سایز کارت ویزیت برای کاغذ های مختلف

InDesign.XxX

New Member
سلام خدمت تمام اساتید.
چند تا سوال داشتم:

1) میخواستم بدونم برای طراحی کارت ویزیت برای کاغذ های مختلف، سایز طراحی ها باید متفاوت باشه؟ (مثلا لمینت اندازه ی PSD کار باید چقدر باشه و برای سایر کاغذ ها)

2) اگه بخوایم "UV موضعی" بزنیم، چی جوری قسمتی که میخوایم برجسته باشه رو به طرف بفهمونیم؟ ( فرض کنید که کار طراحی رو خودم تو PS زدم و میخوم بدم چاپ)

3) اگه میشه در مورد اندازه ی Bleed Line ها در مورد کاغذ های مختلف هم توضیح دهید؟

پیشاپیش ممنون.

InDesign.XxX

New Member
سلام
برای طراحی کارت ویزیت لمینت باید اندازه 8.5 در 5.5 cm رو با رزولشون 300 پیکسل باز کنیم

خوب باشه این قبول. آیا سایز طراحی برای کاغذ های مختلف تفاوت داره؟
خواهشا جواب مطمئن و دقیق بدید.

ممنون از همه دوستان.

f@rh@d

Member
هم اره هم نه ! یعنی شما می تونی کارت ویزیت رو تو هر سایزی که می خوای بزنی ! و سایز شما در کنار انواع کاغذ خروجی های مختلف داره ! باید حساب کنی ببینی پرتی داره یا نه !
همش بستگی به تو داره ! می تونی سایز 2 برابر استاندارد بزنی یا 2 در 20 . ما که نمی دونیم تو چه سایزی رو تو چه کاغذی می خوای بزنی؟

odrakoola

Well-Known Member
توصیه من براساس تجربم اینه که اگه میخواین یه کرات معمولی بزنید همون سایزی که گفتند خیلی خوبه اما اگه قراره نوع چاپ و متریال تغییر کنه حتما و حتما با چاپخونه تماس بگیرید و باهاش هماهنگ کنید تا یه کار مطمئن بیرون بیاد.
چارش یه تماس با چاپخونست همین.

InDesign.XxX

New Member
مرسی Ordakoola عزیز....
خود چاپخونه علاوه بر سایز طراحی، اندازه پرت کار رو هم میگه؟
کلا سه تا سوالی که پرسیدم رو باید از چاپخونه بپرسم.

vahidk1990

New Member
استاندارد جهانی برای انواع مختلف کارت ویزیت 8.5 در 4.8 است.
ولی من در ایران کارتهای لمینت در اندازه 8.5 در 5.5 و کارت ویزیتهای معمولی و کتان را هم در اندازه 7.8 در 4.7 طراحی می کنم.اوایل همه کارهایم را در اندازه استاندارد طراحی می کردم ولی متاسفانه برخی مشتریان ناراضی بودند.بنابراین قبل از طراحی چند کارت از نمونه کارهای قبلی خودم را در اندازه های مختلف نشان می دهم تا مشتری یکی را بپسندد.
در مورد برجستگی کار هم باید با چاپخانه صحبت کنی.شرایط در چاپگرهای مختلف متفاوت است.در برخی چاپگرها ها یک طرح سفید هم اندازه کارت طراحی می کنی و قسمتهای برجسته و فرورفته را سیاه رنگ می کنید.اما جدیدا مدل ها فرق کرده است.حتما از چاپخونه بپرس

آخرین ویرایش:

Tsobh.com

Well-Known Member
فقط قتی داری کارت ویزیت دورگرد کارت می کنی حتما از هر طرف 5 میلی کادر فرضی برای نوشته هات بذار
یعنی نذار نوشته هان از اون کادر بیرون بره
چون کارت ویزیت های لمینت ، pvc ، شیشه ای و... با یه سری دستگهای برش مثل دایکات و ... برش داده می شن که گاها دقت خیلی بالایی ندارن و ممکنه کارت ویزیت ناجور بشه

P.A.Y.T.O.N

Active Member
براي يووي موضعي بايد اون قسمت از طرح رو به صورت سياه و سفيد جداگونه به چاپچي بدين. چه کارت ويزيت چه کارهاي چاپي ديگه.

جدیدترین ارسال ها

بالا