سرور

nima s

Member
سلام دوستان ،

ببخشید یک سوال داشتم ،

چجوری می تونم یک سرور هاستینگ رو کامپیوتر خودم درست کنم برای استفاده شخصی و بستن سایت بر روی آن

اگر لطف کنید مراحلش و به چه چیز هایی نیاز دارم برای این کار رو به ترتیب از اول تا آخر بگید ممنون می شم

dexted

Active Member
سلام دوست عزيز :)
من اطلاعاتي رو در اين مورد دارم كه به نظرم ممكنه حتي 1% به شما كمك كنه پس اون ها رو ميگم ( ان شاء الله كه اگر جايي رو اشتباه گفتم اساتيد اصلاح كنن) البته من فقط كليات رو به شما ميگم تخصصي ترش نياز به تجربه و آموزش هاي بيشتر داره

اولين كار انتخاب سيستم عامل هست بين لينوكس و ويندوز : اگر شما كار با لينوكس رو بلد هستين ميتونين سراغش برين اگر نه كه ويندوز رو بايد انتخاب كنيد
در مورد ويندوز : تا اونجايي كه من اطلاع دارم اگر شما فقط مي خواهيد يك وب سرور راه اندازي كنيد فكر مي كنم حتي با داشتن يك ويندوز xp پروفشنال هم مي تونين اين كار رو انجام بدين(براي سرور پيشرفته تر شما نياز به سيستم عامل windows server دارين ولي فقط براي يك وب سرور مي تونيد كار رو با همين پروفشنال هم شروع كنيد).
در مرحله بعد شما بايد مشخص كنيد كه تصميم داريد از وب سرور آپاچي استفاده كنيد ( براي ساخت سايت بر مبناي PHP) يا از microsoft IIS (براي َASP , ASP.NET) . نرم افزار وب سرور آپاچي رو شما مي تونيد به صورت رايگان از خود سايت رسميش دريافت كنيد و نصب اون هم مثل نصب يه برنامه ساده هست.( البته شما نياز به نصب پايگاه داده هم داريد به همين دليل پيشنهاد من اينه كه از نرم افزار قوي WAMP SERVER استفاده كنيد كه هر دو تا رو باهم داره).
براي نصب IIS هم شما بايد مراحل زير رو توي ويندوز پروفشنال طي كنيد :
control panel -> add/remove program ->add/remove windows components -> IIS
در اينجا نصب به پايان ميرسه حالا شما مي تونيد براي تعريف يك سايت جديد از مسير زير :
Control Panel -> Administrative Tools -> Internet Information Services
(اين پنجره تنظيمات IIS هست) حالا روي default website كليك راست كنيد و سپس new و بعد virtual directory رو انتخاب كنيد و سايت جديد رو تعريف كنيد.
پوشه پيش فرضي كه در آپاچي فايل هاي وب خودتون رو بايد در اون بريزيد در مسير نصب برنامه و پوشه htdocs هست و در IIS : C:\Inetpub\wwwroot
حالا شما مي تونيد فايل هاي سايتتون رو اينجا بريزيد.
اما نكته بعد اينه كه براي اينكه شما بتونيد سايتتون رو در اينترنت ببينيد نياز به يك آيپي معتبر دارين ( آيپي كنوني شما نامعتبر هست و هر بار ممكنه تغيير كنه آيپي معتبر (IP Valid) تغيير نمي كنه و شما مي تونيد اون رو از ISP خودتون بگيريد.
حالا شما اگر آدرس آيپي رو توي مرورگر وارد كنيد بايد سايت خودتون رو ببينيد.
در مراحل بعد شما مي تونيد از سرور هاي dns استفاده كنيد تا مجبور نباشيد هر بار آيپي وارد كنيد.
(در ابتدا براي تست كار مي تونين IIS يا APACHE رو نصب كنيد و با وارد كردن آيپي خودتون توي مرورگر سايت رو تست كنيد (از سايت whatismyip.com مي تونين آيپي كنوني خودتون رو بفهمين))

اميدوارم موفق باشيد :) :rose:

dexted

Active Member
خواهش مي كنم انجام وظيفه است(البته در حد توان)
اگر مشكل خاصي بود مطرح كنيد شايد اين علم ناقصم به درد خورد :green:

nima s

Member
نظر شما چیه از کدوم سیستم عامل استفاده کنم !؟ لینوکس یا ویندوز ؟!!!

dexted

Active Member
والا اول اينكه كار با لينوكس رو تا چه حد بلد هستين؟
دوم اينكه اگر ميخاين از asp.net يا asp استفاده كنيد كه تنها راهش ويندوز هست.مزيت ديگه اي هم كه داره اينه كه روي ويندوز شما آپاچي رو هم ميتونيد داشته باشيد. و البته اينكه با يه نسخه پروفشنال هم مي تونين راه اندازيش كنيد.
به هر حال بستگي به خودتون داره من لينوكس كلا كار كردم ولي فكر مي كنم واسه سرور برم سراغ ويندوز(حداقل الان كه توي مفاهيم سرور حرفه اي نيستم)شايد بعدا كه (خيلي)بيشتر ياد گرفتم با لينوكس كار كنم

nima s

Member
من بیشتر با ویندوز سرور کار کردم ، پس از همین استفاده می کنم حالا ورژن مهم نیست 2003 یا 2008 ؟!!

dexted

Active Member
والا ورژن براي كار شما(اگر فقط وب باشه) فكر نمي كنم اونقدر مهم باشه .

جدیدترین ارسال ها

بالا