سوال از حرفه ای ها

guardesign

New Member
سلام

بچه ها من یه سایت دارم کار می کنم از box2d استفاده کردم حالا می خوام وقتی سایت میاد بالا هر کدوم از object هام واسه خودش یه loading جداگانه داشته باشه . اگه امان داره یگی بهم کمک کنه

مرسییییییی

++Hadi++

Active Member
خوب فکرکنم می خواهین گرافیک ها رو از بیرون لود کنین اگه اینطور هست به امضای من و آموزش لودینگ تشریف ببرین . همه چیز در مورد لودینگ توضیح داده شده . البته باید دقت کنی که بعد از لود تصاویر باید اونا رو به box2D پاس بدی ...
بای...

guardesign

New Member
سلام

هادی جان مرسی از جوابت.... اما نه من مشکلم اینه که عکس هام تو خود library هستش . یعنی یه movie clip دارم که linkage شده و من دارم با box2d کنترلش می کنم و این movieclip توش یه عکس گذاشتم که حجم می گیره می خوام loading داشته باشه

++Hadi++

Active Member
این کار اصولا اشتباه هست . چرا ؟؟؟
چون فایلایی که در فلش embed شدند نیازی به لودینگ ندارند . وقتی یه swf لود می شه ، تمامی چیزایی که داخلش هستند هم لود می شه و وقتی لودش 100 در صد شد ، همه گرافیک ها و تصاویر هم لود و اجرا می شن . لودینگ فقط در مورد گرافیک هایی هست که از بیرون لود می شن . مثلا اگه همون تصاویر یا swf ها از بیرون لود شن باید واسشون لودینگ بزارین ...
لود یه swf از 0 تا 100 یعنی لود همه محتویاتش از جمله وکتور ها و تصاویر و اکشن ها و .......
موفق باشید ...

guardesign

New Member
سلام مجدد هادی جان

خیلی سپاس گذارم ازت برای جواب عالی که بهم دادی دقیقا حق با شماست.
حالا می تونی یه sample برام بزاری چون من نمی تونم تو این حالت چه جوری lloading بسازم چون رون کاریه من به شکلی هستش که خودت می دونی به object که تولید می کنم skin میدم که skin میاد linkage را صدا می زنه حالا من چجوری می تونم به skin بگم که از بیرون swf عکس منو صدا بزنه و load کنتش. خیلی ممنون می شم کمکم کونی

واقعا سپاس گذارم از لطفت

amird

خبرگان انجمن فلش
سلام
ایده ات به جای خودش محترم هست ولی به عنوان یک تجربه می گم اگر بازدید سایتت برات مهم هست بیخیال b2d باش . چون این موتور برا فلش زیاد بهینه نیست و برای همین کار زیادی از cpu می کشه . و کاربر سیستمش پایین باشه بیخیال سایتت می شه نمونش سایت خودم که توی امضام هست .
اما در مورد سوالت نظر من اینه که توی هر آبجکتت یه لودر جدا تعریف کن . این کار شاید به هم پیوستگی کارت رو کم کنه ولی فکر کنم تنها راهت هست .
b2d برای آبجکت گرفتن از mc استفاده می کنه البته منظورم در حالت بهینه هست . خوب این mcها هم حتما از یک وکتور یا بیت مپ برای داشتن گرافیک بهینه استفاده می کنن دیگه حالا شما بیا برای مثال توی mc1 یک لودر تعریف کن که بیاد از آدرس خاص یک بیت مپ رو داخل خودش لود کنه حالا می تونی این mcی رو که داره برای خودش یه بیت مپ رو لود می کنه هر جا خواستی استفاده کنی و اون باز هم داره کاره خودش رو انجام می ده .
(برای درک بهتر : در حالت خیلی ساده فرض کن mcت یک انیمشن داخل خودش داره حالا این انیمیشن هرجا که mc باشه هستش این کد داخل mcی هم که من گفتم دقیقا مثل همین انیمشن عمل می کنه )
امیدوارم منظورم رو فهمیده باشه
موفق باشی

guardesign

New Member
سلام خوبی ؟ ممنونم از توضیحت

امیر جون من سایتت رو دیدم که با b2d زده بودی خیلی خوب بود منم دقیقا شبیه کار شما کردم .. اما الان چند تا سوال دارم که اگه کمکم کونی خیلی لطف بزرگی کردی بهم.
1- تو سایت تو وقتی اجسام رو drag می کردم برگشتش به سمت زمین با یه سرعت خوبی انجام می شه اما تو مدل مال من خیلی slo motion میاد پایین بهم می گی چی کار کردی منم می خوام اینجوری بشه.
2 - ببین من به اجسامی که ساختم از درون library عکس دادم . بعضی از اجسام دقیقا دایراه یا دقیقا مستطیل نیستند یه زایه هایی دارند که کار منو خراب می کنند چون وقتی بهم می خورند انگار یه فضای اطرافشون هست که قشنگ نمشیه چی کارکنم که اگه زایده داره وقتی به جسم دیگه برخورد کرد این فضا نباشه
3- loding که هادی هم توضیح داد اما من نتونستم درست کنم اگه یه sample برام بزاری خیلی ممنون می شم .

خیلی ممنون می شم کمکم کنید.

amird

خبرگان انجمن فلش
سلام
1- باید gravity رو برابر 10 بذاری
2- ببین خیلی وقته سراغ b2d نرفتم ولی یادمه وقتی می خوای چند ضلعی رو با استفاده از polygondef تعریف کنی کی تونی تعداد اضلاع و همچنین زایه اضلاع رو تنظیم کنی پس یه مختصر سرچی کن در این زمینه می تونی با استفاده از همین متد کار خودت رو راه بندازی .
3- نمی دونم منظورت چه نوع لودری هست ولی این سوال رو به صورت یک تاپیک جدا توی انجمن بزن بچه ها راحت کارت رو راه می ندازن .
موفق باشی

guardesign

New Member
سلام
مرسی از جوابت آقا فقط این gravity را از کجا 10 کنم .. کجا هستش که من 10 بکنم . ممنون میشم که بگید
مرسی

amird

خبرگان انجمن فلش
قبل از اینکه بخوای شیء world رو مقدار دهی کنی .
PHP:
var gravity:b2Vec2 = new b2Vec2(0.0, 10.0);
m_world = new b2World(worldAABB, gravity, doSleep);
موفق باشی

جدیدترین ارسال ها

بالا