قالب سمند lx

airbos

کاربر متخصص بخش مدلسازی
سلام خدمت دوستان. خوب بالاخره بعد از دانشگاه و درس و.. فرصت شد تا دو تا رندر از سمند بگیرم .امیدوارم خوشتون بیاد.هدفم فعلا روی رندر بیرون ماشین هست و داخل ماشین از متریال خام استفاده شده. منتظر نظرات ارزشمند شما دوستان هستیم
نرم افزار استفاده شده : 3dsmax2014 and vray 2.3 and ps6
موفق باشید:rose:

پیوست ها

• back render.jpg
    back render.jpg
    899.1 کیلوبایت · بازدیدها: 91
  • f5.jpg
    f5.jpg
    769.3 کیلوبایت · بازدیدها: 99
آخرین ویرایش:
با وجود اینکه من از این سبک به اندازه سبک های دیگه ی رندر صنعتی خوشم نمیاد، اما بسیار شیک و زیباست

یه خسته نباشید حسابی بهت می گم

alirezan28

Member
سلام ... خسته نباشید ...
من یه سوال داشتم :
من چیزی راجع رندر و اینا نمیدونم ...
میخواستم اگه امکان داره یه توضیحی بدید ...
که مثلا این ماشین رو به طوری کامل خودتون طراحی کردید؟
کل یه توضیح بدید ممنون میشم...

darklight

کاربر فعال
خیلی عالی بود و خیلی لذت بردم....
فقط ایکاش پشت توری هوای جلوی ماشین یه صفحه سیاه میذاشتی تا اینقدر خالی بودن داخلش توی چشم نباشه... ولی به نظر من بی سواد که فوق العاده است تا بزرگان چی بگن....

======================================================
یه نکته آموزشی:
دوستانی که رندر استودیویی کار می کنند برای نورپردازی وقتی که به نورتون تکسچرهایی برای تیره شدن لبه ها و ... می دید ولی زمینه (Environment) رنگ روشن داره، اتفاقی که میفته اینه که لبه نورهاتون توی رفلکشن ها تیره میشه. برای اینکه این اتفاق غیر واقعی نیفته، راهی که هست اینه که یک Plane درست به اندازه نور ولی کمی عقب تر از اون قرار بدید و خود نور رو invisible کنید و تیکهای affect specular و affect reflections رو بردارید و به جاش به اون پلین vraylightmtl بدید و اونوقت اون تکسچری رو که برای محو کردن لبه های نور استفاده کرده بودید رو به قسمت opacity این متریال بدید. با اینکار این لبه ها دیگه تیره نمیفته و کیفیت کارتون هم خوب خواهد بود.

البته با عرض پوزش از بزرگان برای روده درازی ولی واقعیتش مدتیه دارم توی یه شرکت کار رندر استودیویی انجام میدم برای همین کمی در این موارد اطلاعات جمع کردم.
برای رندر استودیویی به دوستان توصیه می کنم که حتما آموزش VRay Studio Lighting از قسمت Premium Tutorials سایت Viscorbel رو ببینید چون خیلی عالی و کاربردی هستش.

آخرین ویرایش:

AREF

مدیر انجمن های <A href="http://forum.majidonline.c
سلام عباس جان. بسیار عالی شده و بهت تبریک و خدا قوت میگم.ویو پشت شاهکار شده.فقط مشکل aliasing توی رفلکت بالای صندوق بقیه چیزا عالی شده

airbos

کاربر متخصص بخش مدلسازی
با وجود اینکه من از این سبک به اندازه سبک های دیگه ی رندر صنعتی خوشم نمیاد، اما بسیار شیک و زیباست

یه خسته نباشید حسابی بهت می گم
سلام مرسی دوست عزیز.
موفق باشی:rose:

سلام ... خسته نباشید ...
من یه سوال داشتم :
من چیزی راجع رندر و اینا نمیدونم ...
میخواستم اگه امکان داره یه توضیحی بدید ...
که مثلا این ماشین رو به طوری کامل خودتون طراحی کردید؟
کل یه توضیح بدید ممنون میشم...
سلام. مرسی. بله این ماشین رو با استفاده از بلوپرینت (یه سری تصاویر که از نماهای مختلف ماشین می باشد) و تعدادی عکس واقعی از خود ماشین مدلسازی کردم و بعد از اون با استفاده از موتور رندر vray شروع به متریال دهی کردم و رندر گرفتم. من تعریف دقیقی در رابظه با رندر واست ندارم .اما خوب اون چیزی که من می دونم اینه : در فرآیند رندر ما مدل سه بعدی ساخته شده رو به یک تصویر تک فریم یا انیمیشین تبدیل می کنیم. راستش من تو زمینه ی رندر مبتدیم .اگر اطلاعات دقیق تر و بهتری می خوای می تونی توی google سرچ کنی و یا توی بخش سه بعدی همین سایت سوالات رو مطرح کنی .چون اینجوری بهتر به نتیجه می رسی و گمراه نمی شی.

خیلی عالی بود و خیلی لذت بردم....
فقط ایکاش پشت توری هوای جلوی ماشین یه صفحه سیاه میذاشتی تا اینقدر خالی بودن داخلش توی چشم نباشه... ولی به نظر من بی سواد که فوق العاده است تا بزرگان چی بگن....

======================================================
یه نکته آموزشی:
دوستانی که رندر استودیویی کار می کنند برای نورپردازی وقتی که به نورتون تکسچرهایی برای تیره شدن لبه ها و ... می دید ولی زمینه (Environment) رنگ روشن داره، اتفاقی که میفته اینه که لبه نورهاتون توی رفلکشن ها تیره میشه. برای اینکه این اتفاق غیر واقعی نیفته، راهی که هست اینه که یک Plane درست به اندازه نور ولی کمی عقب تر از اون قرار بدید و خود نور رو invisible کنید و تیکهای affect specular و affect reflections رو بردارید و به جاش به اون پلین vraylightmtl بدید و اونوقت اون تکسچری رو که برای محو کردن لبه های نور استفاده کرده بودید رو به قسمت opacity این متریال بدید. با اینکار این لبه ها دیگه تیره نمیفته و کیفیت کارتون هم خوب خواهد بود.

البته با عرض پوزش از بزرگان برای روده درازی ولی واقعیتش مدتیه دارم توی یه شرکت کار رندر استودیویی انجام میدم برای همین کمی در این موارد اطلاعات جمع کردم.
برای رندر استودیویی به دوستان توصیه می کنم که حتما آموزش VRay Studio Lighting از قسمت Premium Tutorials سایت Viscorbel رو ببینید چون خیلی عالی و کاربردی هستش.
سلام .مرسی دوست عزیز .حق با شماست باید یک plane می زاشتم یه ذره تنبلی کردم:wink:
در مورد نکته ی آموزش هم بسیار ممنون. البته من از تکسچر فقط برای نرم کردن نور استفاده کردم و فکر نکنم تیره شدن مربوط به این موضوع باشه.شایدم من اشتباه می کنم.:-?

سلام عباس جان. بسیار عالی شده و بهت تبریک و خدا قوت میگم.ویو پشت شاهکار شده.فقط مشکل aliasing توی رفلکت بالای صندوق بقیه چیزا عالی شده
سلام.مرسی عارف جان لطف داری. درسته هنوز کمی با این aliasing مشکل دارم باید برم دنبالش و حلش کنم .سعی می کنم رفعش کنم.

SinaTR

Well-Known Member
سلام عباس جان
اومدم يه سری ايرادای کار رو بگم
اول از همه بگم انتظار بيشتری ازت داشتم کارای خوبی زدی ولی اين کارت با رفرنس فاصله داره
ياد اون روزی می افتم که سمند مدل کرده بودم حتی 2 بعدی کار هم اومد تو تاپيکم از کارم ايراد می گرفت...! ولی اينجا از هيچکس خبری نيست...! به هر حال جالبه اين گونه برخوردا و البته تاپيکش هم هنوز موجوده.

خب همونطور که گفتم کارت با رفرنس فاصله داره:
از جلو ماشين شروع می کنم
جلو پنجره سمند ال ايکس به اين شکل نيست، تو واقعی مثل اين می مونه که رو جلو پنجره سمند معمولی يه چيز تزيينی گذاشتن
پرژکتور ماشين يکم بزرگ شده و اينکه پايين سپر رو جدا کردی ولی جدا نيست، کلا از قسمت چراغ و کاپوت تا پايين سپر يه تيکس ولی تو کارت از قسمت پرژکتور 2 تيکه کردی
سپر جلو يکم زيادی حالت عضلانی شده
خط بالای گلگير و روی کاپوت يکم تيز شده خيلی نرم تر از اين بايد بشه
آينه بغل ماشين پهنای کمی داره طوری که از رندر عقبت اصلا پشت آينت ديده نمی شه و اينکه قسمت اتصالش به بدنه خيلی کوچيکه.
دستگيره ماشين که اصلا نيازی به توضيح نيست اصلا خوب نشده.
اون خط روی ستون عقب در واقع از زير آينه و شيشه ها ادامه پيدا می کنه تا به قسمت گوشه شيشه عقب برسه ولی تو مدلت از درز در از رو خط اصلی بدنه شروع شده
چراغ عقب رو گلگير انحنای بالاش خوب نشده و قسمت رو صندوق خط بالاش و خط پايينش با هم موازی نيستن ( به اين عکس نگاه کن ) و اينکه درز زيادی بين چراغ عقب و بدنه دادی

به هر حال طبق شناختی که ازت دارم و به عنوان کاربر متخصص بخش مدلسازی انتظار بيشتری ازت داشتم
موفق باشی

airbos

کاربر متخصص بخش مدلسازی
سلام عباس جان
اومدم يه سری ايرادای کار رو بگم
اول از همه بگم انتظار بيشتری ازت داشتم کارای خوبی زدی ولی اين کارت با رفرنس فاصله داره
ياد اون روزی می افتم که سمند مدل کرده بودم حتی 2 بعدی کار هم اومد تو تاپيکم از کارم ايراد می گرفت...! ولی اينجا از هيچکس خبری نيست...! به هر حال جالبه اين گونه برخوردا و البته تاپيکش هم هنوز موجوده.

خب همونطور که گفتم کارت با رفرنس فاصله داره:
از جلو ماشين شروع می کنم
جلو پنجره سمند ال ايکس به اين شکل نيست، تو واقعی مثل اين می مونه که رو جلو پنجره سمند معمولی يه چيز تزيينی گذاشتن
پرژکتور ماشين يکم بزرگ شده و اينکه پايين سپر رو جدا کردی ولی جدا نيست، کلا از قسمت چراغ و کاپوت تا پايين سپر يه تيکس ولی تو کارت از قسمت پرژکتور 2 تيکه کردی
سپر جلو يکم زيادی حالت عضلانی شده
خط بالای گلگير و روی کاپوت يکم تيز شده خيلی نرم تر از اين بايد بشه
آينه بغل ماشين پهنای کمی داره طوری که از رندر عقبت اصلا پشت آينت ديده نمی شه و اينکه قسمت اتصالش به بدنه خيلی کوچيکه.
دستگيره ماشين که اصلا نيازی به توضيح نيست اصلا خوب نشده.
اون خط روی ستون عقب در واقع از زير آينه و شيشه ها ادامه پيدا می کنه تا به قسمت گوشه شيشه عقب برسه ولی تو مدلت از درز در از رو خط اصلی بدنه شروع شده
چراغ عقب رو گلگير انحنای بالاش خوب نشده و قسمت رو صندوق خط بالاش و خط پايينش با هم موازی نيستن ( به اين عکس نگاه کن ) و اينکه درز زيادی بين چراغ عقب و بدنه دادی

به هر حال طبق شناختی که ازت دارم و به عنوان کاربر متخصص بخش مدلسازی انتظار بيشتری ازت داشتم
موفق باشی
سلام.مرسی بابت نکات خوبی که اشاره کردی. البته این رندر نهایی نیست و من کارم رو گذاشتم تو گالری تا ایراداتش بیشتر معلوم بشه و بیشتر این ایرادها رو خود از اطلاع داشتم و لی خوب دیدم خیلی معلوم نیست.اما خوب شما معلومه با دقت کار رو مقایسه کردی و چون خودت هم این ماشین رو مدل کردی پس در نتیجه به جزئیات کار واقف بودی.
در مورد متخصص بودن من ادعایی ندارم و تا جایی که وقت کنم و توان و قدرتم بهم اجازه بده سعی می کنم یک کار خوب ارائه بدم اما خوب منم یک انسانم و ممکنه یه سری از ایرادها رو نبینم و یا به سادگی از کنارشس بگذرم . من این کارها رو شخصی انجام می دم به همین خاطر بعشی از جزئیات خیلی واسم مهم نیست چون تاثرشون رو توی رندر نهایی نمی بینم.
در کل بابت اینکه ایردهای کار رو گفتی ممنونم و سعی می کنم سر فرصت برطرفشون کنم.

darklight

کاربر فعال
...
ياد اون روزی می افتم که سمند مدل کرده بودم حتی 2 بعدی کار هم اومد تو تاپيکم از کارم ايراد می گرفت...! ...
یه روزی این فروم پر بود از آدمهایی که هم کاربلد بودن و هم کار می ذاشتن و هم کار یاد میدادن ، البته بودن کسانی که بیشتر ایراد بنی اسرائیلی می گرفتن (مثل خودم) ولی مدت هست که کلا فروم تبدیل شده به خونه ارواح، گاهی یکی میاد یه کاری میذاره و میره ... امیدوارم یه فکری به حال این موضوع بشه چون فکر کنم فروم کلا به حال خودش رها شده ...
ببخشید می دونم اینجا جای گفتن این حرفا نبود شرمنده...

airbos گفت:
.... البته من از تکسچر فقط برای نرم کردن نور استفاده کردم و فکر نکنم تیره شدن مربوط به این موضوع باشه ....
شما هم موفق باشی.:rose:
منم همیشه برای همین از تکسچر استفاده می کنم و به خاطر همین به این مشکل بر می خوردم... ولی امتحان کنید شاید هم حرف شما درست باشه...

homayoon_fattah

Well-Known Member
رندرتون خیلی رئال شده و بسیار زیباست . اگر نکات کوچیکی که دوستان گفتن رعایت میشد این کار با عکس مو نمیزد . ایول خسته نباشین . خوشم میاد اکسل عقبو مدل کردین منتظر رندر های بیشتری هستیم .

M.Gh378

New Member
سلام عباس جان
کارت فول العاده شده ولی چند تا ایراد کوچولو داره در مورد رینگ و اندازش ، اندازش یه مقداری بزرگ هست و کوچیک ترش کنی به نظرم بهتر بشه و این که رینگ این قدر براق نیست
قفل در رو جا انداختی و اون ستون شیشه عقب هم همین طور آنتن هم نداره
همین ریزه کاری ها باعث میشه کارت خیلی خیلی بهتر جلوه کنه
در کل خیلی خیلی عالی شده خسته نباشی

با تشکر:rose:
=====================================================================
پیام خصوصی هاتو چک کن لطفا
مرسی:rose:

airbos

کاربر متخصص بخش مدلسازی
رندرتون خیلی رئال شده و بسیار زیباست . اگر نکات کوچیکی که دوستان گفتن رعایت میشد این کار با عکس مو نمیزد . ایول خسته نباشین . خوشم میاد اکسل عقبو مدل کردین منتظر رندر های بیشتری هستیم .
سلام.مرسی همایون جان لطف داری.ان شا الله سعی می کنم رندرهای بیشتری بگیرم.:rose:

سلام عباس جان
کارت فول العاده شده ولی چند تا ایراد کوچولو داره در مورد رینگ و اندازش ، اندازش یه مقداری بزرگ هست و کوچیک ترش کنی به نظرم بهتر بشه و این که رینگ این قدر براق نیست
قفل در رو جا انداختی و اون ستون شیشه عقب هم همین طور آنتن هم نداره
همین ریزه کاری ها باعث میشه کارت خیلی خیلی بهتر جلوه کنه
در کل خیلی خیلی عالی شده خسته نباشی

با تشکر:rose:
=====================================================================
پیام خصوصی هاتو چک کن لطفا
مرسی:rose:

سلام .مهیار جان .خوشحالم که خوشت اومده ان شا الله ایرادهای کار هم به زودی برطرف می شه.:rose:

جدیدترین ارسال ها

بالا