم . می خواستم بدونم که آیا این روش خاصی داره که من بلد نیستم .... یا این مدل قلم نوریم مدل مزخرفیه .....

بهرحال ممنون می شم کمکم کنید .

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
به انجمن مجیدآنلاین خوش اومدی دوست عزیز.

برای جواب دادن به سوالت یه مثال میزنم. یادته زمانی که هممون بچه های کوچیکی بودیم و تازه یاد گرفته بودیم مداد دستمون بگیریم چه شاهکارایی بجا میذاشتیم؟!! تا یه کاغذ جلومون میذاشتن پر میکردیم از خط خطیای جورواجور. یا مثلا وقتی رفتیم کلاس اول و تازه شروع کردیم به نوشتن. خط خرچنگ قورباغمون رو جلوی آفتاب میذاشتن بندری میرقصید!! ولی هیچ وقت نمیگفتیم که چون این بچه داره خط خطی میکنه یا مثلا خطش بده یعنی نوع مدادرنگی یا مدادش بده! بلکه یه زمانی رو احتباج داره تا اون مداد توی دستش جا پیدا کنه و بتونه راحت استفاده کنه.

تبلت هم دقیقا همین وضع رو داره. یه مدت زمانی طول میکشه تا دست شما عادت کنه. بعد از اون مدت دیگه اونقدر برات روان رو ساده میشه که نگو!

البته برای شروع مارک خیلی فرق نمیکنه ولی اگر خواستی در آینده ادامه بدی بهت پیشنهاد میکنم که مارک بهتری رو انتخاب کنی. مثلا مارک Xp که تو بازار هم کم هست میتونست گزینه ی بهتری باشه.

در کل تا میتونی باهاش کار کن تا دستت راه بیفته. تمرین کردن تو هر زمینه ای مطمئن باش جواب میده.

iDrawGirls

New Member
سلام سارا خانم

ممنون از جوابتون . حقیقتش این تبلت خیلی دستم رو خسته کرده و زیاد هم باهاش پیشرفت نمی کنم واسه همین شاکی شدم ولی خوب حق با شماست باید یکمی بیشتر باهاش بگذرونم . راستی در مورد رنگ آمیزی نقاشی هام توی فتوشاپ هم تا حدودی مشکل دارم منبع خوبی واسش سراغ دارید ؟؟

خیلی خیلی ممنون

GFX Master

منبع انگلیسی که زیاده.

کافیه ی Digital painting Tutorial رو تو گوگل سرچ کنید!

iDrawGirls

New Member
سلام دوست من ممنون . با راهنمایی های شما کارم تا حدودی بهبود پیدا کردم تقریبا دارم قلم قبلیمو بدست میارم .

بازم ممنون

hosienmax100

3D Artist
آره با تمرین زیاد حتمآ روش کارشو پیدا میکنی!
خط خرچنگ قورباغمون رو جلوی آفتاب میذاشتن بندری میرقصید!!

:D:D:D:lol:

سارا یه سوال دارم نخندی ها.....ارزانترین تو بازار کدومه؟

مرسی

GFX Master

آره با تمرین زیاد حتمآ روش کارشو پیدا میکنی!

:D:D:D:lol:

سارا یه سوال دارم نخندی ها.....ارزانترین تو بازار کدومه؟

مرسی

حسین جان راستش رو بخوای من قیمت دقیق ندارم.

ولی بنظر من اگر بتونی یکمی بیشتر از اون چیزی که در نظر داری هزینه کنی مطمئنا از چند نظر سود میکنی!

مهمترینش اینکه قلمت خوبه و دیگه نیازی نیست بعد از یه مدت زمان کوتاه دوباره بخوای هزینه کنی و عوضش کنی!

مطمئنا قلمی که قیمتش 130 هزار تومنه با قلمی که 60 هزار تومنه تفاوت زیاد داره. چه از نظر در دست گرفتن و چه از نظر کاربرد.

izone

Active Member
درود.

نمیدونم تبلت های واکوم Wacom هم در ایران هست یا نه و بهای آنها چنده. ولی پیشنهاد میکنم اگر هست و توان خرید دارید حتما وکوم بگیرید چون کیفیت بسیار خوبی داره.

اگر آشنا یا فامیلی در خارج دارید که میتونند به آسانی اونرا از اروپا یا آمریکا سفارش بدهند با بهای بسیار پایین تر از ایران اگر هم ندارید احتمال خیلی زیاد میشه اونرا در دبی پیدا کرد باز با بهای ارزانتر از ایران.

من چند وقت پیش یکی از آمریکا که ارزانترین جا بود خریدم و خیلی ازش خشنودم.

http://www.wacom-europe.com/index2.asp?lang=en&pid=125

درباره مدلهای گوناگون اون هم در همین تالار جستجو کنید خیلی نوشته های خوبی پیدا میکنید. اگر میخواهید جدی کار کنید باهاش همانگونه که سارا خانم گفتند بهتره یک کمی بیشتر بودجه بگذارید و یک تبلت خوب بخرید.

برنامه های آموزش کار باتبلت وکوم و تمرین برای راه افتادن هم روی نت هست که میتونید مجانی بگیرید و تمرین کنید.

پیروز باشید.

جدیدترین ارسال ها

بالا