سوالاتی در مورد Cat

sd70

Active Member
سلام دوستان

من پلاگین Cat رو نصب کردم و قشنگ نصب شد و درسته و همه چیش جواب میده منتها میخواستم ببینم چطوری میشه ازش استفاده کرد؟

من طریقه استفاده از کارکتر استودیو رو تقریبا بطور کامل بلدم ولی شنیدم Cat بهتره. حالا میخواستم طریقه کار کردنش رو بدونم متشکر:d

sd70

Active Member
مثلا ببینید برای کارکتر استودیو اول اون Biped رو ایجاد می کنیم بعدش هم اون رو با شخصیت انسان تطبیق می دیم. حالا میخواستم ببینم C.A.T به چه شکلی هست؟

sd70

Active Member
من خودم یه سری با این پلاگین کار کردم و تقریبا فوت و فن هاش رو یاد گرفتم. یه چیزی وقتی برای کارکتر قسمت راه رفتن رو فعال می کنم همینطور راه میره و اصلا نمیشه براش محدودیت ساخت نمیدونم چرا؟

sd70

Active Member
دوستان جواب تمام سوالام رو خودم پیدا کردم. من یک هفته میشه دارم با این پلاگین کار می کنم و یه چیزایی رو ازش یاد گرفتم. اگه راهنمایی خواستید من در خدمتم.

به نظر من C.a.t خیلی از کاراکتر استودیو باحال تره

امین تری دی

Active Member
مثلا موشن کپچر

در صورتی که موشن کپچر موجود باشه

به آسونی می تونی باهاش حرکت بسازی

در صورتی که Cat عمرا همچین چیزی داشته باشه

کاراکتر استادیو با Crowd در صورتی که که Cat این کار رو نمی کنه

کاراکتر استادیوMixer و Workbench رو داره که اصلا Cat نداره

و Motion Flow Mode برای ادغام و ترکیب حرکات

که این رو هم نداره

خب بازم بگم

درسته پلاگین خوبیه

اما دیگه آخرش که نیست

sd70

Active Member
حرف های شما درست ولی کار با C.A.T خیلی راحت تر و آسون تر هست. من خودم 5 سال پیش یه فیلم کوتاه 20 دقیقه ای ساختم که برای اسکلت درونی کارکتر هاش از کارکتر استودیو استفاده کرده بودم ولی درسته که کارکتر استودیو یه سری امکانات جالب داره ولی به نظر من مهمترین نقطه قوت C.A.T نرمی حرکات شخصیت و راحتی حرکت دادن اعضای بدن کارکتر می باشد.

یه چیزی با این C.A.T میشه مثل کارکتر استودیو یه مسیر خاص برای حرکت تعیین کرد؟ یا باید خودمون بصورت دستی حرکتش بدیم (یا اینکه براش با استفاده از line یه مسیر طراحی کرده و روی اون حرکتش بدیم)

در کل میشه همانند کارکتر استودیو براش حرکت پا ساخت؟

AMIN JAN FEKKONAM BAYAD CAT2.4 RO NASB KONI
in motionflow ya edghame animate toosh hast darmorede mixer man taajob mikonam mixere cat ghavitaram hast,crow ro eteraf mikonam nadare vali onam mishe yejorayi dar ovord dar morede motioncapture ham bayad begam hanooz sedasima natoonesteye esghatisho bekhare, cheberesebe inke maha usera bekhaym behesh fek koni vali zaheran to cat3 mizaran in emkano.
movafaghbashy
refrence cat ro ham pishnehad mikonam bekhony agar hale karkardano bahash nadary.

آخرین ویرایش:

sd70

Active Member
ممنون بنیامین جان منم CAT 2.4 رو نصب کردم رو 3Ds Max 8 و کارش هم به نظرم عالیه.

3D-man

New Member
سوال در مورد کاراکتر استودیو

امین جان سلام.لطفا در مورد سوالاتی که دارم توضیحاتی که لازمه بدید ممنون میشم.مثلا چطوری میشه وقتی حرکت پا رو راه رفتنو مثلا به بایپد میدم چه طوری میتونم با انیمیت کردن در ادامه اون حرکات حرکتی رو انیمیت کنم.راجع به حرکاتی که به صورت میشه داد هم توضیح بدید لطفا ممنون میشم.
[email protected]
:D

اقا من نسخه 3.1 رو برا مکس 2008 نصب کردم ولی اصلا نمیشه باهاش کار کرد...
فقط یه منو به مکس اضافه کرده....
میشه یه خورده درموردش توضیح بدید ؟؟؟؟؟
ممنون

جدیدترین ارسال ها

بالا