سوالاتی در مورد چاپ سیلک

mosisms

New Member
سلام
خسته نباشید
چند سوال داشتم ممنون میشم اساتید لطف کنند پاسخ بدن
من وقتی کلیشم رو میسازم و میخوام چاپ انجام بدم ، متاسفانه لاک هم از توری جدا میشه و رو پارچه میاد و کار رو کثیف میکنه و کلیشه هم به مرور کلا خراب میشه
من تو اول که دارم لاک رو درست میکنم اصن سخت کننده نمیزنم
سخت کننده اول باید زده بشه به کلیشه یا در انتها که عکاسی انجام شد ؟
یعنی همون موقع که لاک و حساس کننده ترکیب میه باید سخت کننده رو بریزم ؟
و اگر آره به چه مقدار؟

و در وهله دوم هم اینکه برای چاپ روی پاره ریون (کشی ) باید از چه توری و چه رنگی استفاده کنم ؟

ممنون

nima_2nz

New Member
سلام دوست عزیز - ببینید چاپ سیلک یک چاپ پر تکنیک و مهم است و همچنسن درامد زا و برای یادگیری باید حتما کلاس برید اون چیزی که توی اینترنت است برای درامد زایی اموزس داده نشده است شما میتواندید ر کلاس هخای موسسه نام آوران شرت کنید اینم شماره مسول ثبت نامش 3224467 0912 موفق باشید

Alimoheghi

New Member
سلام
خسته نباشید
چند سوال داشتم ممنون میشم اساتید لطف کنند پاسخ بدن
من وقتی کلیشم رو میسازم و میخوام چاپ انجام بدم ، متاسفانه لاک هم از توری جدا میشه و رو پارچه میاد و کار رو کثیف میکنه و کلیشه هم به مرور کلا خراب میشه
من تو اول که دارم لاک رو درست میکنم اصن سخت کننده نمیزنم
سخت کننده اول باید زده بشه به کلیشه یا در انتها که عکاسی انجام شد ؟
یعنی همون موقع که لاک و حساس کننده ترکیب میه باید سخت کننده رو بریزم ؟
و اگر آره به چه مقدار؟

و در وهله دوم هم اینکه برای چاپ روی پاره ریون (کشی ) باید از چه توری و چه رنگی استفاده کنم ؟

ممنون
سلام ببینید دوست عزیز
اولا اگه میزان شست و شو در آخر سر اگر کم یا زیاد باشد(فشار)ممکنه لاک پاک بشه.
زمان نوردهی کاملا مهم هستش که معمولا به صورت حد وسط توی 75 ثانیه میگذارن اما بسته به مش های توری و چاپتون هست که اگه نوردهی کم و یا زیاد باشه طرح خودشو به خوبی نمایش نمیده.
مگه سیلک کلیشه داره؟
سخت کننده همراه با لاک و حساس کننده ریخته میشه که درصدش و روی قوطی یا دفترچه راهنمای اون زده و اگه نزده باشه بلید نسبت به قوطی خودتون تشخیص بدید.
و پاسخ وهله دومتون باید کار چاپیتونو نگاه کنید که اگه کارتون ریز باشه با مش 120 باید بزنید.
و ور آخر مثل صحبت دوست عزیزمون بهتره کلاس یا کارورزی برید.

جدیدترین ارسال ها

بالا