سوالی درباره شکل آیکن های باز شده در تسکبار

SU-57

Active Member
سلام
من موقعی که در حالت عادی یک آیکن یا چیزی باز می کنم روی تسکبار ویندوز 7 اینجوری نشون داده می شه.

a1.jpg

اما وقتی به دلایلی never combine رو فعال می کنم آیکن ها اینجوری میشن

a2.jpg

می خواستم بدونم توی ویندوز 7 راهی وجود داره که وقتی never combine رو فعال می کنم اندازه این آیکن ها روی تسکبار مثل شکل اولی مربع باشه به جای مستطیل. چون کلی از فضای تسکبار می گیره. حتی وقتی never combine فعال باشه وقتی مثلا دو فایل ورد باز می کنم اینا به هم می چسبن و هرجا بخوام بکشن دوتایی با هم حرکت می کنن که اگه می شد جدا باشن بهتر بود ولی در کل مشکل اصلی همون اولیه که شاید کسی راه حلی بلد باشه که با دستکاری توی رجیستری بشه اندازه این آیکن ها رو به صورت مربع در آورد. خلی برای من کاربردیه.

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
من موقعی که در حالت عادی یک آیکن یا چیزی باز می کنم روی تسکبار ویندوز 7 اینجوری نشون داده می شه.

مشاهده پیوست 113676

اما وقتی به دلایلی never combine رو فعال می کنم آیکن ها اینجوری میشن

مشاهده پیوست 113677

می خواستم بدونم توی ویندوز 7 راهی وجود داره که وقتی never combine رو فعال می کنم اندازه این آیکن ها روی تسکبار مثل شکل اولی مربع باشه به جای مستطیل. چون کلی از فضای تسکبار می گیره. حتی وقتی never combine فعال باشه وقتی مثلا دو فایل ورد باز می کنم اینا به هم می چسبن و هرجا بخوام بکشن دوتایی با هم حرکت می کنن که اگه می شد جدا باشن بهتر بود ولی در کل مشکل اصلی همون اولیه که شاید کسی راه حلی بلد باشه که با دستکاری توی رجیستری بشه اندازه این آیکن ها رو به صورت مربع در آورد. خلی برای من کاربردیه.
در مسیر HKEY_CURRENT_USER > Control Panel > Desktop > WindowMetrics یک String Value جدید با نام MinWidth و مقدار 52 بسازید و ویندوز رو Restart کنید.
Untitled.png

SU-57

Active Member
در مسیر HKEY_CURRENT_USER > Control Panel > Desktop > WindowMetrics یک String Value جدید با نام MinWidth و مقدار 52 بسازید و ویندوز رو Restart کنید.
مشاهده پیوست 113678
سلام استاد علی

این روشی که شما آموزش دادید بسیار عالیه اما یک مشکلی که داره این هست که مثلا من برای Visual Studio یا نرم افزارهای دیگه ایکنشون رو تغییر دادم ولی با این روش وقتی یک نرم افزار باز می کنیم در تسک بار همون آیکن های پیش فرض نشون داده میشن. راه حلی برای این موضوع هست؟

the_king

مدیرکل انجمن
سلام استاد علی

این روشی که شما آموزش دادید بسیار عالیه اما یک مشکلی که داره این هست که مثلا من برای Visual Studio یا نرم افزارهای دیگه ایکنشون رو تغییر دادم ولی با این روش وقتی یک نرم افزار باز می کنیم در تسک بار همون آیکن های پیش فرض نشون داده میشن. راه حلی برای این موضوع هست؟
آیکون ترکیبی از یک یا چند تصویر در ابعاد و عمق های رنگ متفاوت ئه، نه الزاما یک تصویر. بر اساس اینکه قراره در کدوم ابعاد و کدوم عمق تصویر نمایش داده بشه یکی از اون تصاویر انتخاب میشه.
برای همینه که ظاهر آیکون سایز کوچک الزاما مشابه همون آیکون در سایز بزرگ نیست. احتمال داره از آیکون های جایگزینی استفاده می کنید که مناسب نمایش در اون ابعاد نیست.
در ضمن آیکون هایی که قبلا نمایش داده شده در حافظه Cache مخصوص اینکار در ویندوز نگهداری میشه تا سرعت فراخوانی افزایش پیدا کنه. برخی اوقات این حافظه قاطی می کنه و نیاز به پاک کردن اون هست. ابزار هایی هست که کارشون پاک کردن این حافظه است.

جدیدترین ارسال ها

بالا