سوال تکنیک حرفه ای در فتوشاپ

MJK4U

New Member
سلام بر دوستان
چگونه با یک حرکت درگ اند دراپ یا همان کشیدن و رها کردن ، یک لایه را از فایل به فایل دیگر که در فتوشاپ باز است انتقال دهیم با این تفاوت که در فایل دیگر به جای اینکه یک لایه جدید شود به لایه مرج شود ؟؟

و سوال دوم اینه اگر تعداد زیادی لایه در یگ گروه داشته باشیم برای خارج کردن یک لایه به غیر از درگ اند دراپ چه راه دیگری است ؟ چون در حالت دراگ اند دراپ اگر مثلا 300 لایه داشته باشیم درگ کردن خیلی طول می کشد ؟؟!!

سپاس

H_A_M_I_D

New Member
در مورد سوال اول شما بايد بگم غير ممكن است شما بايد اول لايه را به فايل مورد نظر كپي كنيد بعد آن را با لايه ديگر مچ كنيد.

اما در مورد سوال دوم بايد بگويم كه براي حذف يك لايه بدون دراگ كردن مي‌توانيد

راه اول: با كليك بر روي فلاش روي به پاييني كه در قسمت بالاي راست باكس لايه‌ها وجود دارد و انتخاب گزينه Delete Layer آن لايه را حذف كنيد.

راه دوم : با انتخاب لايه مورد نظر از قسمت منو بال فتوشاپ Layer>Delete>Layer آن لايه را حذف كنيد.

MJK4U

New Member
در مورد سوال اول شما بايد بگم غير ممكن است شما بايد اول لايه را به فايل مورد نظر كپي كنيد بعد آن را با لايه ديگر مچ كنيد.

اما در مورد سوال دوم بايد بگويم كه براي حذف يك لايه بدون دراگ كردن مي‌توانيد

راه اول: با كليك بر روي فلاش روي به پاييني كه در قسمت بالاي راست باكس لايه‌ها وجود دارد و انتخاب گزينه delete layer آن لايه را حذف كنيد.

راه دوم : با انتخاب لايه مورد نظر از قسمت منو بال فتوشاپ layer>delete>layer آن لايه را حذف كنيد.

والا ما هم هر کاری کردیم نشده ولی می گویند می شود ؟!

اما در مورد دومی منظورم حذف نیست ، منظورم خارج کردن لایه از گروه به گروه دیگره ؟!

H_A_M_I_D

New Member
در مورد اولي من سوال كردم كسي نمي‌دونست اگر پيدا كردي به من هم بگو

اما در مورد سوال 2:

1- روي لايه مورد نظر كليك كن

2- با زدن كليد ctrl + A كل لايه سلكت كن

3- كليد ctr+x بزن آن لايه را كات كن و در آخر از گروه خارج شو و بعد هر جا كه خواستي past كن

موافق باشي دوست عزيز

آخرین ویرایش:

Saeed

Well-Known Member
1- روي لايه مورد نظر كليك كن

2- با زدن كليد ctrl + a كل لايه سلكت كن

3- كليد ctr+x بزن آن لايه را كات كن و در آخر از گروه خارج شو و بعد هر جا كه خواستي past كن

خوب این راهی که میگید زیاد معقول نیست !!

من خودم با گروپ زیاد کار میکنم :دی ولی هنوز راهی رو ندیدم یعنی پی"شو نگرفتم ! ولی قاعدتا باید یه

راهی باشه :دی

H_A_M_I_D

New Member
خوب این راهی که میگید زیاد معقول نیست !!

من خودم با گروپ زیاد کار میکنم :دی ولی هنوز راهی رو ندیدم یعنی پی"شو نگرفتم ! ولی قاعدتا باید یه

راهی باشه :دی

آقا سعيد عزيز
بنده براي اينكه مشكل اين دوست عزيزمون حل كنم اين راه حل دادم حالا اگر شما راه حل ديگه داريد خوشحال مي‌شم به بنده بگيد.

با تشكر

Member
فکر کنم دکمه [ باید دوبار زده بشه تا از گروپ بیرون بره درسته؟

جالب و آموزنده بود

فکر نکنم نیاز به 2 بار زدن باشه

bleed تنظیمات مربوط به هر چیزی میشه که قسمتی از اون از کادر بیرون قرار میگیره (در زمان چاپ)

trapping اگه اشتباه نکنم به آماده کردن رنگ ها برای چاپه و هدف اصلیش جلوگیری از ایجاد لبه هاییه که در موقع چاپ رنگ ها روی هم به وجود میاد

myclick

Member
فکر نکنم نیاز به 2 بار زدن باشه

من يه بار كه كليدهارو ميزنم لايه به بالاترين لايه گروپ ميرسه و يه بار ديگه كه كليدهارو ميزم از گروه بيرون مياد كه فكر كنم منطقيه و بايد دقيقا همين كار انجام بشه... :rose:

H_A_M_I_D

New Member
من يه بار كه كليدهارو ميزنم لايه به بالاترين لايه گروپ ميرسه و يه بار ديگه كه كليدهارو ميزم از گروه بيرون مياد كه فكر كنم منطقيه و بايد دقيقا همين كار انجام بشه... :rose:
من هم امتحان كردم و با نظر شما موافقم. اما يه سوال برايم پيش آمد و او اين كه حالا ما اين كار كرديم بدون دگ كردن لايه از گروپ خارج كرديم. حالا اگر بخواهيم همين لايه رو بدون دگ كردن به گروپ ديگه وارد كنيم بايد چه كار كنيم يا بهتر بگم چه كليد بزنيم.

myclick

Member
من هم امتحان كردم و با نظر شما موافقم. اما يه سوال برايم پيش آمد و او اين كه حالا ما اين كار كرديم بدون دگ كردن لايه از گروپ خارج كرديم. حالا اگر بخواهيم همين لايه رو بدون دگ كردن به گروپ ديگه وارد كنيم بايد چه كار كنيم يا بهتر بگم چه كليد بزنيم.

من تست كردم : اگه لايه پايين گروپ بود با [+ctrl داخل گروپ ميشه
و اگه لايه بالاي گروپ بودبا ]+ctrl داخل گروپ ميشه

Member
نتیجه میگیریم فوتوشاپ cs1 داره از رده خارج میشه چون فقط من استفاده میکنم

جدیدترین ارسال ها

بالا