سوال از متخصصین امر

persianps

New Member
با عرض سلام خدمت شما
بنده سوالی مبنی بر طراحی بازی آنلاین ( سبک استراتژیک مانند بازی تراوین و جنگ خان ها ) از شما دارم . لطفا در صورت امکان راهنمایی فرمایید
بنا بر تحقیقات بنده در این زمینه بازی هایی به این سبک معمولا با زبان های برنامه نویسی رایج مانند پی اچ پی و ای اس پی نوشته می شوند . اما سوال بنده ، آیا در کنار این زبان های برنامه نویسی از موتور خاصی هم استفاده می شود و یا تنها می توان از این زبان های برنامه نویسی جهت راه اندازی بازی استفاده نمود .
پیشاپیش از پاسخگویی شما سپاس گذارم .
سجاد کرمی

jeyson

Active Member
دوست عزیز "بیشتر" بازی های آنلاین بر پایه فلش نوشته و با php مخلوط می شن! موفق باشین :)

persianps

New Member
ممنون ار پاسخ شما .
اما اگر اشتباه نکنم بازی ای مانند تراوین کاملا بر اساس php نوشته شده و هیچ گونه نشانه ای از فلش و یا پویا نمایی در آن دیده نمی شود . به نظر شما در این بازی و یا بازی های مشابه دیگری از موتور خاصی در کنار این زبان برنامه نویسی استفاده شده ؟

jeyson

Active Member
ببینید ، اگر هاست سایت اختصاصی باشه که هست ، حتی میشه فایل های exe رو روش باز کرد!
عموما بازی ها بر اساس xml , php , flash, jscript نوشته میشن و ترکیب میشن
پی اچ پی فک نکنم به تنهایی برای ساخت بازی کافی باشه!!
اما برای دیتا های بازی 100% از پی اچ پی استفاده میشه چون سریع تر و مناسب تره!
البته من بازیش نکردم ولی فک کنم از دسته بازی های شبیه FB باشه درسته؟

jeyson

Active Member
البته ناگفته نماند ، گاهی میشه فقط با php هم بازی ساخت به شرطی که آبجکت ها به صورت تصاویر و انیمیشن های GIF یا flash ذخیره شده باشن و فقط با کلیک ها متحرک شن ( ارسال داده با php ) و یا هر چیزی که داده ای باشه مثل پول ، پوزیشن کاراکتر و .... :)

persianps

New Member
منطور بنده هم دقیقا همین مورد هستش . هیچ گونه حرکت و انیمیتی تو این بازی نیست و بازی کاملا استاتیکی اجرا میشه . این هم به دلیل سرعت پایین اینترنت در ایران هستش . منظور شما از اجرا فایل exe چیه ؟
بنده با صحبتی که با مدیر تیم برنامه نویسی شرکت داشتم متوجه شدم به دلیل پردازش بالا بازی در سرور امکان استفاده از php به تنهایی برای راه اندازی این بازی نیست. البته ایشان هم تخصصی در زمینه طراحی بازی نداشتند و طی صحبت هایی که داشتیم تصمیم گرفتیم که با یک تیم طراحی بازی حرفه ای همکاری کنیم . این سوال هم به دلیل افزایش آگاهی شخصی پرسیدم که در جمع آوری تیم برنامه نویسی از اون استفاده کنم . می خوام بدونم که افراد تیم برنامه نویسی که قرار هست رو این پروژه کار کنند می بایست فقط در php و دیتا بیس تخصص داشته باشند و یا افرادی هم باید حظور داشته باشند که در طراحی بازی با موتور خاصی تخصص داشته باشند .

jeyson

Active Member
راستش بنده کارم برنامه نویسی و طراحی بازی های تری دی هستش و با موتور Cry engine کار می کنم
در حال حاضر موتور ساخت بازی اینترنتی ندیدم
اگه نظر من رو می خواین با تیمی کار کنید که متخصصان php و xml و flash باشه و بازی رو بر پایه فلش طراحی کنید
سرعت بالا ، کیفیت بالا و امکانات بی نظیر مثل چت در حین بازی ، وبکم و وویس هم جزیی از امکانات فلش هستش
البته php همن این امکانات رو داره اما فلش قوی تر و سریع تر و کار باهاش ساده تره!

persianps

New Member
ممنون از لطف شما .
نظر شما در مورد کار کردن با html 5 چیه ؟ به نظر شما تو ایران در حال حاظر مخاطب داره ؟

jeyson

Active Member
یه زمانی می گفتن که HTML5 رقیب سرسخت فلش هستش
اما من باز هم فلش رو بیشتر قبول دارم
اما برای اینکه نحوه کار کرد تراوین رو یاد بگیرید ، یه اسکریپت آماده کردیم با دوستان پرشین اسکریپت که ببنید ایشالا راحت تر بشه موضوع براتون
http://www.persianscript.ir/1388/06/07/اسکریپت-بازی-آنلاین-devana/

jeyson

Active Member
خواهش می کنم دوست گلم!
اگه بنده حقیر بازم کمکی ازم ساخنه بود ، در خدمتتون هستم :)
بازم پیشنهاد می کنم از فلش و php تعاملی استفاده کنید به دلیل انعطاف پذیری بالا!
موفق باشین :)

persianps

New Member
دوست عزیز خود شما تمایل به همکاری در طراحی و راه اندازی این پروژه دارید ؟

jeyson

Active Member
دوست عزیز باور کنید خوشحال میشدم اگه می تونستم کمکنون کنم اما کمتر از یک ماه دیگه کنکور دارم و سخت مشغول درس خوندنم!:wink:

جدیدترین ارسال ها

بالا