ساز و کار خبرگان فلش

++Hadi++

Active Member
سلام
به حول و قوه الهی و با عنایت دوستان ، انجمن خبرگان فلش راه افتاد . شرایطش رو قبلا در اینجا نوشته بودیم . این انجمن در این راستا پیش می ره تا کاربران مبتدی یا معمولی ، تلاش خود رو در زمینه یادگیری و در نهایت یاد دهی فلش بالاتر ببرند و وارد این انجمن شن و کاربران خبره هم که وارد این انجمن شدند ، برای بقا در این سیستم پیشرفته ، به انتخاب خودشون ، یکی از زمینه هایی رو که دوست دارند رو از میان زمینه هایی که نوشته شده ، انتخاب و شروع کنند و تا دو ماه به طور مستمر و مفید ، هر چه که می تونن ، از مقاله و سایت و کتاب و غیره ، مطلب ، جمع آوری کنند و به اون مسئله اشراف پیدا کنند و مقاله ای پر بار رو در این انجمن قرار بدند تا افراد خبره دیگه ، از اونها استفاده کنند و در عوض دیگه نگران زمینه های دیگه نخواهند بود . چرا که به صورت تقسیم کار ، دیگر خبرگان ، مسئول جمع آوری اطلاعات و مقالات پیشرفته در زمینه های پیشرفته دیگه خواهند بود و مطمئنا اگر شما 10 زمینه پیشرفته رو داشته باشید که بخواهین دنبال تک تک اونها باشین ، بهتره یکی از اونها رو تا ته برید و بعد دومی رو و بعد سومی رو ... شاید برای رفتن دنبال هر 10 زمینه ، 20 سال وقت لازم باشه ولی اگه 20 نفر بخوان هر کدوم دنبال یکی از این 20 قضیه باشند و نتایج به دست اومده رو با هم share کنند ، بعد از 2 سال ، تمامی این افراد مطالب مفیدی رو در این 10 مورد خواهند داشت و حتما با زمان خیلی کمتری به همه اهداف مشترک خود می رسند . در انجمن خبرگان فلش ترجمه عمومی داریم ، طراحی بازی داریم ، تحقیقات پبشرفته داریم و ...
این انجمن به آدرس زیر نقل مکان کرد :

الباقی دوستانی که حرفه ای و پیشرفته بودند ، بعد از اینکه دعوتنامه رو بهشون پ . خ کردیم تا در صورت تمایل ، ایمیل خودشونو برای ما ارسال کنند ، ایمیلو ارسال نکردند .
و اما موضوعاتی که فعلا برای تحقیقات آینده انتخاب شدند به شرح زیر است :

//-------------------------------------------- آموزشهای مدیریتی

1- آموزش مباحث برنامه نویسی بازیهای 3 بعدی فلش از مبتدی تا حرفه ای با حالت مولتی پلیر با انجین آلترنیتیوا -Alternativa3d (خودم + کسانی که مایلند)

2- آموزش ++C و الگربتم نویسی برای آمادگی جهت برنامه نویسی بازیها و کارهای حرفه ای (خودم + افرادی که مایلند)

// ------------------------------------------------- افراد خبره

3- فیزیک در فلش

4- پارتیکل و ذرات در فلش همراه با کلاسهایی در این مورد

5- مبحث
socket server در فلش

6- مبحث External Interface در فلش

7- مبحث File Reference و مباحث Upload و Download در فلش

8- مبحث
Local Connection در فلش

9- آموزش پیشرفته Flash Builder و آموزش پیشرفته MXML

10- آموزش پیشرفته Adobe Air

11- فلش و دیتا بیس های مختلف

12- ارتباطات داده ای با مجموعه کلاسهای Falcon

13- فلش و موبایل

14- آموزش حرفه ای مباحث Byte Array

15- فلش و پردازش تصویر

16- فلش و هوش مصنوعی

17- ساخت کامپوننت به صورت حرفه ای

18- امکانات جدید TLF

19- قویترین الگریتم سرچ رشته و Did You Mean

20- روشهای امنیتی فلش در برابر Decompile شدن SWF و فایل EXE

21- ساخت فلش به صورت Toch Screen برای سیستم هایی شبیه به آیفون

22- مباحث AS3 Bone IK و کنترل کامل آن با کد نویسی

23- مباحث Drawing API در فلش با کد نویسی حرفه ای

24- ارتباط فلش و اکشن اسکریپت با سیستم های کدنویسی دیگر مثل .net یا ++C ...و یا با جاوا

25- آموزش بازی سازی 2 بعدی در فلش با استفاده از کلاسهای مخصوص در این رابطه

26- آموزش حرفه ای انیمیشن سازی و کاراکتر سازی- **مهرداد و رضا رایجی -Web4OurWorld

27- کار با سمت سرور با red5

//---------------------------------------------------------------- دسته جمعی
28- طراحی دسته جمعی یک CMS برای خبرگان فلش

29- ترجمه مقاله های تخصصی فلش به خصوص PDF آموزشی Design Pattern in AS3 به صورت دسته جمعی

دوستانی که سوال دارند می تونند سوالشونو بپرسند . این تایپیک به عنوان تابلوی اعلانات و گزارش عمومی از ساخت و کار انجمن خبرگان فلش هست و البته به زودی از این انجمن خارج می شه.
موفق و پیروز باشید ....

آخرین ویرایش:

m_zaidabadi

Member
باسلام خدمت شما فلش کاران خبره
واقعا ای ول به این طرح و انجمن این انجمن واقعا مثل نون شب لازمه برای فلش کارها
من که هرحاضرم هر کاری بکنم تا وارد این طرح بشم برای ورودم هم این مقالات رو میتونم اماده کنم
لطفا اگه مجوز ورودم با این مقاله ها صادر میشه به من اطلاع بدید تا امادشون کنم
=====موضوع=========
فلش و ساختن دکمه های کنترلی(بستن، بزرگنمایی،کوچک کردن)در ویژوال بیسیک

ساختن امار بازدیدکنندگان به صورت فلش برای سایت فلش
======
طراحی هسته و قالب های سی.ام .اس فلشی
=================
این مباحثی ایست که من روشون کار کردم ترجمه من بدنیست و حاضر هر موضوعی
قول میدهم
اگر وارد انجمن فلش کاران خبره بشم کاملا به تعهدات انجمن پایبند باشم و هر
موضوعی که به من واگذار بشه به نحوه احسن انجامش بدم

رشته من کامپیوتر-نرم افزار است و دوست دارم بیشتر تو زمینه سی.ام.اس فعالیت کنم
خوشحال میشم منو تو این دسته قرار بدین

مرتضی زیدآبادی
09365964589
[email protected]
باتشکر

++Hadi++

Active Member
این انجمن هنوز از نظر تحقیقاتی راه نیفتاده ولی همه چی آماده ست . در مورد موضوعی که می خواهین آموزش بزارین اول با ما مشورت کنین تا بگیم راهنمایی کنیم .
با تشکر از وقتی که گذاشتین ...

mohsensemsarpour

کاربر فعال
بنام حق ...

با سلام خدمت هادی عزیز !

خوبی هادی جان ، من آموزشی بودم ( یزد ) ، دو ماه اونجا بودم ، شرایط خاصی داشت که همه دوستانی که خدمت رفتند می دونن ، فکر می کنم فرصت خوبی بود برای برنامه ریزی بهتر ، به هر حال تلاش می کنم یه مقدار بهتر از قبل به مسائل نگاه کنم ، در مورد مسائلی که اینجا مطرح شده ، خیلی علاقه مندم بتونم کمک کنم ، در هر زمینه ای که بتونم ، منتظر برنامه های بعدی شما هستم ، راستی یه نکته ای که به نظرم می رسه اینه که اگر موارد رو یکی یکی جلو ببرید شاید بهتر باشه ، منظورم اینه که حجم بالای مباحثی که در پست اول مطرح کردید فکر می کنم فرصت رو از همه دوستان بگیره در واقع اگر برنامه ای چیده بشه که همه همسو با هم حرکت کنند بهتره تا با سرعت عمل بشه

موفق و پیروز باشی

محسن سمسار

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

چطوری محسن خان . رسیدن بخیر

خوب آره ما هم فعلا در حال برنامه ریزی هستیم برای این بخش تا ببینیم چی میشه

موفق باشید

triton

کاربر فعال
سلام
بعد از مدت ها من هم به دنیای اینترنت بازگشتم ... عجب روزگار سختی هستش زمان دوری از وب...و جالب تر هم اینکه بیایی و مطلبی که یه جورایی آرزوی محال برات باشه را ببینی ... البته برای تحول فلش در ایران یه برنامه ریزی چند ساله (حداقل سه ساله) انجام دادم که زمان شروعش بعد از امتحانات پایان ترمم هستش و اگر اهداف گروه خبره با اهداف من در مغایرت نباشه ، حاضرم با تمام وجود با اون همکاری کنم.

++Hadi++

Active Member
دوستان عزیز خبره ، کم کم می خواهسم به حول و قوه الهی بحث های خبرگان رو راه بندازیم.
من یه 3 ماهی درگیر یه پروژه 3 بعدی بودم و خیلی وقت نداشتم . ولی قسمت های اصلی این پروژه تموم شده و کم کم می خوام این بحث رو راه بندازم ،دوستان خبره اگه امکانش هست ، به قسمت خبرگان فلش تشریف ببرین و پست بنده رو هم در اونجا بخونین .
موفق باشید .

armanbm

کاربر VIP
دوستان عزیز خبره ، کم کم می خواهسم به حول و قوه الهی بحث های خبرگان رو راه بندازیم.
من یه 3 ماهی درگیر یه پروژه 3 بعدی بودم و خیلی وقت نداشتم . ولی قسمت های اصلی این پروژه تموم شده و کم کم می خوام این بحث رو راه بندازم ،دوستان خبره اگه امکانش هست ، به قسمت خبرگان فلش تشریف ببرین و پست بنده رو هم در اونجا بخونین .
موفق باشید .

ممنون هادی جان.
ما هم مشتاق شروع این کار هستیم.
البته بعضی موضوعات جای کار زیاد تری داره و بفضی کمنتر. مثلا IK Bone که کار چند روزه و design pattern که هرچی بری بازم جا هست!

اما اصل سوال من اینه که لینک این انجمن خبرگان فلش کجاست؟ ا؟!!

BehrouzPc

پــــادشــاه فــلــــش
سلام
آیا انجمن خبرگان زیر گروه فلش قرار خواهد گرفت یا مانند انجمن کاربران ویژه دسته ای کاملا جدا خواهد داشت
البته به نظر بنده بهتر هست مثل انجمن ویژه ها باشد ، که امکان ساخت بخش و زیر گروه اختصاصی نیز داشته باشد
البته در این مورد با مجید نیز می بایست مشورت شود ، به هر حال به امید ایجاد گروهی نمونه در سطح ایران عزیز که در آینده در سطح بین المللی بتواند حرفی داشته باشد و شروعی برای برگزاری دوره ها و سمینارهای تخصصی ، که فکر می کنم بیش از 6-7 مورد هم اکنون در کشورهای دیگر وجود دارد ، باشیم
در این مورد هم نظرهایی دارم که انشاء الله به صورت دقیق تر در بخش خبرگان خدمت دوستان برای همفکری و پیشبرد کار ارائه خواهم داد...
و این که چقدر خوبه که یک روز از سال رو به عنوان روز فلش نام گزاری کنیم و همایشی در آن روز همه ساله برگزاری کنم و... که در همان بخش خواهم گفت...

فعلا در انتظار ایجاد شدن بخش هستیم

موفق و پیروز باشید.

Avang2005

مدیر انجمن
سلام دوست من

ممنون بهروز جان . فعلا من و هادی کمی درگیر کارهامون شدیم و نرسیدیم به این گروه برسیم ولی انشاالله بزودی شروع میکنیم برنامه ریزی ها تقریبا انجام شده اند

ببینید ما فعلا این گروه رو جزو فلش قرار میدیم تا بعداز بررسی های کامل بشینیم یه میتینگ نت بزاریم بین گروه خبره ببینیم چه بخش های مورد نیاز هست برای این بخش و بعداز به توافق رسیدن . ما هم گروه خبرگان رو به یک بخش جدا انتقال میدیم

بزودی اطلاعات کاملتری در این مورد در انجمن قرار میدیم

موفق باشید

فقط خدایی یه جوری باشه که برای سطوح پایین تر از خودتون هم قابل استفاده باشه و همینطور ما هم بتونیم هرجا که میتونیم تو این طرح سهیم باشیم

ممنون

armanbm

کاربر VIP
فقط خدایی یه جوری باشه که برای سطوح پایین تر از خودتون هم قابل استفاده باشه و همینطور ما هم بتونیم هرجا که میتونیم تو این طرح سهیم باشیم

ممنون

خصوصیت یک آموزش درست و کامل اینه که از سطح پایین در حوضه ی خودش بیان بشه عزیز. مثلا فرض کن من خدای هوش مصنوعی بشم (که الان بنده ی هوش مصنوعیم!!!) بعد شما بیای بخوای سیستم ذره به من بگی! باز باید از اولش بگی چون من فقط هوش مصنوعی بلدم.

از آقا هادی و آونگ جان تشکر میکنم. و تقاضا دارم به خاطر شوق بچه ها عجله به خرج ندین. کار مدیریت شده و اصولی آغاز بشه خیلی بهتره تا چند وقت زود تر ولی.

البته میدونم خودتون بهتر از من این رو میدونین اما این پست رو دادم تا شما هم بدونین ما هم این موضوع رو درک میکنیم! :)

در پناه خدای من و تو.

akherat

مدیر انجمن
OOOOOOOOOOOOOFFFFFF
سلام بر خبرگان
بچه ها در چه حالین
میگم بیشتر دوستام باید اینجا باشن :rose:
هر کی منو میشناسه دستا بالا :cool:

Avang2005

مدیر انجمن
اوه بهروز خوب اومدی این همیشه بروی زبونشه :green:

نمیدونم هنوز ناراحت هستی یا نیستی ولی در کل :rose:

akherat

مدیر انجمن
به جا نمیارم؟! مایه بده ، مایه بده بیشتر...

:D
ای نامرد
دیگه نمیگم اونو
الان میگم فاز + بده فاز بده
:lol:

اوه بهروز خوب اومدی این همیشه بروی زبونشه :green:

نمیدونم هنوز ناراحت هستی یا نیستی ولی در کل :rose:
داداش گلم
این چه حرفیه !!!
ما دوست داریم هوارتا ا ا ا ا ا ا ا
:rose:

عید رو به تمام بچه ها تبریک میگم
حتی توسکنهو :green:

abbastaghi

New Member
سلام چندوقتی هست با فلش کار میکنم حرفه ای نیستم ولی چند تا پروژه با فلش و دیتابس Access با رابط های MDM و swf Studio انجام دادم خوشحال میشم بتونیم با هم همکاری کنیم

جدیدترین ارسال ها

بالا