سوالاتی در اتوکد

3dmaxacad

Member
سلام چند سوال اتوکد دارم لطفا دوستان راهنمایی کنيد
1- چرا presspull گاهی صفحه مورد نظر نمی گيرد البته اگر صفحه موازی صفحه xy نباشد گاهی انتخاب می شود و گاهی انتخاب نمی شود؟
2- آیا فاصله ای که osnap کار می کند می شود تنظیم کرد یعنی مثلا از چه فاصله ای نسبت به نقطه مورد نظر روشن شود؟
3- اگر پنجره های گرافیکی مثل save باز نشه و به جای اون در command line نوشته بشه چکار باید کرد؟4
4- در سه بعدی بهتره همه حجم ها به شکل صفحه ساخت؟ حجم های solid حجم بیشتری دارند؟
با تشکر

DIMO

Active Member
علیک سلام

1-شاید چون محیطی که واسه پرس پول کردن انتخاب میکنی باندری نیست..من زیاد از سه بعدی کد استفاده نمیکنم ولی در مواردی هم که استفاده کردم به این مشکل بر نخوردم..
اون محدوده ای که انتخاب کردی واسه پرس پول کردن مگه چه شکلیه..؟

2-فاصله osnap رو فکر نکنم بشه تغییر داد،چون این مسئله یه مدت واسه خودمم سوال بود،تو هلپ اتوکد و خود اتوکد خیلی دنبال این مسئله گشتم ولی چیزی پیدا نکردم..

3-اگر منظورت اینه که پنجره Save Drawing As ظاهر نمیشه که احتمالاً اتوکد ناقص نصب شده یا خود برنامه ناقص بوده..والا من برای اولین باره با همچین مشکلی روبرو میشم...تا حالا نشنیده بودم همچین مشکلی پیش بیاد..

در سه بعدی بهتره همه حجم ها به شکل صفحه ساخت؟

آیا منظورت از صفحه اینه که حجم از صفحات تشکیل شده باشه...؟یا منظورت اینه که تو محیط 2 بعدی بخوای سه بعدی کار کنی..

و اینکه حجم های Solid سنگین تر هستند هم باید بگم که کاملاً بستگی به تعدادشون و تراکم حجم ها تو محیط داره..هر چی تعدادشون تو یک محیط بیشتر باشه معلومه که کار سنگین تر میشه..

3dmaxacad

Member
علیک سلام

1-شاید چون محیطی که واسه پرس پول کردن انتخاب میکنی باندری نیست..من زیاد از سه بعدی کد استفاده نمیکنم ولی در مواردی هم که استفاده کردم به این مشکل بر نخوردم..
اون محدوده ای که انتخاب کردی واسه پرس پول کردن مگه چه شکلیه..؟

2-فاصله osnap رو فکر نکنم بشه تغییر داد،چون این مسئله یه مدت واسه خودمم سوال بود،تو هلپ اتوکد و خود اتوکد خیلی دنبال این مسئله گشتم ولی چیزی پیدا نکردم..

3-اگر منظورت اینه که پنجره Save Drawing As ظاهر نمیشه که احتمالاً اتوکد ناقص نصب شده یا خود برنامه ناقص بوده..والا من برای اولین باره با همچین مشکلی روبرو میشم...تا حالا نشنیده بودم همچین مشکلی پیش بیاد..

آیا منظورت از صفحه اینه که حجم از صفحات تشکیل شده باشه...؟یا منظورت اینه که تو محیط 2 بعدی بخوای سه بعدی کار کنی..

و اینکه حجم های Solid سنگین تر هستند هم باید بگم که کاملاً بستگی به تعدادشون و تراکم حجم ها تو محیط داره..هر چی تعدادشون تو یک محیط بیشتر باشه معلومه که کار سنگین تر میشه..

سلام ممنون
گاهی اوقات presspull محدوده نمی گیرد تا اینکه کمی view جابجا کنی نمی دانم علتش چیه شاید این دستور هنوز کامل نشده
در مورد حجم هایی که به شکل صفحه در سه بعدی ساخته می شوند

many200363

New Member
برای presspull در مواقعی که تو صفحه xوy نیستی باید UCS تعریف کنی و صفحه X,y رو تغییر بدی
واسه 3 بعدی کردنم بیشتر به تعداد سگمنت حجمات بستگی داره. من کلا از صفحه به جای حجم استفاده نمیکنم جون به نظرم کیفیت کار بعضی جاها پایین میاد

جدیدترین ارسال ها

بالا