سرور در منزل ؟

salam_ali

Member
سلام
امروز یکی از دوستانم پیشنهاد داد که یکی از سیستم های کامپیوتری خانه را برای خودت تبدیل به سرور اختصاصی برای سایت های شخصیت بکن!!!
یعنی یک سرور در خانه ایجاد کنم . ..

البته گویا سایتهای هستند که در ایران از این روش دارن استفاده می کنن ...!!!

می خواستم از دوستانی که اطلاعاتی در این مورد دارند . نکاتی درباره این شیوه ، کارایی داشتن یا نداشتن ؟ هزینه های احتمالی ؟ ریسک های موجود ؟ و ... اعلام کنند تا نگاه بهتری به موضوع داشته باشم .

ممنون

میلاد

Member
سلام
شما نیاز به اینترنت با بهنای باند بالا دارید همراه با آي پی استاتیک که کلا فکر نمیکنم صرف بکنه برای کار شخصی.
موفق باشید

salam_ali

Member
پهنای باند بالا یعنی چقدر ؟

من منظورم از کاره شخصی سایتی با 10000 بازدیدکننده در روزه .

البته از سرور فکر کنم ارزون تر در بیاد ؟!!!

salam_ali

Member
دوست عزیز می شه بیشتر توضیح بدید ...

چرا برای سایتهای پر بازدید به صرفه نیست ؟

bitaraf

Member
یعنی حداقل اینترنت 1 مگ
یعنی فیبر
یعنی ماهی حداقل 700 تومان
چه سایتی هست ؟

MJ Rayaneh

Well-Known Member
به صرفه نيست، چون:
تجهيزات سخت افزاري كه بايد 24 ساعته كار كنه ...
+ آي پي استاتيك
+ از همه مهمتر پهناي باند خيلي بالا كه خيلي خيلي گرونه ... :shock:
تازه اگه سايت پربازديد باشه كه ... :wink:
بازم بگم؟! :)

pardisgroup

Active Member
اگه این کار به این راحتی و بدون دردسر بود که تو امریکا دیگه دیتاسنتر وجود نداشت چون با اون قیمت های ارزون پهنای باند و مسائل دیگه ایی که اون ها از ما پیشرفته تر هستند هر کس می رفت تو خونه اش یه سرور راه می انداخت.

بله متاسفانه تو ایران مشکل زیاده برای راه اندازی اینجور سایت های
حتی برای شما به صرفه نیست که به قطعات سخت افزاریش فکر کنید ! تا کابل کشی و ....

salam_ali

Member
من امروز به منزل یکی از دوستان رفتم و از نزدیک با سرور شخصی ایشان در خانه آشنا شدم !!!

چند سایت مهم با بازدید بالا نیز بر روی این سرور قرار دارد ... با یک ای پی که ماهیانه 10 هزار ت و اینترنت پر سرعت 256 که از ***** گرفته با ترافیک مورد نیاز ، حدود یکساله که سرورش در حال فعالیته . یک سیستم با هارد ، رم و ... تقریبا معمولی هم استفاده می کنه و لینکوس کار کرده .

فقط دوتا مشکل وجود داره
1 - قطعی برق .... که این مشکل رو با ذخیره برق حل کرده
2 - قطعی اینترنت .... البته این مشکل از دسترسش خارجه ولی با چند راه حل ساده مشکلو تقریبا از بین برده .

مصرف برق هم که چیزی چندانی نمی شه ...اگه اشتباه نکرده باشم شاید بشه گفت تقریبا در حد یک لامپ 120
این نکته هم همه می دونید که سخت افزارهای موجود برای استفاده دائمی طراحی می شن . پس اینجا هم مشکلی فکر نکنم پیش بیاد.

perlinpars

Active Member
دوست عزیز به موارد زیر هم فکرکن
1- اونی که شما میگی سرور نیست فقط سرویس میده
سرور علاوه بر سرویسی که میده کیفیت و کمیت رو با هم فراهم میکنه و فرق قیمت تجهیزات سخت افزاری سرور با یک کامپیوتر خانگی در همین به اصطلاح stable بودن و مداوم بودنش هست.و در ضمن هیچ سخت افزاری برای استفاده مداوم نیست وگرنه شرکتهای تولید کننده سخت افزار ورشکست میشدن و این جمله فقط تا حدودی در مورد سرورها حاکم هست..اونم نه کاملاً
2- با 4 برابر اون پهنای باندی که شما فرمودید(256) هم شما نمیتونی سایتی رو روی وب سرور خودت راه بندازی که بشه مثلا با یه کانکشن دایال آپ دید. چرا ؟ چون تجربه ثابت کرده چند تا در خواست همزمان سرورتون رو مرخص میکنه..راستی یه وب سرور خالی که تازه سرور هم نیست چندتا پاسخ رو میتونه همزمان جواب بده؟ درخواست دیتابیس رو جواب بده و یا درخواستی که برای دیدن یک صفحه php یا asp یا html میاد رو؟ یا شایدم باید به فکر ساعت ویندوزت باشه؟
3- میدونی امنیت ،روت کردن ، ns داشتن ، بکاپ،مدیریت این سرور،بروزرسانی،فضای هارد دیسک(پرشدن و خالی کردن)،لاگ خوندن، همه اینا گوشه کارایی هست که با سرور و توسط سرور مدیریت میشن.

4- واسه برق هم نیاز به ups داری اونم حداقل 1200
5-در مورد کلاسترینگ هم بخون تا بدونی این کار عاقلانه نیست

اما نشدنی هم نیست، و بهترین کار استفاده از هاستینگهای تجاری هست،حتی ایرانی

erroring

Member
فكر ميكنم بيشترين مشكل اينترنت باشه!! سرور شما بايد هميشه آنلاين باشه اما اينترنت ممكنه گاهي سرعتش به شدت كم بشه و گاهي تا چند ساعت هم قطع باشه. مثلا وقتي سرعت ارسال اينترنت شما برسه به 10 كيلو بايت بر ثانيه (كه سرعت آپلود (ارسال) معمولا از اين هم كمتر ميشه) و بخواهيد يك صفحه 100 كيلوبايتي رو براي 50 نفر سرو كنيد زمان مورد نياز ميشه حدود 500 ثانيه!! يعني هستند بازديد كنندگاني كه صفحه رو بعد از هشت دقيقه مي بينن!!! كي صبر ميكنه تا صفحه 8 دقيقه بارگذاري بشه؟

ترافیک سایت های ایشون چقدره ؟
یه مثال بزنم تا روشن شی
سایتی مثل cloob.com اونجور که من خبر دارم با بازدید آنلاین بیش از 2500 نفر تازه رفته سرور اختصاصی گرفته ...
تازه با سخت افزار های به روز .
حالا شما فکر می کنید اکه از پهنای باند و اینترنت و ... بگذریم با یه سخت افزار معمولی میتونی 24 ساعته ریسپانس بدی اونم با سرعت یه سرور با این سخت افزارها؟
امنیت رو چی کار میکنی؟
مطمئن باش حملات حک سرور یک سایت که بر فرض مثال سیستم خونگی شماست صد ها برابر قوی تر از حک یک کلاینت معمولیه ...:cool:

جدیدترین ارسال ها

بالا