سایت ویکی پدیا از چه سیستم مدیریم محتوایی استفاده میکنه ؟

mahdi120012

New Member
سلام

یه سوال :
اصلا سیستم مدیریت محتوا داره ؟

من اگه بخوام یه سایت مثل ویکی پدیا راه بندازم که همش مطلب باشه بهتره چه هاستی بگیرم ؟

و چه سیستم مدیریت محتوایی روش نصب کنم ؟

amirsport

Member
سلام

یه سوال :
اصلا سیستم مدیریت محتوا داره ؟

من اگه بخوام یه سایت مثل ویکی پدیا راه بندازم که همش مطلب باشه بهتره چه هاستی بگیرم ؟

و چه سیستم مدیریت محتوایی روش نصب کنم ؟

داداش به نظرت خیلی ضایع نیست ویکی پدیا با اون عظمت بیاد از cms های متن باز استفاده کنه!!!!!!!!!!!!!!!!
برنامه نویسی اختصاصی داره!

VAHID216

مدیر بازنشسته
داداش به نظرت خیلی ضایع نیست ویکی پدیا با اون عظمت بیاد از cms های متن باز استفاده کنه!!!!!!!!!!!!!!!!
برنامه نویسی اختصاصی داره!
اوپن سورس باعث افتحار هست ، ماکروسافت با اون عظمت سیستم وبلاگ تمام کاربراش رو وردپرس کرده . سایت وی کی پدیا هم خودش این سیستم رو نوشته و منتشر کرده و دقیقا هم از این سیستم استفاده می کنه + چند تا پلاگین که کار خودشون هست .
موفق باشید

amirsport

Member
خود سایت اصلی ماکروسافت که از اوپن سورس استفاده نمیکنه!
میکنه؟؟
مهم خودشه نه وبلاگ کاربرا!

hdnsoft

Well-Known Member
درسته اما کلا اوپن سورس بودن باعث افتخار خیلی از شرکت های بزرگه
شما یک سرچ بزن در مورد شرکت های که از وردپرس استفاده میکنن!
داشتن یک سیستم شخصی همیشه هم خوب نیست

Flashium

Member
سیستم مدیریت محتوا نه تنها ضعیف نیستند بلکه به دلیل اپن سورس بودن دارای به روز رسانی امنیتی بالایی هستند. اگر وردپرس ضعیف بود شرکت های بزرگی همچون سونی (برای بخش پلی استیشن خود) از آن استفاده نمی کرد. من که واقعا وردپرس را دوست دارم و از آن استفاده می کنم. مدرک هم داخل امضا...

آخرین ویرایش:

VAHID216

مدیر بازنشسته
خود سایت اصلی ماکروسافت که از اوپن سورس استفاده نمیکنه!
میکنه؟؟
مهم خودشه نه وبلاگ کاربرا!
دیگه دوست عزیز نباید اینقدر کوته فکرانه عمل کرد. مثال به این دلیل ماکروسافت رو زدم که توی انحصار طلبی خیلی معروف هست و با همه این اوصاف قرارداد های اوپن سورس می بنده ، مهم سیاستی هست که در پیش گرفته نه این که چون سایتش اینه کلا درش تعطیله.

Cisco

مدیر انجمن
با دوستان موافقم.
الان نتنها وردپرس و ... بلکه سایت هایی مثل مک دونالد , ebay و ... از جوملا استفاده می کنند.
خود وردپرس هم که کلا همه چیش آزاده , اگر از سیستم اپن سورس استفاده نمی کرد باعث تعجب می شد.
اگر سیتم ها اپن سورس نبودند الان به اینجا نمی رسیدند . مثلا فکر می کنید چرا زبان ASP که از PHP قدیمی تره مثل PHP پیشرفت نکرد ؟
دلیلش فقط و فقط یک چیزه. اپن سورس . رایگان هم که هست ...

Cisco

مدیر انجمن
اتفاقا ویکی پدیا برای این این سیستم رو رایگان و اپن سورس منتشر کرده که باگ هاش کشف بشود , مشکلاتش پیدا شود و...

Flashium

Member
مقدمه:
من این پست را می گذارم نه به خاطر اینکه از حرف دوستمان ناراحت شدم. نه، چون می دانم این نظر شخصی ایشان است و قابل احترام و احتمالا اگر ایشان بیشتر تحقیق می کرد با لحن و رنگ بهتری نظر خود را بازگو می کرد. من این مطلب را به خاطر انتشار اطلاعات بیشتر در مورد برخی از شرکت هایی که از این سیستم مدریت محتوا استفاده کرده اند می گذارم تا بدانید وردپرس جزء انتخاب برای یک وبسایت آسان و بی دردسر در عین حال قوی و انعطاف پذیر است.

لیست شرکت ها و وبسایت هایی که از وردپرس استفاده می کنند:

Ebay
CNN[FONT=&quot][/FONT]
Anderson Cooper 360
Mashable
University of Arkansas at Little Rock
TechCrunch
IconDock
Spotify
UPS
Mozilla Labs[FONT=&quot][/FONT]
Dymo[FONT=&quot][/FONT]
Yahoo[FONT=&quot][/FONT]
Digg[FONT=&quot][/FONT]
Ford[FONT=&quot][/FONT]
Wall Street Journal[FONT=&quot][/FONT]
Sony
People's Magazine
Samsung[FONT=&quot][/FONT]
Playstation[FONT=&quot][/FONT]
NYTimes
Wired
Giga Om[FONT=&quot][/FONT]
Network Solutions
Flickr
Download.com[FONT=&quot][/FONT]
Ben & Jerrys[FONT=&quot][/FONT]
cPanel
General Electronics
Rackspace

لیست بیشتر را می توانید در این سایت ببینید
[FONT=&quot][/FONT]

1mdfr

Member
با سلام

بله وردپرس هم رایگان هم کار کردن باهاش برای همه راحته حتی طراحی قالب من که دارم ازش استفاده می کنم وخیلی ازش راضی هستم هیچ کدوم مثل وردپرس ستون های زیبا نداهر.
پی اچ پی نیوک هم با اون همه امکاناتش نمیتونه سایت هایی که با وردپرس درست می کنند را بسازد. از اون میشه به عنوان وبلاگ استفاده کرد تا سایت:mad:

جدیدترین ارسال ها

بالا