ساخت Table جديد در ديتا بيس با ASP و Acces

purya

Member
با عرض تبريك سال نو و آرزوي شادكامي براي همه دوستان عزيز

ميخواستم بدونم آيا ميشه يه Table جديد با نام دلخواه در ديتا بيس اكسس ساخت

اگه بلدين ممنون ميشم

omidak

Active Member
سلام:
كد Create در SQL برایه ساختن استفاده میشه. Create Table برایه شما Table میسازه.
اسم Table رو بعد از کد قرار بدید مثل Create Table Table1 این کد برایه شما یک Table میسازد به اسم Table1 حالا برایه ساخت Column هاش باید بعد از اسم Table داخل پرانتز به صورت زیر Column هایه خود رو بسازید:
کد:
Create Table Table1(UserName Text(50), Password Text(50))
این نمونه Code برایه شما 2 Column در یک Table میسازد. اگر دقت کنید بعد از نام Column Text(50) هست این کد نشان میدهد که داده شما از چه نوعی باشد و چه اندازه ای داشته باشید.
نمونه هایه دیگر اون Memo که احتیاج به اندازه ندارد. Int میتواند اندازه داشته باشد میتواند هم نداشته باشد. Boolean اندازه ندارد.
Memo و Text داده هایی هستند که درون آنها رشته هایه String قرار میگیرد
Int داده عددی هست و فقط عدد قبول میکند.
Boolean داده False True یا 0 1 یا Yes No یا On Off را قبول میکند.
نمونه دیگری هم هست مثلاً Date که فقط مقدار تاریخ رو قبول میکند.
برایه استفاده این نمونه در ASP Classic از کد مشابه استفاده کنید :wink: :
کد:
Conn.execute(Create Table Table1(UserName Text(50), Password Text(50)))
سال خوبی داشته باشید :wink:

Akrami

New Member
يه خرده كاملتر

سلام دوستمون omidak كد رو براي شما نوشته بودند من يه چيزايي اضافي ميدونستم گفتم شايد بدردتون بخوره
[align=left]
CREATE TABLE Table1 ( User TEXT(32) NOTNULL, Password TEXT(20)) PRIMARY KEY User;XXX
[/align]
كه عبارت NOTNULL باعث ميشه كه فيلد User هميشه مقدار داشته باشد به عبارتي شما نمي توانيد اين فيلد را خالي رها كنيد. PRIMARY KEY نيز باعث ميشود كه ستون User به عنوان كلمه كليدي يا شناسه تبديل شود.
اگر به بيشتر از يك شناسه احتياج داشته باشيد مي تونيد از روش زير استفاده كنيد.
[align=left]
CREATE TABLE Table1 ( User TEXT (32) NOTNULL, Grade DECIMAL (2,2), Password TEXT (20)) PRIMARY KEY (User, Grade);XXX
[/align]
بايد اون XXX انتهاي هر سطر رو برداري اونا رو براي اين گذاشتم تا ; سر جاي خودش بمونه

Akrami

New Member
سلام دوستمون omidak كد رو براي شما نوشته بودند من يه چيزايي اضافي ميدونستم گفتم شايد بدردتون بخوره
[align=left:489c2846ee]
CREATE TABLE Table1 ( User TEXT(32) NOTNULL, Password TEXT(20)) PRIMARY KEY User;XXX
[/align:489c2846ee]
كه عبارت NOTNULL باعث ميشه كه فيلد User هميشه مقدار داشته باشد به عبارتي شما نمي توانيد اين فيلد را خالي رها كنيد. PRIMARY KEY نيز باعث ميشود كه ستون User به عنوان كلمه كليدي يا شناسه تبديل شود.
اگر به بيشتر از يك شناسه احتياج داشته باشيد مي تونيد از روش زير استفاده كنيد.
[align=left:489c2846ee]
CREATE TABLE Table1 ( User TEXT (32) NOTNULL, Grade DECIMAL (2,2), Password TEXT (20)) PRIMARY KEY (User, Grade);XXX
[/align:489c2846ee]
بايد اون XXX انتهاي هر سطر رو برداري اونا رو براي اين گذاشتم تا ; سر جاي خودش بمونه

جدیدترین ارسال ها

بالا