سرانجام صدای گوگل در آمد

PhonieX

مدیر انجمن <A href="forum.majidonline.com/forums/6
شركت "گوگل" فراگیرترین موتور جستجوگر اینترنتی، علیه اقدام شركت "مایكروسافت" در خرید شركت "یاهو" واكنش نشان داد.

به گزارش روز دوشنبه شبكه خبری "فرانس‪" ،"۲۴‬دیوید دراموند" ارشدترین مقام شركت گوگل پیشنهاد خرید از سوی مایكروسافت برای خرید "یاهو" را یك معضل برای دنیای اینترنت خواند. بنابراین گزارش دراموند اظهار داشت خرید چندین میلیارد دلاری مایكروسافت برای خرید شركت رقیب گوگل، پرسش‌های چالش برانگیزی را به دنبال دارد.

وی در ادامه افزود، این اقدام چیزی فراتر از یك نقل و انتقال عظیم مالی است كه یك شركت، شركت دیگر را می‌بلعد، این كار زیر تسلط قرار دادن قوانین اینترنت است.

بر پایه این گزارش، شركت مایكروسافت روز جمعه گذشته پیشنهاد ‪۴۴/۶‬ میلیارد دلاری به شركت یاهو در مقر آن در كالیفرنیا داده است.

در صورت توافق شركت یاهو، موتور جستجوگر اینترنتی خود و سایر خدمات اینترنتی از قبیل خدمات پست الكتروینك، سرویس‌های خرید و فروش و تبادل اخبار بر روی اینترنت را به شركت مایكروسافت واگذار می‌كند. این درحالی است كه مایكروسافت با تسلط بر سیستم‌های عامل و نرم‌افزارهای مربوط كامپیوترهای شخصی در جهان می‌تواند با در اختیار گرفتن دومین موتور جستجوگر اینترنتی، در پهنه این جهان مجددا پیشتاز شود.

به گزارش فرانس‪ ۲۴‬مایكروسافت چندی پیش از سوی اتحادیه اروپا در مورد قبضه كردن بازارهای نرم افزاری كامپیوتری و عدم اجازه رقابت به سایر رقبای برنامه‌های نرم‌افزاری در اروپا، كه اقدامی غیر قانونی در عرصه تجارت در این اتحادیه است، محكوم به پرداخت غرامت سنگین شد.

برپایه این گزارش بیم آن می‌رود كه مایكروسافت با در اختیار گرفتن یاهو، نرم افزارها و برنامه‌های آنلاین تحت وب را به تسلط خود در آورد.

به گزارش این منبع خبری "برد اسمیت" وكیل حقوقی مایكروسافت روز گذشته اعلام كرد اقدام مایكروسافت در مورد خرید یاهو تنها یك رقابت سالم با شركت "گوگل" است.


منبع:winbeta
 

جدیدترین ارسال ها

بالا