سوال : تکه تکه کردن یک آبجکت (مش ) در نرم افزار های سه بعدی

xxl2005

New Member
سلام دوستان

با کدوم نرم افزار سه بعدی و چطوری میشه یک آبجت ( mesh ) رو طوری تکه تکه (مثل اینکه منجرشده باشه) کرد که تبدیل بشه به چند آبجت کوچک تر تبدیل بشه اما این آبجکت ها همگی سر جای قبلیشون باشن و کنار طوری نشسته باشن که همون آبجکت اولیه رو تشکیل بدن ؟

فرض کنید یک باکس ( مکعب ) رو منجر کردیم و تبدیل شده به 10 قطعه شکسته شده ی کوچکتر اما این ده قطعه هنوز سر جای قبلیشون هستن و ظاهرا همون مکعب ( باکس ) اولیه رو داریم .

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید . :rose:

Amin 4D

مدیر انجمن <A href="http://forum.majidonline.com/f
سلام دوستان

با کدوم نرم افزار سه بعدی و چطوری میشه یک آبجت ( mesh ) رو طوری تکه تکه (مثل اینکه منجرشده باشه) کرد که تبدیل بشه به چند آبجت کوچک تر تبدیل بشه اما این آبجکت ها همگی سر جای قبلیشون باشن و کنار طوری نشسته باشن که همون آبجکت اولیه رو تشکیل بدن ؟

فرض کنید یک باکس ( مکعب ) رو منجر کردیم و تبدیل شده به 10 قطعه شکسته شده ی کوچکتر اما این ده قطعه هنوز سر جای قبلیشون هستن و ظاهرا همون مکعب ( باکس ) اولیه رو داریم .

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید . :rose:

اگه با 3d Max کار می کنی این کارو می تونی با RayFire انجام بدی.
اگه با Cinema 4D کار می کنی این کار رو می تونی خیلی راحت با XPlode انجام بدی. البته پلاگین واسه این کار الان برای Cinema 4D چندتایی هستن اما اینی که گفتم بهترینشونه.
اگه با مایا کار می کنی می تونی از FractureFX یا Ruins یا Blast Code یا دیگر پلاگین ها استفاده کنی.

xxl2005

New Member
اگه با 3d Max کار می کنی این کارو می تونی با RayFire انجام بدی.
اگه با Cinema 4D کار می کنی این کار رو می تونی خیلی راحت با XPlode انجام بدی. البته پلاگین واسه این کار الان برای Cinema 4D چندتایی هستن اما اینی که گفتم بهترینشونه.
اگه با مایا کار می کنی می تونی از FractureFX یا Ruins یا Blast Code یا دیگر پلاگین ها استفاده کنی.

خیلی ممنون از پاسخ سریع و کاملت !
من با cinema4d کار می کنم اما خیلی خوبه که مابقی نرم افزار ها رو هم گفتی !
تست می کنم اگه مشکلی داشتم مزاحمت میشم

xxl2005

New Member
حاجی خیر از جوونیت ببینی !!!

من از همون پلاگین XPlode توی Cinema4D استفاده کردم و خیلی عالی جواب داد !

باز هم ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا