ساخت کانال جدید

Mrpl

Member
سلام دوستان عزیز.
بد از یه غیبت صغری برگشتم:)

سوالم اینه که میشه یه کانال جدید ساخت که یه رنگ دلخواه رو بگیره؟
مثلا بجای اینکه C =100 باشه و بقیه صفر ، ترکیبی از دو یا سه رنگ باشه؟
برای طراحی 2 رنگ مد نظرم هست که کار راهت تر بشه

:d مرسی
راستی نظر شما نسبت به چیه؟؟؟
:-?

galagoola

Active Member
سلام رفیق
از ته خوشحال شدم دیدم اینجایی
اما در مورده سوالت درست متوجه نشدم
ینی به جای رنگ اصلی میخوای یه ترکیب رنگ داشته باشی؟
فلن

h-akhavan

Member
سلام دوست عزیز:)
منم دقیق متوجه منظورت نشدم ولی اگه میخای دو رنگ کار کنی، خب دو تا کانال رنگی رو که نمیخای پاک کن. یا لا اقل خاموششون کن! البته شاید مهمترین چیز توی کار دو رنگ انتخاب تصاویر مناسبه مثلن توی کار دو رنگ قرمز و آبی نمیشه شالیزار گذاشت!
و اگه میخای انتخاب رنگ کنی مثلن برای متن خب اینو که باید موقع انتخاب رنگ به جای استفاده از موس عدد بدی به مقدارهای cmyk دوتاش صفر و اون دوتای دیگه هرچی خواستی.
موفق باشی

Mrpl

Member
]چاکر رفقا هم هستیم اسیدی.
متشکر از راهنمایی
اما منظورم این نبود. همیشه توی انتقال مفاهیم مشکل داشتم. اشکال از گیرنده نیست به گیرنده های خود دست نزنید :D

ببینید توی چاپخونه دو رنگ رو ترکیب میکنند بعد میریزن توی دستگاه. در نتیجه کاری که ما طراحی کردیم با چیزی که از کار درمیاد فرق میکنه.
پس یه راه مناسب میتونه این باشه که بجای یه کانال ماژنتا (0،0،100،0) یه کانال با رنگ نارنجی (به همون ترکیب رنگ مورد نظر) رو داشته باشیم. تا هم خودمون تصور درستی از اونی که از توی چاپخونه در میاد داشته باششیم و هم مشتری بعدا پس نیفته.
میخوام بدونم کسی همچین تجربه ای داشته یا نه؟
I Love You تون رو دوست دارم :) :D

GFX Master

مدیر انجمن گرافیک دو بعدی ومسئول فروشگاه
دربارۀ طرز طراحی و ایجاد کارای 2 رنگ و 3 رنگ و ... قبلا خیلی بحث شده یکمی بگردید پیدا میکنید.

دربارۀ ترکیب رنگا هم شما فقط در صورتی میتونی خودت ترکیب رنگ کنی و رنگ مورد نظر رو چاپ کنی که چاپ دیجیتال باشه. چون تو چاپ دیجیتال چیزی به اسم قیف رنگ و مسئول ساخت رنگ و ... وجود نداره و انگار شما داری از کار پرینت میگیری و هر رنگی که شما ساخه باشی رو چاپ میکنه. ولی تو چاپ افست شما هر کاری هم که بکنید بازم اون مسئول چاپ باید وظیفه داره که رنگ سازی رو انجام بده و ترکیب رنگ کنه.

h-akhavan

Member
یه پیشنهاد خیلی راحت و کارآمد برات دارم: شما رنگهات رو خودت انتخاب کن، یه نمونه ازش پرینت بگیر و بده به مسئول چاپخونه و ازش بخواه که رنگ برگه های چاپی مثل همینی باشه که شما بهش دادی! اگه دستگاه هاشون برای عصر حجر نباشه، با سه چهار بار آزمون و خطا گرفتن به راحتی می تونن چیزی شبیه طرح شما در بیارن!! من خودم همیشه همین کار رو می کنم، مثلن رنگ سبز لجنی انتخاب می کنم و بعد پرینت و ادامه ماجرا. البته باید بگم که یادتون باشه برای پرینت هم حتمن مد کارتون cmyk باشه!
موفق باشی :oops:

Mrpl

Member
دربارۀ طرز طراحی و ایجاد کارای 2 رنگ و 3 رنگ و ... قبلا خیلی بحث شده یکمی بگردید پیدا میکنید.

دربارۀ ترکیب رنگا هم شما فقط در صورتی میتونی خودت ترکیب رنگ کنی و رنگ مورد نظر رو چاپ کنی که چاپ دیجیتال باشه. چون تو چاپ دیجیتال چیزی به اسم قیف رنگ و مسئول ساخت رنگ و ... وجود نداره و انگار شما داری از کار پرینت میگیری و هر رنگی که شما ساخه باشی رو چاپ میکنه. ولی تو چاپ افست شما هر کاری هم که بکنید بازم اون مسئول چاپ باید وظیفه داره که رنگ سازی رو انجام بده و ترکیب رنگ کنه.

ممنون ولی سوال من در مورد چاپ 2 رنگ نیست.
یه پیشنهاد خیلی راحت و کارآمد برات دارم: شما رنگهات رو خودت انتخاب کن، یه نمونه ازش پرینت بگیر و بده به مسئول چاپخونه و ازش بخواه که رنگ برگه های چاپی مثل همینی باشه که شما بهش دادی! اگه دستگاه هاشون برای عصر حجر نباشه، با سه چهار بار آزمون و خطا گرفتن به راحتی می تونن چیزی شبیه طرح شما در بیارن!! من خودم همیشه همین کار رو می کنم، مثلن رنگ سبز لجنی انتخاب می کنم و بعد پرینت و ادامه ماجرا. البته باید بگم که یادتون باشه برای پرینت هم حتمن مد کارتون cmyk باشه!
موفق باشی

من خودم همین کار رو میکنم. دنبال راه حلی هستم که این ساده تر بشه و جذاب تر

همتون از دم I Love U
:D:D:lol:

جدیدترین ارسال ها

بالا