سلام سلام ستون بندی شعر در word

golehyakh

Member
من یکسری شعر تایپ کردم تقریبا صد بیت حالا که می خوام از columns استفاده کنم برای ستون بندی ااین کار را مرتب انجام نمی ده
بیتها را میزون نمی چینه من چکار کنم
در ضمن اگر بخواهم یک حرف از کلمه را در word بزرگ تایپ کنم به چه صورت می توانم این کار را انجام دهم مثل
کت____اب
یه سوال دیگه اگر بخواهم باز در word روی یک کلمه اندیس بذارم به چه صورت میتونم این کار را انجام بدم تو را خدا کمک کنید با تشکر از شما
در ضمن نمی دونستم این سوال را باید توی کدوم تاپیک مطرح می کردم اگر اشتباه کردم ببخشید

www.ahvazcity.net

Well-Known Member
من دو تاش رو نمی دونم چون از ورد استفاده نمی کنم ولی برای اون که گفتی فاصله از کلید Shift+ت استفاده کن مثلا کتــــــــــــــاب

Parham.G

New Member
خوب برای شعر باید یک جدول ایجاد کنید با یک سطر و سه ستون. ستون اول و سوم برای مصراعهای اول و دوم و ستون وسط هم فاصله بین دو مصراع. بعد باید تراز (Align) متن رو برای جدول روی حالت کشیدگی (Justify) تنظیم کنید. حالا مصرع اول بیت اول رو تو ستون اول بنویسید و بعد از اون Shift + Enter بزنید. به همین ترتیب به دنبالش مصرعهای اول بعدی و در ستون بعدی مصرعهای دوم. این تنها راهی است که من میدونم و خیلی دردسر داره چون مثلا نمیشه یک بیت رو انتخاب کرد و .... ولی به هر حال فرمت ظاهری درسته. بعد هم که کل جدول رو انتخاب میکنید و تنظیم میکنید که جدول رو نشون نده.
برای کشیدگی حروف هم از این کاراکتر استفاده کنید: ـ
میتونید اون رو کپی کنید. من اون رو با همون ترکیب Underline تو کیبورد فارسیم تایپ میکنم.
برای اندیس بالا (بالانگاشت) و یا پایی (زیرنگاشت) ن هم باید متن مورد نظر رو انتخاب کنید. بعد از منوی شکلبندی (Format) گزینه نوع خط (Font) رو انتخاب و سپس در پنجره باز شده گزینه زیرنگاشت (Subscript) یا بالانگاشت (Superscript) رو انتخاب کنید.
:)

golehyakh

Member
مرسی مرسی مرسی
کمک بزرگی به من کردید باز هم تشکر می کنم ولی در رابطه با "در ضمن اگر بخواهم یک حرف از کلمه را در word بزرگ تایپ کنم به چه صورت می توانم این کار را انجام دهم مثل کت____اب" این روشی که شما فرمودید فقط روی ت کاربرد داره درسته

آخرین ویرایش:

Merott

Active Member
این روش روی حرف هایی کاربرد داره که بشه اون ها رو کشید!
شما چه حرفی رو می خواهید بکشید؟
البته اینو هم بگم که شما نیازی به این کار نداری. یعنی همون طور که پرهام گفت "باید تراز (Align( متن رو برای جدول روی حالت کشیدگی (Justify( تنظیم کنید"... اینطوری خود به خود حاشیه مرتب میشه

Parham.G

New Member
«دقــــــــیــــــــقــــــــا شــــمــــا روی تــمــام حــرفــهــایـــی»
که این امکان رو داشته باشند میتونید از این کاراکتر استفاده کنید. اگر برای تنظیم شعر میخواهید با همون کاری که عرض کردم یعنی استفاده از تراز Justify و زدن Shift + Enter در انتهای هر خط خود Word کشیدگی لازم رو انجام میده. فقط ممکنه این کشیدگی مقداری نامناسب باشه و شما نیاز داشته باشید که روی کلمه دیگه ای این کشیدگی رو انجام بدید که با این کار از کشیدگی بقیه کلمات کم میشه.

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا