ساخت کتاب‌های ضد آب و نورانی

simo120

Active Member
- همکاران سیستم- دانشمندان ایتالیایی توانسته اند با استفاده از فناوری نانو کاغذهایی بسازند که هم ضد آب است و هم ضدباکتری و هم دارای نیروی مغناطیسی است و در شب نیز روشن و درخشنده است.
گروهی از دانشمندان انستیتوی فناوری در ایتالیا (iit) موفق شده اند از ترکيب نانوذرات و پلیمر کاغذی بسازند که در مقابل آب مقاوم است.
ذرات اکسید آهن به کار رفته در این کاغذ باعث شده است که این کاغذ علاوه بر نیروی مغناطیسی از مقاومت فیزیکی بالایی نیز برخوردار باشد. دانشمندان همچنین با به کار بردن نانوذرات نقره این کاغذ را در برابر باکتری‌ها مقاوم کرده اند.
این کاغذها طوری طراحی شده است که از آن می‌توان در صنعت چاپ و نشر نیز استفاده کرد. نیروی مغناطیسی این کاغذ نیز کار نصب آن بر روی پنل های فلزی مثل یخچال را آسان می کند. در ساخت این فناوری مولکول‌های تشکیل دهنده کاغذ که به مونومر معروف است با برخی از نانوذرات ترکیب شد و از ترکیب آنها یک ماده پلیمر به دست آمد که قابلیت‌هایی همچون مقاومت در برابر آب، برخوردار بودن از نیروی مغاطیسی و ضدباکتری بودن را به کاغذ می افزاید.
این کاغذها همچنین دارای قابلیت فلورسنت یا شب‌نمایی است و سطح آن در تاریکی شفاف و روشن می‌شود. دانشمندان معتقدند اگر این نوع کاغذ به استفاده انبوه برسد، کاربردهای زیادی خواهد داشت.
 

جدیدترین ارسال ها

بالا