ساندویچ پانل پلی استایرن

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و نیاز روز افزون به ساخت و ساز، تمایل به سبک سازی ساختمان و افزایش سرعت ساخت به طور چشمگیری افزایش یافته است. ازاینرو ساندویچ پانل ها با ویژگی ها و مزایای بسیار مورد توجه قرار گرفته اند. همانطور که می‌دانید ساندویچ پنل ها سازه های نوین و پیش ساخته ای هستند که از سه لایه اصلی تشکیل شده اند. این سه لایه تشکیل دهنده شامل دو لایه ورق فلزی از جنس گالوانیزه، آلومینیوم و یا آلوزینک و فومی که به عنوان لایه عایق در بین دو ورق فلزی می‌باشد. هسته پانل های ساندویچی به طور کلی از جنس فوم پلی یورتان، پلی استایرن، پشم شیشه، پشم سنگ و فوم xps تشکیل می‌شود.

انواع ساندویچ پانل در ساخت سوله، ساختمان های صنعتی، آزمایشگاه ها، کلین روم، انواع ساختمان های اداری، تجاری و آموزشگاهی مورد استفاده قرار می‌گیرند.که ساندویچ پانل ها متناسب با مواد سازنده و یا نوع کاربرد دارای انواع مختلفی از قبیل ساندویچ پانل اتاق تمیز، ساندویچ پانل پشم شیشه، ساندویچ پانل XPS، ساندویچ پانل پلی یورتان، ساندویچ پانل پشم سنگ و ... هستند.

در این مطلب میخواهیم بمنظور آشنایی بیشتر شما عزیزان به بررسی کامل ساندویچ پانل EPS بپردازیم. برای کسب اطلاعات بیشتر با ما همراه باشید.

ساندویچ پانل EPS یا Expanded polystayren یکی از انواع پانل های ساندویچی می‌باشد که به علت نوع ساختار، اینگونه نامگذاری شده است. در ساختار ساندویچ پنل eps از فوم پلی استایرن منبسط شده که یونولیت نیز نامیده می‌شود به عنوان لایه میانی و عایق پانل استفاده می‌شود. در بازار نیز فوم این ساختار، از یک پلیمر اروماتیک مصنوعی ساخته شده و از استایرن مونومرمی می باشد. عایق پلی استایرن یک پلاستیک ارزن است که به دلیل ویژگی هایی از قبیل مقاومت بالا و جلوگیری از نفوذ رطوبت و قیمت نسبتا پایین در دنیای توسعه یافته امروز کاربرد گسترده ای یافته است.

این دسته از پانل ها به عنوان ارزان ترین ساندویچ پانل در بازار شناخته شده اند و در قالب انواع ساندویچ پانل سقفی، ساندویچ پانل دیواری و ساندویچ پانل سردخانه ای تولید می‌شوند و مورد استفاده قرار می‌گیرند.

ساختار ساندویچ پانل پلی استایرن
ساندویچ پانل پلی استایرن یا EPS نیز همانند سایر انواع ساندویچ پانل ها ساختاری سه لایه دارند و اغلب از ورق گالوانیزه (ورق فولادی با روکش روی) برای ساخت پانل های یونولیتی استفاده می‌گردد. پانل ساندویچی EPS با ضخامت 4 تا 25 سانتی متر، عرض 95 تا 97 سانتی متر، دانسیته 20 الی 60 کیلوگرم در طول های متغیر و متناسب با سفارش مشتری به دو روش کانتینیوز (پیوسته) و دیسکانتینیوز (ناپیوسته) تولید می‌شود.

انواع پلی استایرن
پلی استایرن ها در انواع معمولی، انبساطی و مقاوم تولید و دسته بندی می‌شوند.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا