سطح دسترسی به مدیریت جوملا

من یکی از دوستان رو در جوملا به عنوان نویسنده برگزیدم .

حالا وقتی با نام اون دوست وارد مدیریت میشید می بینید که از top menu بالا که شامل منوهای مدیریت هست 4 تا گزینه دیده میشه که من نمی خوام اینا باشن :

این 4 تا عبارتند از :

home

site

menu

content

حالا اگه من بخوام این 4 تا گزینه بدون گزینه menu باشه و نویسنده صرفا بتونه مطلب وارد سایت بکنه و عبارات : site - menu رو نبینه از چه چیزی می تونم استفاده کنم ؟

نمی خوام نویسنده بتونه منو رو دستکاری کنه و به سلیقه خودش تغییرات بدش .

لطفا اگه کامپوننتی برای این موضوع هست که بشه سطح دسترسی رو محدود تر کرد بهم معرفی کنید یا راهکاری ارائه بدید که بتونم این تغییر رو توی مدیریت جوملا بدم .

mambolearn

Active Member
سلام

3 راه حل دارید :
1- کامپوننتهای برای ایجاد سطح دسترسی هست ولی هیچیک رایگان نیست !
2- اگر به PHP و API جوملا مسلط هستید میتونید تغییرات مورد نیاز رو اعمال کنید
3- دسترسی کاربر رو publisher ست کنید . بدین ترتیب این کاربر فقط و فقط از بخش کاربری قادر به ارسال مطالب هست و به قسمت مدیریت دسترسی ندارد

یا علی

میشه راهنمایی کنید که من باید چه فایلهایی رو برای تعیین دسترسی در مدیریت جوملا دستکاری کنم و کدام گزینه ها را باید حذف نمایم ؟

mambolearn

Active Member
ُسلام

متاسفانه اینجا انجمن Php نیست و در مورد کد نویسی بحث نمیشه !

یا علی

اما سوال من در مورد خود جوملا هست نه کد نویسی . آخه این مشکل رو باید در جوملا حل کرد .
ممنونم از جوابتون . می گردم خودم جواب رو از جایی دیگه پیدا می کنم

persianweb

New Member
سلام

3 راه حل دارید :
1- کامپوننتهای برای ایجاد سطح دسترسی هست ولی هیچیک رایگان نیست !
2- اگر به Php و Api جوملا مسلط هستید میتونید تغییرات مورد نیاز رو اعمال کنید
3- دسترسی کاربر رو Publisher ست کنید . بدین ترتیب این کاربر فقط و فقط از بخش کاربری قادر به ارسال مطالب هست و به قسمت مدیریت دسترسی ندارد

یا علی

سلام
ممکنه در مورد 1 معرفی نمایید ؟

سلام دوستان.
توی جوملا یک بخشی هست به نام ارسال مطلب توسط کاربران. اون بخش را به سلیقه خودتون دسته بندی کنید و در اختیار مدیر جدید قرار بدید تا از اونجا مطلب ارسال کنه. برای بخش مدیریتی جوملا هم از طریق cpanel و password protection پسورد تعیین کنید که نتونه به بخش مدیریتی دست پیدا کنه.

موفق باشید.

اول اینکه juclplus نصب میشه اما کلی باگ و مشکلات عدیده داره .
دوم هم اینکه این کامپوننت اصلا برای این کار نیست .
سوم هم اینکه بدون شک باید یه چیزی برای این درخواست باشه دیگه که بشه مدیریت رو طبق سلیقه دستکاری کرد .
میشه یکی بگه چطور میشه سطح دسترسی مدیران رو درست کرد ؟
اگر توی سیستم نیوک دیده باشید این امکان هست . اما توی جوملا با این دبدبه و کب کبه اش و این همه کلاسش نیست ...

hellboy_369

Active Member
اگر توی سیستم نیوک دیده باشید این امکان هست . اما توی جوملا با این دبدبه و کب کبه اش و این همه کلاسش نیست ...

ببین نداشتیماااااا . به جوملا و فکو فامیلاش ( مامبو ، میترا و ... ) توهین نکناااااااااااااااااااا :wink: :)

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا