سوالاتی پیرامون صفحه آرای و چاپ یک کتاب و هزینه

Divine Love

Well-Known Member
سوالاتی پیرامون صفحه آرایی و چاپ یک کتاب و هزینه

با عرض سلام​

من قصد انتشار یک کتاب رو دارم. متن کتاب رو در نرم افزار ورد به همراه پاورقی ها و فونت های انتخابی خودم تایپ کردم. با سایز صفحه ی 23.5 در 16 که به نظرم سایز نهایی کتاب با قطع وزیری هستش تعداد صفحات شد 370 تا.​
می خواستم ببینم با این مشخصات بالا هزینه ی انتشار کتاب اعم از هزینه‌ی کاغذ، صفحه آرایی و چاپ چه قدر میشه؟​
برای سایز نهایی بالا از چه سایز کاغذی استفاده میشه و هزینه ی هر شیت این کاغذ چه قدره؟​
هزینه ی صفحه آرایی با پاورقی های انگلیسی و دو نوع فونت حدودا چه قدر میشه؟​
من به نرم افزار ورد و فتو شاپ مسطلم. آیا این که خودم بخوام نرم افزاری مثل این دیزاین رو یاد بگیرم برای صفحه ارایی چه قدر زمان می بره؟​

از این که سوالات زیادی رو مطرح کردم عذرخواهم. ممنون میشم که حداقل به بعضی سوالات بالا جواب بدین تا اطلاعات ابتدایی رو در این زمینه به دست بیارم.​

با تشکر فراوان​

آخرین ویرایش:

abbas16b

Member
با عرض سلام​

من قصد انتشار یک کتاب رو دارم. متن کتاب رو در نرم افزار ورد به همراه پاورقی ها و فونت های انتخابی خودم تایپ کردم. با سایز صفحه ی 23.5 در 16 که به نظرم سایز نهایی کتاب با قطع وزیری هستش تعداد صفحات شد 370 تا.​
می خواستم ببینم با این مشخصات بالا هزینه ی انتشار کتاب اعم از هزینه‌ی کاغذ، صفحه آرایی و چاپ چه قدر میشه؟​
برای سایز نهایی بالا از چه سایز کاغذی استفاده میشه و هزینه ی هر شیت این کاغذ چه قدره؟​
هزینه ی صفحه آرایی با پاورقی های انگلیسی و دو نوع فونت حدودا چه قدر میشه؟​
من به نرم افزار ورد و فتو شاپ مسطلم. آیا این که خودم بخوام نرم افزاری مثل این دیزاین رو یاد بگیرم برای صفحه ارایی چه قدر زمان می بره؟​

از این که سوالات زیادی رو مطرح کردم عذرخواهم. ممنون میشم که حداقل به بعضی سوالات بالا جواب بدین تا اطلاعات ابتدایی رو در این زمینه به دست بیارم.​

با تشکر فراوان​
باسلام :)
همین که به این دو نرم افزار مسلط هستید خودش بزرگترین نعمته چون محیط ایندیزاین بسیار شبیه محیط فتوشاپ هست. :paint:
از وورد هم که متن رو انتقال بدی دیگه کارت راحت هم میشه!
حالا که برای چاپ کتاب می خواهی از ایندیزاین استفاده کنی خیلی خوبه چون قطعا بهتر و زودتر یاد می گیری بخاطر اینکه همیشه داشتن یک پروژه برای یادگیری یک نرم افزار بسیار ایده آل هست.
شایان ذکر است که برای کارهای صفحه آرایی ، ایندیزاین فوق العاده است. شک نکن و حتما ازش استفاده کن. ضرر نمی کنی که هیچ، بلکه یه کم که راه بیفتی دیگه ولش نمیکنی.
نکته ی مهم اینجاست که فکر نکن باید ایندیزاین رو کاملا مسلط باشی تا بتونی ازش برای صفحه آرایی استفاده کنی.
یاعلی :green:

aliamel

کاربر فعال
سلام
سوالات ایشون جزئی از سوالات من هم هست لطفا اگه اطلاعاتی در این زمینه دارید و یا ناشر هستید به این کامنت پاسخ بدید . ممنون

hassani48

New Member
باسلام :)
همین که به این دو نرم افزار مسلط هستید خودش بزرگترین نعمته چون محیط ایندیزاین بسیار شبیه محیط فتوشاپ هست. :paint:
از وورد هم که متن رو انتقال بدی دیگه کارت راحت هم میشه!
حالا که برای چاپ کتاب می خواهی از ایندیزاین استفاده کنی خیلی خوبه چون قطعا بهتر و زودتر یاد می گیری بخاطر اینکه همیشه داشتن یک پروژه برای یادگیری یک نرم افزار بسیار ایده آل هست.
شایان ذکر است که برای کارهای صفحه آرایی ، ایندیزاین فوق العاده است. شک نکن و حتما ازش استفاده کن. ضرر نمی کنی که هیچ، بلکه یه کم که راه بیفتی دیگه ولش نمیکنی.
نکته ی مهم اینجاست که فکر نکن باید ایندیزاین رو کاملا مسلط باشی تا بتونی ازش برای صفحه آرایی استفاده کنی.
یاعلی :green:

سایزی که برای قطع وزیری انتخاب کردی عرضش خوبه اما طولش 3 تا 4 سانت بزرگ حساب کردی. با این حساب باید روی چهارصد تا 420 صفحه حساب کنی اما توصیه میکنم اگه قصد داری کار رو انجام بدی نه اینکه یاد بگیری فوری بدیش برای صفحه آرایی. البته چند نکته رو یادت باشه:
1- حتماً ویرایش لازم رو توی ورد انجام بده که کارت راحتتر باشه
2- نمونه کار داشته باش که از نظر فونت نهایی و اینجور چیزا راحت باشی چون معمولاً فونتها توی ایندیزاین نیاز به تغییر داره.
3- خواستی به من ایمیل بده همه هزینه ها رو بهت بگم

جدیدترین ارسال ها

بالا