قالب سطل آشغال پیر Old Dumpster

madmaster_3d

Well-Known Member
های. ایم داد ماس. میگه سلام داد ماس هستم با ذلت کارهای خودم:mad:. حالتون خوبه. راستش این یک تمرین تمسچرینگ بود که متسفانه آموزش تکسچر کردنش رو تو فتوشاپ اونجوری که باید آموزش نمیداد منم خودم دست به کار شدم. مدلش رو هم از روی آموزش ساختم ولی کاری نداره. می خواستم شبیه خودش بشه که تو تکسچرینگ مشکلی پیش نیاد. این دومین چیز سختی ( برای خودم ) بود که تکسچر می کردم.دفعه اولی هم بود که از v-ray sun استفاده می کردم. امتحانام نزدیکن و خیلی مشکلن تا بعد از امتحانام نمی تونمی کاری بزارم . گفتم منم یک کاری تو گالری گزاشته باشم خوشحال میشم نظرتون رو بدونم. :snap:
برنامه های استفاده شده:
3d max + Photoshop + Xnormal
Render : v-ray

koorosh_kh

باحالترین کاربر
سلام
برای بهتر شدن تکسچرینگ باید از تکسچر بزرگتر استفاده کنید الان این تکسچر در حد تکسچر بازی هستش نه رندر (سطل آشغال)
البته باید دو تا نکته رو برای تخمین زدن اندازه تکسچر در نظر داشته باشی
1- اندازه جسم
2- میزان نزدیکی به دوربین
موفق باشی:paint:

سلام در حد یه کار معمولی خوبه دوستان مشکلات تکستچرینگ را گفتن منم یه مشکل از مدلینگ میگم اول لینکه مدا ها خیلی صاف و منظم هستند اینگار سطله نوعه نوعه در صورتی که تکستچرش پوسیدگی داره بعدش اینکه لبه ها خیلی تیز هستند ...

seous

Well-Known Member
کار خیلی قشنگی شده تیریک میگم ... با توضیحاتی که دادی واقعا محشره.... به این میگن یه سطل آشغال خسته و تنها:green:

Hamed

Active Member
درود
تلاش قابل تقدیره...
اما یادت باشه برای صحنه های خسته حتما حتما از بامپ برای تکسچرا و هم متریال مناسب استفاده کنی و همچنین پست خیلی قوی...

علی علی

Bullet

Member
کثیف کن گند بزن به تکسچرش بابا :green:
سطل آشغال تمیز دیگه چیه :green:
خوبه ولی بازم
راستی اون آموزش lantern رو از همین cgtuts نگا کنی هم مدلش خوبه هم تکچرینگش . هم رنگ میده هم بامپ میده هم براقی .

agira3d

کاربر VIP
سلام
واسه تمرین خوبه.اندازه تکسچرا کوچیکه.
بامپ دیوار برعکس نیست؟؟
موفق باشی:rose:

madmaster_3d

Well-Known Member
خوبه ولی تکسچر درش خوب نشده
در کل آفرین خیلی خوبه:rose:
مرسی یاس جون. آره تکسچر نداشتم نمی دونستم هم چی استفاده کنم یک چیزی داشتم استفاده کردم. البته نو افتاب هم رو درش خورده که سفید شده ها. مرسی :rose:

کثیف کن گند بزن به تکسچرش بابا :green:
سطل آشغال تمیز دیگه چیه :green:
خوبه ولی بازم
راستی اون آموزش lantern رو از همین cgtuts نگا کنی هم مدلش خوبه هم تکچرینگش . هم رنگ میده هم بامپ میده هم براقی .

مرسی بولت جون. راستش من تو فتوشاپ هنوز آموزش جامع رو تموم نکردم تازه دارم می بینم و این یارو معلوم نبود چه کار داره می کنه منم کاره خودم رو کردم :lol: مرسی از نظرت

سلام
برای بهتر شدن تکسچرینگ باید از تکسچر بزرگتر استفاده کنید الان این تکسچر در حد تکسچر بازی هستش نه رندر (سطل آشغال)
البته باید دو تا نکته رو برای تخمین زدن اندازه تکسچر در نظر داشته باشی
1- اندازه جسم
2- میزان نزدیکی به دوربین
موفق باشی:paint:
مرسی. والا من تو تکسچرینگ تازه کارم. این تکسچرش سایزش 3456 x 2304 هستش. شاید مشکل از دوربین v-ray هستش . شما همینطور:rose:

سلام در حد یه کار معمولی خوبه دوستان مشکلات تکستچرینگ را گفتن منم یه مشکل از مدلینگ میگم اول لینکه مدا ها خیلی صاف و منظم هستند اینگار سطله نوعه نوعه در صورتی که تکستچرش پوسیدگی داره بعدش اینکه لبه ها خیلی تیز هستند ...

مرسی حمید جون . من نفهمیدم مداها چیه میشه یک ترجمه بری؟! :shock:

کار خیلی قشنگی شده تیریک میگم ... با توضیحاتی که دادی واقعا محشره.... به این میگن یه سطل آشغال خسته و تنها:green:

مرسی seus جون. لطف داری:rose:

درود
تلاش قابل تقدیره...
اما یادت باشه برای صحنه های خسته حتما حتما از بامپ برای تکسچرا و هم متریال مناسب استفاده کنی و همچنین پست خیلی قوی...

مرسی حامد جون. والا بامپش نرمال مپ هستش و متریال منساب منظورت رو نفهمیدم و پست قوی یعنی پست پروداکشن!؟!:-?

سلام
واسه تمرین خوبه.اندازه تکسچرا کوچیکه.
بامپ دیوار برعکس نیست؟؟
موفق باشی:rose:

والا اندازه تکسچر رو که گفتم 2304 3456 هستش. دیوار رو فکر کنم چرخوندم . یادم نیست دقیق. چطور؟! مرسی از نظرت

msn_2926

Member
سلام دوست من
کارت خوبه ولی این نکته ها رو بتونی بر طرف کنی عالی میشه ! :)
اول اینکه با توجه به شدت نور آفتاب زیر سطل آشغال رو روشن تر کن در Vray ( میتونی از طریق color mapping اقدام کنی )
دوم : در متریال از خود مپی که برای تکسچر استفاده می کنی برای بامپ هم استفاده کن - اگه بتونی از کانالهای آلفا استفاده کنی کارت رئال تر میشه - این پیشنهاد بخاطر اینه که سایه سطل آشغال روی دیوار بصورت خط صاف هست در صورتی که با توجه به تکسچرت باید پستی بلندیهاش احساس بشه -
سوم اینکه برای سوژه های داخل تصویر از تکسچر مناسبش استفاده باید کرد ! البته سطل آشغال نو وجود داره ولی بهتر اینه که از تکسچر کثیفف استفاده کنی - اطراف سطل آشغال نمادی از کثیفی به چشم بخوره - از آبجکتهای آماده برای مثلاً اشغال در اطراف سطل میشه استفاده کرد -
و در نهایت یه نکته خیلی خیلی مهم !!!!!!!!!!!
همیشه سعی کنیم از یه الگوی تصویری استفاده کنیم - یه بار امتحان کن ضرر نداره !
:)

مرسی حمید جون . من نفهمیدم مداها چیه میشه یک ترجمه بری؟! :shock:

-----------------------------------------------------------------------
منظورم مدل ها بود که خیلی لبه هاش تیز و مرتب شده بود هیچ زدگی نداشت با اینکه نوشته بودی سلط آشغال پیر...:rose: :green:

madmaster_3d

Well-Known Member
آهان حمید جون. بیشتر منظورم تکسچرش بود که حالت پوسیدگی داره. من تو فتوشاپ خیلی خیلی تازه کارم پس توقع بیستر نداشته باشید ازم ولی دارم یاد میگیرم فتوشاپ رو

سلام دوست من
کارت خوبه ولی این نکته ها رو بتونی بر طرف کنی عالی میشه ! :)
اول اینکه با توجه به شدت نور آفتاب زیر سطل آشغال رو روشن تر کن در vray ( میتونی از طریق color mapping اقدام کنی )
دوم : در متریال از خود مپی که برای تکسچر استفاده می کنی برای بامپ هم استفاده کن - اگه بتونی از کانالهای آلفا استفاده کنی کارت رئال تر میشه - این پیشنهاد بخاطر اینه که سایه سطل آشغال روی دیوار بصورت خط صاف هست در صورتی که با توجه به تکسچرت باید پستی بلندیهاش احساس بشه -
سوم اینکه برای سوژه های داخل تصویر از تکسچر مناسبش استفاده باید کرد ! البته سطل آشغال نو وجود داره ولی بهتر اینه که از تکسچر کثیفف استفاده کنی - اطراف سطل آشغال نمادی از کثیفی به چشم بخوره - از آبجکتهای آماده برای مثلاً اشغال در اطراف سطل میشه استفاده کرد -
و در نهایت یه نکته خیلی خیلی مهم !!!!!!!!!!!
همیشه سعی کنیم از یه الگوی تصویری استفاده کنیم - یه بار امتحان کن ضرر نداره !
:)
نظر اولت جالب بود . نظر دوم قضیه آلفا استفاده کردم چون اگر نمی کردم با اینکه در سطل اشغال من سیاه هستش بدون الفا توسی نشون میده. الفا باعث میشه تکسچر همون رنگی نشون میده باشه. درست می گم؟ من که اینطوری فهمیدم .نظر سوم اینکه خوب من تو فتوشاپ تازه کارم خیلی تازه کارم کثیف کردن رو بلد نیستم. و آبجکت آماده هم مخالفم . دوست دارم خودم مدل کنم.

امیدوارم بقیه دوستان هم نظر بدن و به سوالات من نظر بدن . درکل حمید خان از شما و همه دوستانی که از کارم دیدن کردن و نظر دادن خیلی خیلی مچکرم

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا