سه پوستر برای حضرت مهدی(عج)

yazdi_2007

Well-Known Member
سلام یاسر جان..خسته نباشی...اعیاد مبارک

ایده طرح وسطی ایده جالبیه...اما پرداختش پرداخت ضعیفیه؛
مفاهیمی مثل کعبه ؛ ظهور و ادعیه و امر به معروف و غیره
که اشاره کردی، مفاهیم سطحی و پیش پا افتاده و شوخی نیستند؛
اما پرداخت شما ؛المان هایی که بکار بردی و سبک و سیاق طرح،
ما رو به این مفاهیم جدی و والا نزدیک نمیکنه.

اگه ناراحت نمیشی یه درد دل کوچیک دوستانه هم دارم..

خطاب این حرفم اول از همه خود خودم هستم:

متاسفانه ما نگاهمون به دین و مذهب و مهدویت نگاه چیپیه

هر طرح مذهبی که زده میشه از صد مایلی داد میزنه که مذهبیه

هر طرحی که زده میشه یا توش حرم و گنبده یا اسماء مقدس یا گل و بلبل

سرتو درد نیارم..عرض من و سوال من اینه:

آیا تمام دین و مذهب و اعتقادات ما درحرم و گنبد و اسماء مقدس و گل و بلبل خلاصه میشه؟؟

آیا تمام ایده ها و کارهایی که میشه کرد همین هاست؟

بضاعت طراحان ما خیلی بالاست.. اما نمیدونم چرا تا پای مذهب و طرح مذهبی میاد وسط
باز میریم سراغ کلیشه و اسماء مقدس و جمکران و گل و سنبل... به یکباره سلیقه هامون
بشدن سطحی و چیپ میشه..با یه تایپوگرافی ساده سر و ته قضیه رو هم میاریم.

اینا حرفایی بود که تو دلم مونده و کمتر جایی گفتم و خدای ناکرده قصد بی ادبی و ضایع کردن کارتو ندارم..
امیدوارم به دل نگیری.

در پناه صاحب الزمان

سلام،
ممنون از اینکه اظهار نظر نمودید و حرف دلتون هم زدین..

به نظر شما من تمام طراحی ها و کارامو توی این سه طرح خلاصه کردم؟! سوال شما یجورایی جنبه کلی داره، به نظر من اینکه شما می گین تمام ایده ها و کارهایی که میشه کرد همین هاست " سوال نابجاییه چون شما همه رو دارین اینجا جمع می بندین.

دوست من، من کی با این سه طرح از هزاران طرح مختلف گفتم که دین و مذهب ما توی اینا خلاصه شده؟؟!!

بیشتر دقت کنید و همه چیز رو توی یه چیز خلاصه نکنین. امیدوارم درست پاسخ داده باشم.

موفق باشین

سلام

من هم درباره کار مذهبی هم به یک حرکت قدرتمند و هم به یک هدفگیری نرم اعتقاد دارم
حضرت میفرمود مبلغ ما باشید به غیر زبان
اثر قوی و غیر مستقیم به مراتب عمیق تر و صحیح تر و ماندگارتر هست
البته کاری بسیار مشکل هست.
برای حرکت به اون سمت سرعتی آرام و حرکتی پیوسته و پله هایی نزدیک و محکم رو میطلبه

با اینکه بتونیم به سرعت به هنر متفاوت در مذهب نزدیک بشیم مخالف نیستم اما با واقع بینی میگم مرحله هایی هست که باید ازش گذر کنیم
مفاهیمی که باید ساخته بشه. ارزشهایی که باید به تصویر و فرهنگ و نماد ترجمه بشه . تجربه هایی که باید بیاد و بره تا عمق جدیدی از اقیانوس معارف مذهبی شناخته بشه و مروارید های ناب تری رو طراحان شکار کنند.

از طرفی مفاهیم مذهبی به علت تاثیر خاص و حساسشون بازم حکت محتاطانه تری دارند... اما من ابتدای حرکت رو از پر و خوب کار کردن همین موضوعات میدونم. از پخته شدن و سوختن و رویش دوباره. از پیدا کردن پنجره به اتاق نورانی بعدی و در تقویت همین موج های پراکنده که گاهی سرکش و بلند میشه....

میلاد عشق آقامون سید الشهداء
حضرت علی اکبر
یادگار سیرت و صورت حضرت پیامبر

و روز شایسته و نیکو نهاد جوان
مبارک و شادباش
یا حسین

Ali 59

Well-Known Member
سلام،
ممنون از اینکه اظهار نظر نمودید و حرف دلتون هم زدین..

به نظر شما من تمام طراحی ها و کارامو توی این سه طرح خلاصه کردم؟! سوال شما یجورایی جنبه کلی داره، به نظر من اینکه شما می گین تمام ایده ها و کارهایی که میشه کرد همین هاست " سوال نابجاییه چون شما همه رو دارین اینجا جمع می بندین.

دوست من، من کی با این سه طرح از هزاران طرح مختلف گفتم که دین و مذهب ما توی اینا خلاصه شده؟؟!!

بیشتر دقت کنید و همه چیز رو توی یه چیز خلاصه نکنین. امیدوارم درست پاسخ داده باشم.

موفق باشین

اینهمه گفتم این حرف ها رو به خودم و به همه میزنم باز شما به خودت نسبت دادی اخوی؟!

چرا حرف توی دهن من میذاری اخوی؟! من کی گفتم این سه طرح؟! من از کلیت طرح های مذهبی در کشورمون حرف زدم که به 3 طرح شما خلاصه نمیشه!!
من و شما میدونیم که مذهب ما تو اینا خلاصه نشده. اما مخاطب با دیدن طرح های کلیشه ای و یکنواخت به این نتیجه خواهد رسید که دین و مذهب در همین لایه سطحی خلاصه شده.

من دارم از نگاه کلی جامعه به مذهب حرف میزنم و با استثناء ها کاری ندارم..نگاه قالب جامعه همینیه که عرض کردم.

حرف من اینه: ما در وادی مذهب کم کاری میکنیم!!!

موفق باشی

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا