سناریو

Mahdi_Rashed

Well-Known Member
این جور که من دیدم شماها توی الف کار موندید
من شاهد تیم های بازی سازی آنلاینی بودم که هرگز کارشون شروع نشد پس لازمه یه چند تا نکته رو براتون بگم
1- سناریوی بازی نمیتونه سنتی باشه (حداقل برای تجربه من و شما)
2- شما نمیتونید یهو پاشید یه بازی سه بعدی خفن بسازید (باید از ساده شروع کنید)
3- سنگ بزرک علامت نزدنه (به نظر من بهتره از بازی های دو بعدی و حتی فلش شروع کنیم)
4- از یه داستان خفن یه بازی خوب در نمیاد (بازی خوب از ایده خوب در میاد)
---------------------------------------------
لطفاً کسانی که میخوان ایده بدن کمی هم در مورد تکنیک ساختش هم تحقیق کنن و از عملی بودنش مطمعن شن
لابد میگید تو که اینقدر حرف میزنی اصلاً چیزی بارت هست؟
خب من حداقل چند تا بازی فلش رو تا نصفه ساختم شما چطور؟
اینم از ایده من : یه بازی مبارزه خیابانی درست مثل "شورش در خیابان" روی دستگاههای سگا
==================
اگه اینو ساختید میتونید بازی بهتری هم بسازید ولی اگه نساختید ....

البته من چیزی از طراحی بازی نمیدونم !!!!!!!!!! ولی حداقل یک Engine نوشتم تا حالا . خودم هم توضیح دادم که نمیشه یهو خفن شروع کرد

من اصلا نمیدونم ... کمی توضیح لازمه .
مگه کد نویسی نیست ؟ مگه نمیشه شخصیت رو طراحی کرد و بعد وارد کار کرد ؟

آره . کد نویسی لازمه ولی بهترین راه فعلاً استفاده از یک Engine تا کارهای هماهنگی پایگاه داده و سیستم یا هسته ی بازی به طور خودکار مرتب بشه . :)

کسی داستانی تو ذهن داره که ارزش ساخت بازی رو داسته باشه ؟
به نظرم شروع کنیم به ساخت یه بازی فکر - اکسن سوم شخص
هم یاد می گیریم هم یع کاری کردیم.
مهم سناریو و داستان بازی !

Mahdi_Rashed

Well-Known Member
فقط دوستانی که میخوان داستان یا سناریویی ارائه بدن در نظر داشته باشن که در داستانها دین و سیاست رو دخالت ندن و همچنین داستان متوجه فرد خاص نباشه . ممنون :d

ali_tavanaie

Well-Known Member
حتماً بازی Age of mythology رو بازی کردید ، من وقتی که بازی میکردمش همش توی ذهنم میگفتم نمیشه یک بازی در مورد شاهنامه ساخته بشه با این کیفیت؟
هنوز هم این کیفیت قابل قبوله و من فکر میکنم داستان های شاهنامه به خوبی در این قالب جای بگیرند ، من بچه تر که بودم عاشق شاهنامه بودم ، مخصوصاً هفت خوان رستم و اسفندیار ، اگر سبک بازی rpg-strategy باشه هم چیز جالبی از کار در خواهد آمد.
میدونم الآن همه نسبت به شاهنامه یک دید بسته ای پیدا کردند (از بس پروژه ناموفق با همین داستان ها ساختیم ) اما باور کنید خیلی داستاناش عالیه ، بعد هم با این کار حداقل باعث میشیم اگر یک خارجی این بازی رو کرد یک کم تو گوگل درمورد ایران باستان سرچ کنه و کمکی به شناخته شدن فرهنگمون می کنه.

به نظرم شاهنامه عالیه ! ولی می دونی چرا هیچ کسی نساخته ؟ به نظر من خیلی ها می تونند بازی شاهنامه رو بسازند ولی خودشونو در حد اون نی می بینند ! اینکه بتونند وافعا داستان شاهنامه و اون چکیدشو برسونند .به نظرم حیلی خیلی سخته خیلی سخت

Ronalix

Member
حتماً بازی Age of mythology رو بازی کردید ، من وقتی که بازی میکردمش همش توی ذهنم میگفتم نمیشه یک بازی در مورد شاهنامه ساخته بشه با این کیفیت؟
هنوز هم این کیفیت قابل قبوله و من فکر میکنم داستان های شاهنامه به خوبی در این قالب جای بگیرند ، من بچه تر که بودم عاشق شاهنامه بودم ، مخصوصاً هفت خوان رستم و اسفندیار ، اگر سبک بازی rpg-strategy باشه هم چیز جالبی از کار در خواهد آمد.
میدونم الآن همه نسبت به شاهنامه یک دید بسته ای پیدا کردند (از بس پروژه ناموفق با همین داستان ها ساختیم ) اما باور کنید خیلی داستاناش عالیه ، بعد هم با این کار حداقل باعث میشیم اگر یک خارجی این بازی رو کرد یک کم تو گوگل درمورد ایران باستان سرچ کنه و کمکی به شناخته شدن فرهنگمون می کنه.

RPG میگیم شما هم همه چیز رو میخوای به World of warcraft یه جورایی وصلش کنی ها :D
ولی کلاً من هم با نظر ایشون موافقم بازی استراتژیک خیلی خوبه خیلی از کمبود ها مثلاً وقتی همه چیز رو Low Poly درست کنید به چشم نمیاد بلکه اگه یه Texturing قوی هم داشته باشه عالی تر هم میشه مثل بازی Warcraft III که از نظر Modeling زیاد قوی نیست ولی تکسچرنیگ خیلی خوبی داره و این یکی از نقات قوتشه که بعد از سالها هنوز طرفداران خیلی زیادی داره ! در مورد سنیارو هم اگه از همون اول به تاریخ ایران نگاه کنیم فقط سوژس واسه بازی اونم از نوع استراتژیک مثلاً بیاین داستان لشکر کشی های نادر شاه رو بسازین کلی فازه :)

ali_tavanaie

Well-Known Member
به نظر من بازی اگر احساسی + اکشن باشه خیلی طرفدار پیدا خواهد کرد ، به نظر من اگر موضوع حول یک نفر باشه که به خاظر دفاع از کشورش مجبور میشه به جنگ بره ، در حالی که یک هفته بیشتر از نامزدیش نمیگذره ، فوق اعلاده مخاطب پسند خواهد بود ، مخصوصاً اگر در میان صحنه ها یاد لحشه های خوش آرامش بیفته ، میتونه این شخصیت پدر هم باشه که یاد بازیهای کودکانه بچه هاش بیفته ، من خودم مورد اول رو تو آموزشی سربازیم تجربه کردم ، هم تلخ و هم شیرینه ، خاظره جذابیه ، هرچند میدونم ساختنش خیلی سخته.

ali_tavanaie

Well-Known Member
یک فکر بکر

یک ایده بکر دارم ، گزاری بین خواب و بیداری ، شخص دارای دو زندگی باشه ، زندگی عادی که در اون یک بازی ماجرایی داریم و یک سری کارهای روزمره از قبیل کسب درآمد ، تحصیل ، سیاست یا غیره وجود داشته باشه ، اما همین کاراکتر به محض اینکه میخوابه وارد یک دنیای دیگه بشه ، که دارای بعد اکشن هست ، و در این خواب شخصیت های زمان بیداری (چه آشنا و چه غیر آشنا) حضور داشته باشند و شما با اونها بجنگید ، انتقام بگیرید و.. ، حالا این اعمال تاثیری هم بر روی بیداری طرف بگذاره ، مثلاً رئیس ادرتون صبح پا میشه و شما که در خواب مخفیانه بهش فهموندین که باید شما رو تحویل بگیره با شما یکجور دیگه میشه ، یا فلان مشتری رو راغب به خرید جنستون می کنید ، به نظر من که اگر درست بشه این بازی محشر میشه و واقعاً فروش میکنه(اگه در حد قابل قبولی باشه فروش بین المللی)

Umber

Member
به نظر من بازی مربوط به یکی از شاهان ایرانی یا امپراطوری های خارجی باشه
مثلا بازی مربوط به کشور گشایی های نادر شاه افشار یا اقا محمد خان قاجار

ali_tavanaie

Well-Known Member
به نظر من بازی مربوط به یکی از شاهان ایرانی یا امپراطوری های خارجی باشه
مثلا بازی مربوط به کشور گشایی های نادر شاه افشار یا اقا محمد خان قاجار
آقا محمد خان که مایه ننگه بیشتر،میگم سبک assassin's creed بسازیم بعد آقا محمد خان رو ترور کنیم.نادر رو هم که زدن بازیشو.

L-B

Well-Known Member
من یک فیلم نامه دارم .. ! ولی اگه موضوعی برام پیش اومد (الهام شد ) میزارم و میگم !
تو چه سبکی باشه ؟

سلام من یک نظر دارم باید بازی کامل واقعی مثل gta باشه مثلا توی باند مافیا باشه بعد با دوچرخه فرار کنی خیلی حال میده

ali_tavanaie

Well-Known Member
سلام من یک نظر دارم باید بازی کامل واقعی مثل gta باشه مثلا توی باند مافیا باشه بعد با دوچرخه فرار کنی خیلی حال میده
:lol: چرا دوچرخه حالا ؟ معلومه خیلی دوچرخه دوست داری.
gta ساختش برای ایران نمیصرفه ، زمان بر و پر هزینه است ، باید تا جای ممکن بازی ساده ، با مفهوم ، دارای داستان قوی و گرافیک و صداگزاری هنری باشه تا ضعف گرافیک رو جبران کنه.

گفتم دوچرخه تا داستان با هم نخونه این جوری جالبتر میشه
من که نگفتم بریم gta بسازیم گفتم مثل اون کاملا واقعی وزیبا

L-B

Well-Known Member
اقا مهدی من یه طرح داستانی به ذهنم کلید خورده ..
اونم حالت سوم شخص میخوام کارش کنم .

داستان در مورد فردی هستش که در چین یا کره یا ژاپن زندگی میکنه ... واز لحاظ رزمی داستان رو باید نگاه کرد
حالا میخواد کنگفو باشه یا کاراته یا ...

حالا تو این ماجرا براش یک سری اتفاقات میفته .. و میتونم به داستان اضافه کنم .. و ا هر کاری که به داستان بیاد

اگه خوبه اوکیشو بده ...
حالا اگه خوبه بگو که برات شرحشو بدم
ولی به نظر خوردم یعنی دوست دارم شخصیتش مثل شخصیت اسسین کرید در بازی کاملا دیده بشه ..
وبه نظر از نظر گرافیک سطح نسبتا بالایی باید کار کنیم

تو انجمن هم خیلیها خوب هستن اگه همکاری کنن
از نظر طراحی شخصیت و کاراکتر و زمینه ها و شهر ها و ... اگه افتخار بدن ! که انشالله بدن

حالا اگه میشه همچین چیزی رو به عنوان یک بازی کار کنیم خبرشو بده

قربانت
فعلن .

Mahdi_Rashed

Well-Known Member

اونوقت اسم بازی رو میذاریمGrand theft Bicycle - mashhad under The Mafia Control :lol:

:lol: چرا دوچرخه حالا ؟ معلومه خیلی دوچرخه دوست داری.
gta ساختش برای ایران نمیصرفه ، زمان بر و پر هزینه است ، باید تا جای ممکن بازی ساده ، با مفهوم ، دارای داستان قوی و گرافیک و صداگزاری هنری باشه تا ضعف گرافیک رو جبران کنه.

بله ساخت یک بازی به عظمت Gta واقعاً نمیصرفه . هم از نظر مالی هم از نظر زمانی و نیروی کاری . تهش هم هیچی برایمون نمیمونه . بازی باید ساده باشه مثلاً در 10 یا 12 مرحله ولی به گفته ی شما با بهترین گرافیک از هر نظر . بهترین صدا و ...
اقا مهدی من یه طرح داستانی به ذهنم کلید خورده ..
اونم حالت سوم شخص میخوام کارش کنم .

داستان در مورد فردی هستش که در چین یا کره یا ژاپن زندگی میکنه ... واز لحاظ رزمی داستان رو باید نگاه کرد
حالا میخواد کنگفو باشه یا کاراته یا ...

حالا تو این ماجرا براش یک سری اتفاقات میفته .. و میتونم به داستان اضافه کنم .. و ا هر کاری که به داستان بیاد

اگه خوبه اوکیشو بده ...
حالا اگه خوبه بگو که برات شرحشو بدم
ولی به نظر خوردم یعنی دوست دارم شخصیتش مثل شخصیت اسسین کرید در بازی کاملا دیده بشه ..
وبه نظر از نظر گرافیک سطح نسبتا بالایی باید کار کنیم

تو انجمن هم خیلیها خوب هستن اگه همکاری کنن
از نظر طراحی شخصیت و کاراکتر و زمینه ها و شهر ها و ... اگه افتخار بدن ! که انشالله بدن

حالا اگه میشه همچین چیزی رو به عنوان یک بازی کار کنیم خبرشو بده

داستان خوبه البته با کمی تغییرات . ولی مشکلی که هست فعلاً کار اوله و Engine مناسبی هم موجود نیست که بشه یک بازی حتی در حد نصف Assassin Creed ساخت . بعد هم مهم مفهوم بازیه . Assassin creed مفهومش سیساسیه و مخالف ادیان اسلام . یهود و مسیح . ما هم باید یک بازی بسازیم که فک اونا رو بندازیم . :):rose:
:rose:

L-B

Well-Known Member
سلام مهدی جان ...
اقا اوکی ولی حالا از کجا شروع کنیم ؟
من داستانو بنویسم ؟

منظورت از تغییرات چی بود ؟! انجین ( همون موتور ) از کجا خوبشو پیدا باید کرد ! ( اینو یک توضیح بدی ممنون میشم )

کلا هر چی لازمه توضیح بده ...

Mahdi_Rashed

Well-Known Member
سلام مهدی جان ...
اقا اوکی ولی حالا از کجا شروع کنیم ؟
من داستانو بنویسم ؟

نه عزیز جان . هنوز شروع نکن تا تکلیف Game Engine روشن بشه . من دارم تحقیق میکنم

منظورت از تغییرات چی بود

مثلاً چرا کشوری که طرف توش هنرهای رزمی رو یاد گرفته چین باشه . مگه توی همین ایران ما از این جور افراد نداریم . بهتره هرچی که مینویسی فعلاً از مرز ایران خارج نباشه . چون داستان تخیلیه ممکنه یک کم توی مجوز و این جور کاغذ بازیا گیر بدن . :rose:
انجین ( همون موتور ) از کجا خوبشو پیدا باید کرد ! ( اینو یک توضیح بدی ممنون میشم )

راستش توی این مورد دارم قاطی میکنم . چون باید از Engine نی استفاده کرد که پشتیبانی داشته باشه و کرک شده نباشه . یعنی در کل باید از Engine های Open source با لایسنس GNU استفاده کرد تا پشتیبانی شرکت سازنده رو داشته باشیم . من فعلاً نظرم روی Ogre و Panda3D هستش . ولی چون باید یک سری امکانات اضافه کنیم دارم بپتحقیق میکنم که کامل ترین Engine متن باز رو پیدا کنم . برای کار هم فردا یا پس فردا به شرکتهای این 2تا Engine ایمیل میزنم تا ببینم چه کار میشه کرد . :green:

در ضمن یک اسم توپ هم لازم داره داستانت که باید قبل از نوشتن مشخص بشه

ممنون :rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا