سوال از بزرگان این سایت .. !!

sbrir

Active Member
منطق در فیلمنامه (لطفا کمک کنید )

سلام و خسته نباشید به تمامی هموطنان و دوستان عزیز
من نیمچه فیلم نامه کوتاهی نوشتم که چندین سوال داشتم

در گوشه ای از کار من یک تکه شیشه که به دلیل شکستن با زربه سر راننده به هوا پرتاب میشه در طول مسیر خودش به ساقه شاخه گلی که در دست یک کودک که همزمان به مسیر شیشه معلق رسیده بود میرسه و گل را از وسط به 2 نیمه تقسیم میکنه

حالا
آیا ؟ شیشه ماشین قدرت 2 نیمه کردن گل را دارد ؟
آیا ؟ این تیکه منطقی است ؟
آیا ؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟

و میخواستم مطالبی از منطق در فیلم نامه بدونم ؟ (هرچی بیشتر بهتر )

آخرین ویرایش:

sbrir

Active Member
الو الو الو
کـــــــــــــــــــــــــــــــــسی نیست ؟؟؟

google_mz

Well-Known Member
سلام و خسته نباشید به تمامی هموطنان و دوستان عزیز
من نیمچه فیلم نامه کوتاهی نوشتم که چندین سوال داشتم

در گوشه ای از کار من یک تکه شیشه که به دلیل شکستن با زربه سر راننده به هوا پرتاب میشه در طول مسیر خودش به ساقه شاخه گلی که در دست یک کودک که همزمان به مسیر شیشه معلق رسیده بود میرسه و گل را از وسط به 2 نیمه تقسیم میکنه

حالا
آیا ؟ شیشه ماشین قدرت 2 نیمه کردن گل را دارد ؟
آیا ؟ این تیکه منطقی است ؟
آیا ؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟

و میخواستم مطالبی از منطق در فیلم نامه بدونم ؟ (هرچی بیشتر بهتر )

سلام

منطقی بودن اتفاقاتی که توی فیلمنامه رخ میده بستگی به فضا و اتمسفر حاکم بر اون فیلمنامه داره. ممکنه رخدادی توی یه فیلمنامه منطقی به نظر برسه ولی توی یه فیلمنامه دیگه اون اتفاقات منطقی نباشه.
اتفاقاتی هم هستن که ممکنه در عالم واقعیت رخ بدن و کاملا هم منطقی به نظر برسن ولی همون ها توی فیلم غیر قابل باور به نظر برسن یا بر عکس.

خلاصه اینه که خودت ببین رخدادهای توی فیلمنامه ای که نوشتی با توجه به فضای کار منطقی هستن یا نه.

sbrir

Active Member
واقعا عالی بود google_mz جان یک دنیا ممنون
به نظر شما اون شیشه اینقدر سرعت داره که یک گل رو از وسط دو تیکه کنه ؟

google_mz

Well-Known Member
واقعا عالی بود google_mz جان یک دنیا ممنون
به نظر شما اون شیشه اینقدر سرعت داره که یک گل رو از وسط دو تیکه کنه ؟

سلام

این مهم نیست که شیشه اینقدر سرعت داره یا نه. اگر قراره این اتفاق بیفته پس میفته. فقط همونطور که گفتم مهم اینه که منطق این اتفاق به داستان بخوره و تو سیر وقایع فیلم جای درستی قرار بگیره. تمهیداتی هم مثل حجیم کردن زمان (اسلو موشن) میتونه به باور پذیرتر شدنش کمک کنه. البته اگر میخوای شیشه ماشین بشکنه فکر نمیکنم که تکه هاش به اطراف پرتاب بشه.

Mohammadreza

Well-Known Member
خوب من نظر كارشناسي نمي تونم بدم ، اما مي گم كه اگه شيشه ماشين هم قدرت دو نيم كردن شاخه گل رو داشته باشه !
باز هم خيلي تخيلي هست كه شيشه به جاي اينكه بخوره به بچه گل تو دسش رو دو نيم مي كنه !
پس با اين حساب ... مشكل شما قدرت شيشه نيست ... !

sbrir

Active Member
میدونی من مشکلم اینه ...
2 راه دارم
---1 شیشه اول تویه صحنه فیکس شده گل رو تیکه کنه بعد ادامه فیلم و ترس بچه و باقیه شیشه ها
---2 اصلا شیشه ای پرتاب نشه و گل از دست بچه یوفته

حالا من از اول رویه پرت شدن شیشه ه حساب کرده بودم ولی الان فهمیدم که شیشی ماشین ها (امنیتی ) هستند یعنی پرت نمیشم پودر میشن
حاا نمیدونم کدوم طرفی باشم
منطق ( پودر شدن شیشه )
تخیل ( پرتاب شدن شیشه )

راستی این کار واسه جشنواره هست ......
موندم توش

abi3

New Member
سلام تخیل زمانی تاثیر گذاره که با منطق فیلم شما جور باشه فکر می کنم فیلم شما رییل هست و در این صورت گنجاندن تخیل توی فیلمتون تاثیر عکس داره نکته مهمتر کار باید خوب باشه جشنوراه مهم نیست فکر می کنم کار های اولتون باید باشه موفق ودر پناه حق باشید

sbrir

Active Member
اره درسته
کاره اولمه و لی نمیخوام خودم رضی نباشم و کرو ببندم
میخوام حد اقل خودم رضایت داشته باشم و جواب واسه یه نقد هاش آخه اینجا کاره من خیلی نقد میشه چرا شو به خداوندی خدا نمیدونم ..
آخه شهر ما کوچیکه همه نظر میدن و نقد میکنن

حالا موندم چه کنم

abi3

New Member
سلام ببین منم تو شهر کوچکی هستم از انجمن سینمای جوان شروع کردم 7 سال می گذره و4فیلم ساختم سالای اول از نقد فرار می کردم این تیکه ای که از فیلمنامت گذاشتی می گه که تو کارت علاقه داری یه ساختار شکنی شایدم تو شهرتون ولی ساختار رو نمی شناسی ایده خوب الان تو ذهنته باید کمی نما ها رو پسو پیش کنی هدفت رو بدونی کمی سر در گمی مساوی با یه افتضاح موفق باشی

از نظر من اون شیشه پرت میشه و گل رو دو نیم میکنه البته با اجازه شما ، چون فیلم حصاری نداره و من هرطور دلم بخاد فیلممو میسازم و همچنین تو اون دو گزینه ای که گفتی من اولیو انتخاب میکنم و البته منتقدین هر کاری میکنن بزا بکنن مهم اینه که حسی رو که تو میخای بیننده بهش برسه بعدشم شیشه هم تیزه هم پرت میشه تصادفم قوی بوده و این اتفاق میفته :wink:
البته اینا نظر منه

mehrdad_hellboy

Well-Known Member
خوب فکر کنم باید بیشتر در رابطه با فیلمنامت بدونیم تا بفهمیم

خوب آره منطقی میشه توی یه فیلمی مثل ماتریکس ( با غلو )

اما غیر منطقی میشه تو یه فیلمی مثل آواز گنجشکها
با توجه به ژانر و سبک فیلم میشه نتیجه گیری کرد دوست گلم.
میخواهی با ایمیلم تماس بگیر سوال داشتی بپرس
[email protected]

جدیدترین ارسال ها

بالا