سوالات و پرسشها در مورد اولين مسابقه رسمي سه بعدي در مجيد آنلاين با موضوع آزاد

ehsan_3dmax

Active Member
سلام دوستان عزیز.
لطفا سوالات و پرسشهای خودتون رو در مورد این مسابقه در این تاپیک مطرح کنید و از ایجاد تاپیکهایی با موضوعات متفرقه جدا خودداری کنید.
موفق باشید.

(MRE)

Well-Known Member
برای موفقیت مسابقات 3 مسابقه اول باید خیلی خوب برگزار شود و موضوع آزلد عاملی منفی است بهتر است موضوعی جالب و اکشن مانند جنگ انتخاب کنید تا رقابت ایجاد کنید.زمان شروع وپایان دقیق وصریح اعلام گردد.

ehsan_3dmax

Active Member
برای موفقیت مسابقات 3 مسابقه اول باید خیلی خوب برگزار شود و موضوع آزلد عاملی منفی است بهتر است موضوعی جالب و اکشن مانند جنگ انتخاب کنید تا رقابت ایجاد کنید.زمان شروع وپایان دقیق وصریح اعلام گردد.
سلام دوست عزیز.
جواب شما در پاراگراف اول و همچنین در موارد 8 و 9 قسمت "قوانین و نکات کلیدی مسابقه" داده شده. شما از همین الان میتونید در مسابقه شرکت کنید و تاپیک مربوط به کار خودتون رو ایجاد کنید.
راستی خواهشی که دارم اینه که فقط در مورد مسابقه سوال کنید و موضوع دیگه ای مطرح نکنید.
ممنون و موفق باشید.

Saeid Taheri

Active Member
دوستانی که مایل به همکاری هستن ، لطفا نمادی که برای این مسابقه ترتیب داده شده رو برای اطلاع رسانی بیشتر در پروفایل امضاشون (Signature) قرار بدن.

پیشاپیش ممنون.

...

S.H.R.M.K

Well-Known Member
آقا کار ها رو کجا باید بزاریم؟تو همین بخش یا قسمت گالری های 3 بعدی؟

ehsan_3dmax

Active Member
آقا کار ها رو کجا باید بزاریم؟تو همین بخش یا قسمت گالری های 3 بعدی؟

سلام دوست عزیز.
در همین انجمن یک تاپیک ایجاد کنید.
نحوه ی شرکت در مسابقه:
برای شروع و اعلام حضورتون در مسابقه کافیه یک تاپیک در همین انجمن با مشخصات زیر ایجاد کنید:
1- نام شرکت کننده.
2- عنوان طرح.
3- نام نرم افزار اصلی مورد استفاده در کار.
یعنی این اطلاعات باید در نام تاپیکی که ایجاد میکنید باشه. بطور مثال: احسان دهقانی، خانه ی ارواح، maya
موفق باشی.

Mandana

Active Member
استفاده از برنامه هایی مانند vue و برایس و اینها چه حکمی دارد؟
بعدش هم اگه اشتباه نکنم گفته بودین باید ویپ هم بذاریم.میخواستم بدونم میشه یه نمونه بذارین تا ما هم آشنایی پیدا کنیم؟و کاش یه نظرسنجی میزدین که بدونیم چند تا حریف داریم
ممنون وموفق باشید

ehsan_3dmax

Active Member
استفاده از برنامه هایی مانند vue و برایس و اینها چه حکمی دارد؟
بعدش هم اگه اشتباه نکنم گفته بودین باید ویپ هم بذاریم.میخواستم بدونم میشه یه نمونه بذارین تا ما هم آشنایی پیدا کنیم؟و کاش یه نظرسنجی میزدین که بدونیم چند تا حریف داریم
ممنون وموفق باشید
حکم قصاص!
خوب همونطور که گفتم هیچ اشکالی نداره. اگه کارتون منظره لازم داشت و اون رو با vue بزنید واقعا عالی میشه.
wip یعنی اینکه مثلا اگه یک مدلی رو ساختید چند تا عکس از مراحل ساخت بزارید یا اینکه کلا مراحل کلی تکمیل کار رو بزارید که مطمین بشیم کار خودتونه.
حریف هم دارید نگران نباشید. یکی دو نفر بیان بقیه هم انشالله پشت بندشون اضافه میشن تا مسابقه رو گرم کنن.
شما چرا استارت رو نمیزنی؟
موفق باشی عزیز.

Fanous

Well-Known Member
سلام احسان جان!
آیا استفاده از plugin توی مسابقه مجاز هست یا نه ؟ منظور plugin هایی هست که واسه ایجاد مدل بکار میرن !
مثلا اگه توی کارمون درخت وجود داشته باشه باید درخت رو هم مدل کنیم یا میشه از plugin استفاده کرد ؟
یا واسه درخت میشه از مدل آماده استفاده کرد !؟
ممنون .
-----
آقا برنامتون خوبه ! فقط اگه یکم وقتشو بیشتر کنین بهتر میشه ! ساعت پخشش هم دیروقته !
جدی میگم ! نمیشه زمان مسابقه رو بیشتر کنین !
آخه 3 ماهه دیگه کنکور ارشد برگزار میشه ! :cry:

ehsan_3dmax

Active Member
سلام احسان جان!
آیا استفاده از plugin توی مسابقه مجاز هست یا نه ؟ منظور plugin هایی هست که واسه ایجاد مدل بکار میرن !
مثلا اگه توی کارمون درخت وجود داشته باشه باید درخت رو هم مدل کنیم یا میشه از plugin استفاده کرد ؟
یا واسه درخت میشه از مدل آماده استفاده کرد !؟
ممنون .
-----
آقا برنامتون خوبه ! فقط اگه یکم وقتشو بیشتر کنین بهتر میشه ! ساعت پخشش هم دیروقته !
جدی میگم ! نمیشه زمان مسابقه رو بیشتر کنین !
آخه 3 ماهه دیگه کنکور ارشد برگزار میشه ! :cry:
از پلاگین برای ایجاد مدلها نمیشه استفاده کرد ولی برای نورپردازی و ... اشکالی نداره.
این رو هم اضافه کنم که پلاگینی که دارای مدلهای آماده هست مشکل داره نه پلاگینی که کار مدلسازی رو ساده تر میکنه.

spy4all

Member
آیا باید تمام قسمت های کارم را دونه به دونه پست کنم در تاپیکی که ایجاد کردم و منتظر بمونم تا نظر بدن یا اینکه می تونم همش را با هم بزارم . لطفا سریع جواب دهید .

ehsan_3dmax

Active Member
آیا باید تمام قسمت های کارم را دونه به دونه پست کنم در تاپیکی که ایجاد کردم و منتظر بمونم تا نظر بدن یا اینکه می تونم همش را با هم بزارم . لطفا سریع جواب دهید .

نه احتیاجی به یکی یکی گذاشتن کارها نیست. ولی این کار به خودتون کمک میکنه که بتونید کارتون رو بهتر انجام بدید. بهر حال وقتی بقیه واسه کارتون نظر بدن شما بهتر میتونید اشکالات کار رو متوجه بشید. شما باید حداقل چند عکس از مراحل مدلسازیه مدلهای اصلی موجود در صحنه و همچنین چند تا تست رندر از مرحله ی ماده دهی کارتون رو بزارید.
موفق باشید.

mamali132002

Active Member
احسان جان قبل از هر چيز مدير شدنتون رو تبريك ميگم. يه مدت نبودم مثل اينكه اينجا خيلي تغييرات كرده.

در مورد مسابقه مي خوام بگم كي مياد براي 50 هزار تومان 1 ماه وقتشو بزاره ؟ (اونم معادلش كه همه هم در جريان هستيم كه كمتر از اين قيمت براي خودشون ميفته)
يا اگر نه لطفا بگيد هر DVD رو چقدر در نظر گرفتيد ؟ ممكن هست بگيد فلان DVD ميشه 30 هزار تومان.

ميخواستم فقط همينو بگم كه دليل اينكه بچه ها شركت نميكنن يا انگيزه ندارن صرفا اين نيست كه كم آوردن يا ميترسن! چون پست ها بوي همچين حرفي رو ميده.

در ادامشم خود شما هم من نديدم تاپيك براي مسابقه باز كنيد آيا براي شما هم صرف نداره؟ يا چون مدير هستين نبايد شركت كنيد؟

چون تا اونجا كه يادمه براي مسابقه photoshop مدير ها هم طرح ساختن.

اينا رو نگفتم كه بخوام ضد حال و يا بتوپم به كسي.... اگر كسي به صورت جدي شروع كنه و خود شما هم شركت كنيد منم شركت ميكنم.

ehsan_3dmax

Active Member
در مورد مسابقه مي خوام بگم كي مياد براي 50 هزار تومان 1 ماه وقتشو بزاره ؟ (اونم معادلش كه همه هم در جريان هستيم كه كمتر از اين قيمت براي خودشون ميفته)
يا اگر نه لطفا بگيد هر DVD رو چقدر در نظر گرفتيد ؟ ممكن هست بگيد فلان DVD ميشه 30 هزار تومان.
قبل از هر چیزی سلام. خوشحالم بعد از چند وقت دوباره اینجا میبینمت. ما نهایت قیمتی که برای هر dvd در نظر گرفتیم 5000 تومنه. یعنی دقیقا قیمتی که خودمون تهیه کردیم. راستی فکر نکنم جایزه ای که به یک فرد در هر جایی و به هر عنوانی داده میشه معادل ارزش کار طرف باشه. هنر آدم بیشتر از اینها ارزش داره. این تنها یک هدیه است بابت تشکر از حضوری پررنگ.

ميخواستم فقط همينو بگم كه دليل اينكه بچه ها شركت نميكنن يا انگيزه ندارن صرفا اين نيست كه كم آوردن يا ميترسن! چون پست ها بوي همچين حرفي رو ميده.
؟

در ادامشم خود شما هم من نديدم تاپيك براي مسابقه باز كنيد آيا براي شما هم صرف نداره؟ يا چون مدير هستين نبايد شركت كنيد؟
دلیل شرکت نکردن من اینه که بنده مدیر اینجا هستم و از اونجایی که قضاوت بنده در کارهای نهایی درصدی تاثیرگزار خواهد بود، پس فکر نکنم کار جالبی باشه.

اگر كسي به صورت جدي شروع كنه و خود شما هم شركت كنيد منم شركت ميكنم.
تا الان سه نفر حضورشون رو اعلام کردن. که به غیر از امیر آقا که تازه کار هست، اما با این وجود نشون داده که نه کم میاره و نه از کسی میترسه، احسان و lifer دوتا از کاربرای قوی نرمافزارهای 3d هستن که فکر کنم برای هر کسی رقیبای خوبی باشن. پس منتظر شما هم هستیم...:wink:
موفق باشی عزیز.

SaLoOoM

Active Member
سلام!
ميگم مسابقه فقط در حد مودلینگ هستش یا انیمیشن هم هست؟!

Mandana

Active Member
یک سوال دیگه برام پیش اومد
میتونیم بعد از اینکه کار نهایی رو انجام دادیم با فتوشاپ هم ادیتش کنیم یا نه؟
shy.gif

دیگه اینکه هرکس مجاز به ارسال یک طرحه؟ اخه واسه مسابقه فتوچاپ!! دوتا بود
rolleyes.gif

و سوال دیگه اینکه از تکستچر هرجور استفاده کنیم مشکلی نیست؟مثلا ایرادهای طرحم رو با تکستچر بپوشونم یا مثلا برای ساخت صورت فقط بهش تکستچر بدم؟
suffering.gif
یا باید از هر سه نما کار بذاریم؟

ممنون و موفق باشی
shy.gif

ehsan_3dmax

Active Member
میتونیم بعد از اینکه کار نهایی رو انجام دادیم با فتوشاپ هم ادیتش کنیم یا نه؟
آره مشکلی نیست.

دیگه اینکه هرکس مجاز به ارسال یک طرحه؟ اخه واسه مسابقه فتوچاپ!! دوتا بود
نه محدودیتی نیست.

و سوال دیگه اینکه از تکستچر هرجور استفاده کنیم مشکلی نیست؟مثلا ایرادهای طرحم رو با تکستچر بپوشونم یا مثلا برای ساخت صورت فقط بهش تکستچر بدم؟یا باید از هر سه نما کار بذاریم؟
کار نهایی خودش رو نشون میده. بازم مشکلی از این لحاظ نیست. میتونید این کار رو هم بکنید.
موفق باشید.

سلام ....

من یک طرح بی مزه و بی ریخت دارم ... از لحاظ تکنیکی هم قوی نیستم ... وقت هم ندارم ... اما می خوام تو مسابقه شرکت کنم !!!

فقط می خواستم بپرسم که اگه به تاپیک های دیگه سر نزنیم و ... آیا مشکلی پیش میاد یا اشکالی نداره ؟

راستی یه چیز دیگه ... آیا هر کی طرحشو زودتر تموم کرد واسش تو داوری امتیازاتی قائل می شید یا نه ....

----------------

یک سوال بی ربط به اینجا هم داشتم ....

آیا مسابقه ای هم برگزار خواهید کرد که مربوط به انیمشن باشه ؟

---------------------
یک سوال دیگه :

مسابقه ی بعدی چقدر وقت دیگه برگزار می شه ؟

جدیدترین ارسال ها

بالا