(سوال) استفاده از Rayfire در حالت 2 بعدی

Shahryar Mirbozorgi

Well-Known Member
بازم سلام:)

میخواستم بدونم چجوری میشه از پلاگین Rayfire به صورت 2 بعدی استفاده کرد؟نه اینکه فقط از نمای front نگاه کنیم بلکه مثلا وقتی چیزی خورد میشه دقیقا در یه خط (محور) تیکه ها رو هم جمع بشن

مثل فایلی که پیوست کردم

پیوست ها

• 0118.rar
    431.5 کیلوبایت · بازدیدها: 17
آخرین ویرایش:

Shahryar Mirbozorgi

Well-Known Member
فکر نکنم چنین کاری جواب بده
یه ویدیو کوتاه پیوست کردم به پست اول تا بهتر متوجه منظورم بشین

sajad_VFX

Member
من با RayFire زیاد سروکله نزدم
ولی اینو اگه بخوام بسازم از دو روش استفاده میکنم:
یکی Pflow
و یکی Reactor
اگه ریجیدبادی باشن(همون اجسام) خیلی راحت روی هم سوار میشن اونا هم که از کنارش میریزند پایین
جسمی توی اون قسمت تعریف نشده که برخورد کنند باهاش و روی هم سوار شن

Shahryar Mirbozorgi

Well-Known Member
دوستان یه راه اصولی میتونید به من معرفی کنید؟!آخه من بعدا احتمالا بخوام اون خط صاف رو به منحنی تبدیل کنم،در کل میخوام مسیر تخریب رو روی یه خط کنترل کنم

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
خوب چرا همه چیز رو میخوای تو فضای 3D درست کنی؟
تابلو ـه که این composite ـه ولی اگه میخوای چنین کاری رو بکنی باید جسم خورد شوندت رو بذاری تو فضایی که نتونه پخش بشه و اصطکاک اون فضات رواز بین ببری تا روش لیز بخوره بتونه خوب تکون بخوره (( منظورم تیکه های خورد شده بتونن تکون بخورن))

اگه نگرفتی چی گفتم منظورم اینه که یه فضای نازک با عرض و طول مورد نظرت درست کنی و جسم خورد شوندت رو بذاری تو اون جسم تا نتونن به بیرون بریزن. فکر کنم گرفتی :D

آخرین ویرایش:

Shahryar Mirbozorgi

Well-Known Member
این ویدئو مربوط به یه فیلم کوتاه هست که آخرش خودشون میگن با rayfire درست شده ولی توضیح نمیدن چجوری
composite?خب کار سه بعدی هم باشه باید با فیلم composite بشه دیگه
و اما راهی که گفتی راه خوبی میتونه باشی خودمم یه همچین فکری کرده بودم ولی هنوز امتحانش نکردم،ولی حس میکنم باید یه راه دیگه باشه،مثلا در پنل hierarchy قسمت link info بشه یه زاویه رو قفل کرد،البته این کارم کردم جواب نداد:-?
ممنون:rose:

bubo3d

کاربر متخصص انیمیشن
این راهی که گفتی اصلا نمیشه چون کار rayFire چیزه دیگه ایه
تنها روش همینه عزیز

جدیدترین ارسال ها

بالا