سوال از اساتيد : استاندارد ترين نوع بالا آمدن سايت

Mohammadreza

Well-Known Member
سلام و خسته نباشيد به همه ي اساتيد گل
به نظر شما بهترين نوع لود صفحات چيه ؟
خيلي ها اعتقاد دارند كه اول نوشته ها بياد بعد تصاوير به دلايل خودشون ...
ولي من ميبينم كه مثلا ايميل ياهو وقتي زير هدر باز ميشه يه هو همش با هم باز مي شه ...
دوست دارم نظر شما رو در اين مورد بدونم !

سوال بعدي اينكه چطوري مي شه ترتيب لود رو مشخص كرد ...
مثلا من دو تا تصوير دارم با نام هاي 01.gif و 02.gif اگه بخوام 02.gif زودتر لود شه چي كار بايد بكنم ؟!

در كل خوشحال ميشم استانداردي يا نكته اي در اين مورد ها هست بفرماييد

با تشكر از همگي
محمدرضا

عزيز بستگي داره
يكنفر دوست داره تبليغاتش اول بياد چون پول در مياره
يكنفر دوست مطالبش بياد مثل سايتهاي نرم افزاري
ولي به نظر من عكس اول بياد بهتره چون اگه سايت بدون عكس باشه اصلا حال نميده سايتو نگاه كني
با تشكر

echessdesign

مدیر انجمن طراحی وب
درود بر شما
تا اون جا که من اطلاع دارم، به صورت معمول، ترتیب لود عناصر صفحه رو، شما مشخص نمی کنید، بلکه این مرورگر شما هست که مشخص می کنه.
در ابتدا رنگ لود میشه، بعد فونت، سپس تصاویر، جا وا اسکریپت و عناصر فعال همچون فلش...

همونطور که حسین گفت شما نمی تونی ترتیب لود شدن رو کنترل کنی. مرورگر تصمیم می گیره که اول چه بخش هایی لود بشه. ولی مثلا وقتی شما از جدول تو طراحی استفاده کنی تا تمامی اجزای جدول لود نشده باشه ، اون جدول نمایش داده نمیشه (تو بعضی مرورگر ها)
ترتیب لود عکس ها هم به ترتیب قرار گرفتنشون تو فایل HTML هست. اگر تصاویر تو پس تگ ها باشه (با استفاده از CSS تصاویر رو تو پس زمینه قرار بدید) معمولا بعد از لود شدن HTML و یا عکس های کوچیکش همزمان با لود شدن اچ تی ام ال لود میشن.
البته برای تصاویر که تو خود HTML هستند فکر کنم میشه با javascript یه سری تصاویر رو pre load کرد که سریع لود بشن ولی در هر حال خود جاوا اسکریپت زمانی کامپایل میشه که تو ترتیب فایل های اچ تی ام ال ، مرورگر بهش برسه. مثلا اگر فایل جاوا اسکریپت را بالای صفحه HTML لینک کنید به صفحه، فایل جاوااسکریپت همون موقع کامپایل میشه و اگر زیر صفحه لینکش کنید بعد از لود شدن فایل HTML ، جاوا اسکریپت لود میشه

جدیدترین ارسال ها

بالا