سوال از اساتید 3d max

Mohamad39

New Member
سلام ب همه ی استادان
خسته نباشید و وقتتون بخیر
بنده میخام تازه با این برنامه کار کنم
و بیشترم ب سبک معماریش علاقه دارم
یعنی نمای داخلی خونه و بیرونی و اینجور چیزا
حالا از شما اساتید سوالم این بود ک:
شما از کجا و چطوری شروع کردین ب یاد گرفتن؟
و پیشنهادتون برا من چیه؟
اگر هم میشه لینک اموزشی برای شروع کار بهم بدین
بیشتر سبک اموزشش همون معماری باشه
مرسی

:paint:

kami_re62

Member
سلام محمد جان ،

من خودم با اینکه رشتم معماری نیست ولی به دلیل علاقه ای که به سه بعدی معماری داشتم
با معرفی یکی از دوستام از یکی از آموزشگاههای تهران کارمو شروع کردم،
الان مدت زیادی از شروع کارم نمیگذره ولی از نظر خودم و خیلی از دوستای معمارم پیشرفت خوبی کردم(نمونه کارام توی وبلاگم هست)
در کنار آموزشهای آموزشگاهی خودم زیاد فیلمهای آموزشی نگاه کردم و دنبال بیشتر یاد گرفتن بودم .

هرچی دم دستم بیاد نگاه میکنم . برای شروع کار و بیشتر علاقه مند شدنت توصیه میکنم
از آموزشهای سایتها استفاده کنی در کنارش فیلم(Cg Academy) البته مباحث مقدماتیش فعلاً یا آموزشهای
سایت VTC,Lynda یا DigitalTutors میتونه بهت برای شروع کار کمک کنه ...

اگه حال فیلم نگاه کردن نداری که باید بری آموزشگاه !!!

سلام
اگه میخوای از همون اول همه چیز رو اصولی و کاربردی و عملیاتی یاد بگیری و تازه آموزشت فارسی هم باشه اونم آموزش فارسی که فکر نکنم کاملتر از اون رو تا حالا دیده باشم من برای شروع کار گروه آموزشی آوید رو پیشنهاد می کنم که مدرسش استاد مهدی بندری هستند. شیوه آموزش ایشون شیوه اتودسک هست و کلا جوری یاد میدند که در هر زمینه ای که خواستی میتونی ازش استفاده کنی. ایشون یه مقدار سطح بالا صحبت میکنند و ممکنه ممکنه دفه اول چیزی متوجه نشی که با دفه دوم و یا خیلی زیاد باشه دفه سوم همه چیز دستگیرت میشه. بازم اگه متوجه نشدی به سایتشون مراجعه میکنی سوال میپرسی و جواب میگیری. آموزشها کاملا رایگان هستند، میتونی دانلود کنی. ایشون مکس رو کامل کامل کامل آموزش میدند به قول خودشون چک باکس به چک باکس. واقعا دیگه با این شرایط آموزشگاه هم احتیاجی نیست.

من خودم تا ترک 50 آوید رو دیدم و برای آموزش عملی هم از Digital tutors استفاده میکنم. CGacademy رو هم دیدم. tutors بهتره. البته کار من برای بازی سازی هست.
من اگه بخوام در مورد این آموزشها صحبت کنم خیلی طول میکشه اظلاعات خواستی برو توی سایتش و لااقل ده تا ترک اولش رو امتحان کن.
www.aviedstudio.com
تموم کردن این آموزش ها اراده و علاقه زیادی میخواد.

Mohamad39

New Member
خیلی ممنون از اینکه ج دادین
حالا ی سوال دیه
من اگه بخام از طریق معماریشو یاد بگیرم باید چیکار کنم؟
یعنی علاوه بر اینکه اموزش های مقدماتی رو دیدم چ کنم؟

راستی اینم یادم رفت بگم
در صورتی که دیدی نمیتونی یا وقتش رو نداری که این فیلما رو دانلود کنی میتونی به وبلاگ ما مراجعه کنی و اونجا درخواست بدی تا در اختیارت بذاریم
چون تعدادش خیلی زیاده گفتم
آدرس وبلاگ هم اون پایین بخش امضا هست

Mohamad39

New Member
دستت درد نکنه مهران جون

ی سوال دیه هم اضافه شد
فرض بر این بگیریم ک من کاملا مقدماتی تری دی رو یاد گرفتم و مدلینگ ی ماشین هم یاد گرفتم
ایا با اینکه مدلینگ ماشینو یاد گرفتم میتونم ماشینایی ک دلم میخاد رو درست کنم؟

خواهش میکنم
مطمئن باش اگه چیزی رو اصولی یاد بگیری دیگه همه چیز توی دستته. البته به نظر من....

h.khafan

Active Member
دقیقا کدوم استاد؟! دوست عزیز اگر فکر کردید با استفاده از این کلمات مخاطباتون بیشتر میشه اشتباهه سعی کنید خیلی دوستانه مطرح کنید و کاری نکنید ک کسی ک میخواد نظر بده با دیدن لفظ استاد پشیمون بشه و اونم عین شما منتظر اساتید بمونه!

با آموزشهای کوچیک روی نت شروع کنید...یه سرچ کافیه ک کلی آموزش براتون مهیا بشه...

موفق باشی

AliDark

New Member
سلام به همه دوستان
این اولین پست من توی مجید آنلاینه
خیلی دوست دارم به جمع دوستان حرفه ای مثل شما بپیوندم اجازه میدید؟
خوب حالا بریم سراغ سوال شما دوست عزیز
به نظر من بهترین چیز برای یادگیری کلاسه اگه کلاس گیر آوردی برو اونجا چون راحت سوالاتت رو میتونی بپرسی و جواب بگیری و مشکلت حل بشه
اگه کلاس گیر نیاوردی حتمآ از آموزش های انگلیسی استفاده کن و اصلآ سی دی های فارسی توی بازار رو استفاده نکن چون اگه کل اونا رو جمع کنی خیلی دیگه بهت یاد بده 15 درصد من از آموزش های انگیلسی استفاده کردم خیلی هم راضیم
در مورد سوال دوم هم باید بگم شما کار با نرم افزار های گرافیکی فرقی نمیکنه مکس باشه یا هر چیزی باید به صورت مفهومی یاد بگیری که حداقل 1 یا 2 سال طول میکشه
موفق باشی

Mohamad39

New Member
ممنون از شما علی جان و خفن خان
خوب اول بزار ج خفن خانو بدم:

اولا اساتید ک میگم منظورام ب کسانیه ک از من بالاترن و تری دی رو خوب بلدن نه اون استادی ک شما فک میکنی

خوب حالا ج علی جان:

اره علی اقا منم نسبت ب اموزش های فارسی ب کلی سردم مخصوصا اگه توی بازار پیدا کنی اما توی نت اموزش های فارسی خوبی میشه پیدا کرد
اره این حرفتم راسته ک گفتی باید دنبال اموزش های انگلیسی باشی
ب شخصه عاشق اموزش های انگلیسیم

nabian

New Member
پیشنهاد من سایت 3dtotal.com هست ولی خودم برای شروع از آموزشهای tuttorial خود نرم افزار مکس استفاده کردم که بسیار عالی و کامل هستند و سطح زبانشون هم خیلی سخت نیست 1 هفته سختی داره بعد تمام کلماتش براتون تکراری میشه و اکیداً به همه دوستان این آموزشها رو توصیه می کنم

آموزش های انگلیسی چیزایی که به درد ما میخوره فقط ورک شاپ هست در صورتی که هر چیزی رو اگه خواستی اصولش رو یاد بگیری باید یه سری آموزش تئوری هم دربارش ببینی و این دقیقا سبک اتو دسک و استاد بندری هست
دیجیتال تاتورز که کاملا ورک شاپ هست. سی جی آکادمی هم تئوری و عملی تقریبا درهمه! ولی دلم میخواد به من بگید چقدر از این آموزش های تئوریش رو متوجه میشید؟ یعنی اینقدر زبانتون خوبه که همش رو میتونید معنی کنید؟ پس آموزش های انگلیسی بهتره!!! درواقع وقتی حرفای معلم انگلیسی زبان رو متوجه نمیشید همون عمل رو میارید و کپی میکنید روی کار خودتون. هیچ کس از کپی برداری اصول رو صد در صد متوجه نشده.
توی دیجیتال تاتورز یه قسمتش یه ماشین فورد به صورت عملی ساخته میشه. شما این آموزش رو ببین بعد بلوپرینت یه ماشین دیگه رو بذار جلو خودت ببین میتونی درست کنی یا نه؟ اگه نتونستی پس اصولی یاد نگرفتی. این تجربه من بود. این برای شروع کار خوب نیست. اینا مال وقتیه که یه چیزایی بلد باشی.
در ضمن این رو هم بهتون بگم
هیچ کس رو نمیتونید پیدا کنید که نرم افزار مکس رو کامل بلد باشه چه برسه به اینکه کامل آموزش بده
حرف آخر من اینه که شما آموزش های تئوری استاد بندری رو ببینید وقتی به جایی رسیدین که دیدین با محیط آشنا شدین برای کار عملی و بالا رفتن خلاقیتتون هم از دیجیتال تاتورز استفاه کنید و این دو تا رو با هم پیش ببرید. و این رو هم اضافه کنم که آموزشهای ورکشاپ استاد بندری هم در آینده بعد آپ شدن دروس تئوری اضافه خواهند شد ودیگه کلا احتیاجی به آموزشهای انگلیسی زبان نیست
اگه میخوای مکس رو درسته قورت بدی این بود روشش اگه در این حد نیست کارت هرچه خود دانی و دلت میگه....

nabian

New Member
دوستان من چند تا از تراکهای آموزشهای CG Academy رو زیرنویس کردم-اون قسمتی رو که یه جونور ترسناک رو مدلینگ می کنه- ولی چون کار وقت گیری بود بقیه اش رو انجام ندادم اگر مایلید یکیش رو برای نمونه اینجا قرار می دم تستش کنید اگه راضی بودین بهم اطلاع بدین

Mohamad39

New Member
دست گل بقیه دوستان هم درد نکنه
در اینده ای نزدیک شروع ب دیدن اموزش های استاد بندری میکنم
خیلی ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا