ساخت یک برنامه چت مثل مسنجر ولی با php چگونه است؟

irmetal

Member
با سلام به همه ی استاتید و دوستان محترم.
من باید برای پروژه ی دانشگاهییم برنامه ای بنویسم که مثل یک برنامه ی چت باشه!
لطفا اساتید من رو روشن کنن که از چه تکنیک هایی باید استفاده کنم؟!این برنامه باید چیزی شبیه چت کردن از طریق ایمیل باشه ولی خوب اونقدرام پیشرفته نیست،امنیت توش مهم نیست و ...شاید اگر راهکارها رو اساتید محترم لطف کنن و بگن به نتایجی برسیم!چون فکر کنم این مبحث مفید باشه.

اما فکر کنم باید که از سوکت پروگرامینگ استفاده بشه!یه دونه دیتابیس هم داریم که اد لیستای افراد توشه!اما فکر نکنم نیاز باشه مسیج ها توی دیتابیس ذخیره بشه!اما فکر نکنم نیازی به ذخیره سازی پیامها باشه(مثل سایت کلوب دات کام)من که اطلاعات زیادی ندارم شاید هم توی دیتابیس ذخیره میشن و صفحه مرتب رفرش میشه!که البته این رفرش هم اگه اینجور باشه بصورت آجاکسی باید باشه!من چیزی واسم روشن نیست و این ها قسمتی از چیزایی بود که فکر کردم و هیچ مطالعه ای نداشتم!
من منتظر دوستان هستم.
با تشکر فراوان.

fck_hamed

New Member
اسکریپت چت

با سلام

با توجه به نیاز شما این اسکریپت فکر کنم کار شما رو راه بیاندازه توضیحات درونش داده شده البته به زبان انگلیسی تهیه شده و با کمی دستکاری می توانید تبدیل به فارسیش کنید

موفق باشید

پیوست ها

• Chat.zip
    536.8 کیلوبایت · بازدیدها: 267

P.H.P

Member
سلام

پروژه دانشگاهی؟ به این صورت؟

فکر میکنم اگه یه چیزی تو مایه های Send & Receive بنویسی کافی باشه

میتونی یه سری امکانات هم مثل همون Addlist و Emoticons و Chat Room و... هم اضافه کنی.

1) افرودن فرم عضویت
2) ورود اعضا
3) ارسال و دریافت پیام های ارسال شده با Session ایجاد شده و در کمتر از 2 یا 4 ثانیه در همان تاریخ.
4) بروز رسانی Chat room در 2 یا 4 ثانیه
5) خروج افراد بعد از دریافت نشدن اطلاعات ID & SESSION ID در زمان تعیین شده.
و ...

در واقع کار زیاد سختی نیست یه مقدار تمرکز میخواد.

این عمل با استفاده از PHP و JavaScript امکان پذیر است.

امکان استفاده فقط از PHP هم وجود داره ولی با هم باشن خیلی بهتره

میتونید ارسال پیام خصوصی هم داشته باشید.

موفق

ziXet

مدیر انجمن PHP/MYSQL
با سلام به همه ی استاتید و دوستان محترم.
من باید برای پروژه ی دانشگاهییم برنامه ای بنویسم که مثل یک برنامه ی چت باشه!
لطفا اساتید من رو روشن کنن که از چه تکنیک هایی باید استفاده کنم؟!این برنامه باید چیزی شبیه چت کردن از طریق ایمیل باشه ولی خوب اونقدرام پیشرفته نیست،امنیت توش مهم نیست و ...شاید اگر راهکارها رو اساتید محترم لطف کنن و بگن به نتایجی برسیم!چون فکر کنم این مبحث مفید باشه.

اما فکر کنم باید که از سوکت پروگرامینگ استفاده بشه!یه دونه دیتابیس هم داریم که اد لیستای افراد توشه!اما فکر نکنم نیاز باشه مسیج ها توی دیتابیس ذخیره بشه!اما فکر نکنم نیازی به ذخیره سازی پیامها باشه(مثل سایت کلوب دات کام)من که اطلاعات زیادی ندارم شاید هم توی دیتابیس ذخیره میشن و صفحه مرتب رفرش میشه!که البته این رفرش هم اگه اینجور باشه بصورت آجاکسی باید باشه!من چیزی واسم روشن نیست و این ها قسمتی از چیزایی بود که فکر کردم و هیچ مطالعه ای نداشتم!
من منتظر دوستان هستم.
با تشکر فراوان.
احتیاجی به سوکت پروگرمینگ نیست!
چون همه کاربرها به یک دیتابیس وصل میشن و شما میتونید با دیتابیس پیام هارو رد و بدل کنید!

imez08

New Member
خوب اگه بتونی از ajax هم استفاده کنی خیلی قشنگتره.
اصلا کاربرد ajax در همین برنامه هاست . چون در این برنامه event ها زیادن و از load شدن کل صفحه در هر بار جلوگیری میشه. برای نمونه این سایت رو نگاه کن:
http://www.mihanscript.ir/chat-scripts.html
جند نمونش از ajax هست.

آخرین ویرایش:

irmetal

Member
این لینکه دوست من کار نمی کنه : http://www.mihanscript.ir/chat-scripts.html

اما یکم برای من پیاده سازی این قسمت که تشخیص بده که چه کسی از اد لیست آنلاین هست یا نه روشن نیست.
-اگر بخوام یک برنامه ی کاربردی یا اپلیکیشن تحت ویندوز با برنامه ی تحت وب من چت کنه که اون برنامه رو هم مثلا با زبان وی بی می نویسیم فکر کنم سوکت پروگرامینگ نیاز باشه!
من با نظرات دوستان تا حدودی روشن شدم!اما آیا ذخیره کردن چت حتما باید توی دیتابیس باشه؟
شاید اگر با سوکت پروگرامینگ باشه نیازی به این کار نباشه!

از لطف همه ی دوستان بسیار سپاسگذارم.

P.H.P

Member
اما یکم برای من پیاده سازی این قسمت که تشخیص بده که چه کسی از اد لیست آنلاین هست یا نه روشن نیست.

این مورد رو میتونی با دریافت زمان و کم کردن مدت زمان داده شده مثلا 10 ثانیه استفاده کنی.

در صورتی که Session Id تغییر کنه یا IP میتونی متوجه خروج و ورود فرد بشی (البته اینا باید تعریف بشن)

من با نظرات دوستان تا حدودی روشن شدم!اما آیا ذخیره کردن چت حتما باید توی دیتابیس باشه؟

میتونی توی فایل هم ذخیره کنی ولی دیتابیس امکانات زیادی رو میتونه بهت بده

علاوه بر سرعت کنترول دقیق تر و استفاده بیشتر رو میتونی داشته باشی

موفق

tarhebartar

Member
هی باید برای هر پی ام و کاربر دریافت کننده آیدی در نظر بگیری و مدام با ajax request این ها رو چک کنید. البته میشه یه timespan هم گذاشت که pm های قدیمی رو تشخیص و پاک کنه.

هدف شما روم هست یا private message و چت ؟

imez08

New Member
این لینکه دوست من کار نمی کنه : http://www.mihanscript.ir/chat-scripts.html

.
لینک رو چک کردم . درسته.
یرای لیست فرد یکی از کارهای ساده اینه که برای هر کاربر یک فیلد اختصاص بدی که یا on شدن فرد و set شدن Session این فیلد یک میشه و با sign out شدن فرد وunset شدن session مقدار فیلد صفر.
حالا وقت یه فرد on میشه لیستش و مقدار فیلدی که در بالا گفتم برای هر فرد حاضر در لیستش چک میشه.
بعد ا زon شدن فرد همونجوریی که در بالا دوستمون tarhebartar گفت هر چند ثانیه یک بار میتونی با Ajax فقط قسمت لیستتو چک کنی.
اون لینکی هم که بهت دادم بعضی هاش با Ajax هست که کمکت می کنه

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا