ساخت یه دکمه شیشه ای زیبا با فتوشاپ

cold

Member
سلام . یه آموزش دیگه براتون فراهم کردم که امیدوارم خوشتون بیاد .
شما در پایان آموزش باید عکس زیر رو تحویل بگیرین :

01.jpg

--------------------------------------------------------------------------------------------

خوب . برای شروع یه سند جدید در هر سایزی که میخواین ایجاد کنین . من در سایز 400×340 ایجاد کردم . حالا با یه گرادینت خاکستری روشن اون رو به صورت زیر رنگ کنین :

02.jpg

حالا ابزار Rectangular Marquee Tool رو انتخاب کنین و تنظیمات اون رو مثل عکس زیر در بیارین و با یه بار کلیک توی صفحه یه مربع ایجاد کنین :

04.jpg

05.jpg

خوب . در همین حالت سلکت که هستین یه لایه جدید ایجاد کنین . ابزار گرادینت رو انتخاب کنین و حالت گرادینت رو روی radial gradient بزارین و به طرحتون یه گرادینت بدین . من از رنگای 3e94d4 و 336fc1 استفاده کردم .

06.jpg

خوب . حالا یه لایه جدید ایجاد کنین و از مسیر edit > stork یه استرک سفید رنگ در اندازه 1 پیکسل به ناحیه سلکت شده بدین .

07.jpg

حالا دوباره به لایه اصلی کار برگردین . اگه سلکت رو از دست دادین با نگه داشتن ctrl و کلیک روی این لایه دوباره ناحیه لایه رو سلکت کنین :

08.jpg

به مسیر Select > Modify > Contract برین و مقدار 4 پیکسل رو برای اون وارد کنین :

09.jpg

خوب . حالا یه لایه جدید بسازین . ابزار گرادینت رو در حالت White to Transparent تنظیم کنین و یه گرادینت از بالا به پائین مثل عکس به طرحتون بدین :

10.jpg

11.jpg

تا اینجای کار باید طرحتون این شکلی شده باشه :

12.jpg

خوب . حالا با ابزار Pen Tool محیطی مثل طرح ایجاد کنین :

13.jpg

وقتی path رو به وسیله pen tool کشیدین روی اون راست کلیک کنین و گزینه Make Selection رو انتخاب کنین و تنظیمات پیش فرض اون رو Ok کنین :

14.jpg

حالا یه لایه جدید ایجاد کنین . ابزار گرادینت رو روی حالت White to Transparent تنظیم کنین و یه گرادنیت مثل عکس زیر به ناحیه سلکت شده اعمال کنین :

15.jpg

خوب . حالا mode لایه رو به حالت Soft Light تغییر بدین و opacity این لایه رو تا جایی که فکر میکنیم نیاز هستش کم کنین :

16.jpg

کار طراحی شما تموم شد . حالا میتونین با اضافه کردن تصاویر ، آیکون ها و متون مختلف به دکمه هاتون به اونا رنگ و لعاب بدین . همچنین میتونین طرحتون رو توی رنگای مختلف ایجاد کنین :

01.jpg

-----------------------------------------------------------------------------------------------
پاورقی :
لینک مستقیم به آموزش : http://www.photoshopstar.com/graphics/professional-glossy-buttons
لینک سایت منبع : http://www.photoshopstar.com
-----------------------------------------------------------------------------------------------

با تشکر :)

.

آخرین ویرایش:

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
خیلی خوب بود دانیال. با همین روش میشه آیکنهایی شبیه آیکنهای ویندوز ایکس پی و ویندوز ویستا هم طراحی کرد.

arashonline

Well-Known Member
براي من اصلا يه دونه عكسم باز نشد !

ممنونم دانيال جان !

آخرین ویرایش:

cold

Member
شماها مثل اینکه فقط عکسایی که توی سرور مجیدآنلاین لود میشه رو میبینین !!! الان روی همون لینکای پائین آموزش هم برین براتون عکس نمیاره ؟ من همونا رو اینجا قرار دادم . :)
لینک عکس ها رو عوض کردم و تو سرور مجیدآنلاین آپلود کردم .

Erfan

Active Member
كولد جان مرسي .... بازم شرمنده كرديد ...

مرسي از بابت ترجمه مقالات اين سايت فتوشاپ استار ... مرسي !

مخلصيم, بارزام @

cold

Member
خواهش میکنم . قابل شما دوستان رو نداره .
آرش جان خوشحالم که مشکلت حل شد . :)

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
دوستان دکمه تشکر درست شده ها!!

تا زمانی که خراب بود همه اعتراض داشتن و حالا که درست شده هیچ کس استفاده نمیکنه!

bahy_my

Active Member
سارا جان (نمي خوام موضوع تاپيك رو منحرف كنم) اما اون قالب جديده سرعتش پايينه.من اولي رو انتخاب كردم و اون دكمه ي تشكر نداره......
البته اگه يكي دو جا زده باشم مال اون اولاست.
به هر حال
اميد وارم به اين مسئله هم رسيدگي بشه.تا بعد

Majid1889

New Member
عالی عالی عالی
بسیار عالی
دمت قیییژ داداش
ممنونم
ولی یه سوال ؟
چرا مال من اینجوری شده (پیوست کردم ) ؟

پیوست ها

• Untitled-31.psd
    149.1 کیلوبایت · بازدیدها: 1

R4M!N_ART

Active Member
خیلی ممنون خیلی وقت بود دنبال گرادیانتی میگشتم که خودش به صورت کج باشه ولی الان میفهمم اگه خودمون بسازیم بهتره :دی:oops::green:

جدیدترین ارسال ها

بالا