سايت آشيانه هك شد!!!

BeHnAm_akb

Active Member
سلام
نمي دونم خبر داريد يا نه؟
سايت http://www.ashyaneeh.com/ توسط گروه امنيتي آشيانه هك شد!دليلش رو هم گفتند به خاطر سو استفاده از اسم آشيانه و نشان دادن ضعف امنيتي PHP-nuke آقا يكي بياد اين باگ هاي نوكو بگه تا همه بدونن

http://www.ashiyane.com/

milad_p7

Member
دوستان عزيز سلام !

من مدير سايت آشيانه هستم (Www.Ashyaneeh.com).

يكي از دوستان اشاره كرده بودند كه سايت آشيانه چند ماهه كه هك شده.

amir600
اين سايت كه چند ماهه هك شده!
خبر جديدي نيست!

من بايد بگم كه هيچ گونه هكي قبلا صورت نگرفته. فقط اين دو سه شب پيش نه تنها سايت من بلكه تعداد زيادي از سايت هايي كه از سيستم ناك استفاده مي كنند به علت باگهايي كه در نسخه 6.5 وجود داشت هك شدند.

و مورد ديگري هم كه بود اين گروه يعني تيم امنيتي آشيانه به دليل اينكه من از نام سايت آنها استفاده مي كنم ناراحت شده بودند و گفتند كه شما هم داريد آموزش هكينگ ميديد.
خوب ولي خوشبختانه من با مدير اين تيم يعني آقاي كماليان صحبت كردم و مشكل كوچكي بود كه رفع شد.
دوستاني هم كه مي خواهند باگهاي سيستم سايتشون رو بگيرند لطفا هر چه سريعتر اقدام به ارتقا سيستم كنند.

در ضمن سايت هم تا يكي دو روز ديگه راه مي افته.

با تشكر ميلاد پارسامنش !

:wink:

Salar

Active Member
ولي خودمونيما اين phpnuke کار دست خیلی سایتها میده!
بنظرم آشیانه دات کام کاره خوبی کرد اون سایتها رو هک کرد...چون معلوم شد که اصلا امنیت نداره...
موفق و مواضب باشیم تا هک نشیم!!!!

BeHnAm_akb

Active Member
اكسيژن جان از سايت پرشين وب مستر خبر داشتم لينكي كه درباره امنيت نوك بود رو زياد سر در نياوردم آخه اين پك ها براي نوك فارسي به درد نمي خوره .
راستي گروه آشيانه سايت isatisweb را هم هك كرد البته خيلي سريع مشكل رفع شد

oxygenws

Active Member
چرا به درد می خوره، شما اگر نگارش نوک رو تغییر بدید و کمی PHP بلد باشید هیچ مشکلی برای تبدیلشون نیست. خوشبختانه بسته نرم افزاری نوک خیلی ساخت یافته و تر و تمیز ساخته شده و توسعهء اون خیلی راحت هستش.

برای جلوگیری از این جور هک شدن های بچه بازی و مسخره بهتره که همیشه به روز باشید.

موفق باشید، امید

oxygenws

Active Member
نگاه کنید دوست عزیز....
شما با پایین گذاری کردن بسته نرم افزاری phpnuke در شاخه های اون بخشی برای language دارید که می تونید به این بخش زبان های دیگه ای اضافه کنید. که برای ترجمه بهترین راه این هستش که نسخهء انگلیسی رو کپی کرده و با نام Farsi ذخیره کنید و ترجمه کنید :) البته با نگارش فارسی که هم اکنون از phpnuke 6.9 دارید، این کار برای شما آسان خواهد بود (یا حتی بدون مشکل، یعنی language هر دو نگارش یکی باشد)
البته دوستانمون در سایت فارسی نوک شروع به ترجمهء نگارش هفتم کرده اند و گفتند که تا چند روز آینده این بسته رو برای پایین گذاری می گذارند -> http://farsinuke.com

موفق باشید، امید

BeHnAm_akb

Active Member
من منظورم چگونگي رفع مشكل امنيتيه آخه تو لينكي كه داديد يه پك بود براي اضافه كردن به نوك و من شنيدم كه از اين Path ها براي نوك فارسي نميشه استفاده كرد (نوك 6.5)

oxygenws

Active Member
سلام،
من تاکنون با این patch ها کار نکردم که ببینم با فارسی مشکل داره یا نه.... خوب یه تستی بکنید، بعید می دونم مشکلی ایجاد بکنه. فقط حواستون به نگارشی که در زیر هر کدوم آورده باشه. دیگه اینکه ....شاید مهمترین مشکلی که تو اون صفحه patch اش هست مورد "PHP-Nuke SQL Injection Vulnerability Fix" هستش. سعی کنید رفعش کنید.

موفق باشید، امید

w0lf

New Member
ok dear
man hamoonam ke siteto hack akrdam (w0lf)
vali chon forsat nakardam behet mail bezanam . haminja azat mazerat mikham , mailetam be behrooz o khoondam
tnx

BeHnAm_akb

Active Member
آقاي ول
آقا اگه مي شه يه كم درباره باگ هاي نوك بگيد.مگه شما اين كارو نمي كنيد تا ضعف هاي امنيتي رو نشون بديد البته آقاي امامي گفت تو سايت هست اما انگار پول هاستو نداديد :(

w0lf

New Member
dear poole host o dadim , vali yeki be sherkat etela dade ke ma barnameye vo amoozesh e hack gozashtimo host o bastand:)
maalasho man nveshtam ,. age mikhayn too www.ashiyane.net ozv beshin o bebinin!

moein273

Member
اقاي ولف شما هموني نيستيد كه براي اين كه ضعف امنيتي ناك رو به ما گوشزد كنيد بعد از هك كردن سايتمون تمام مقالات رو پاك كرديد؟

milad_p7

Member
w0lf گفت:
ok dear
man hamoonam ke siteto hack akrdam (w0lf)
vali chon forsat nakardam behet mail bezanam . haminja azat mazerat mikham , mailetam be behrooz o khoondam
tnx

ولف جان !

اگه يه بك آپ از سايت مي گرفتي ما مجبور نمي شديم از اول شرو كنيم... ولي اشكال نداره ! ما همچنان مانند روز اول شروع به كار كرديم. :wink:

ميلاد

جدیدترین ارسال ها

بالا