ساخت پرده با cloth

amirsss

Member
سلام

1-ابتدا یه plane ایجاد کنید وتعداد سگمنتهای عمودی و افقی (x,y ) رو معادل 30 قرار بدید با زدن کلید c اونو ادیتبل کنید سپس به حالت point رفته و پوینتهای ردیف بالا رو هنمانند شکل 1 انتخاب کنید سپس روی plane راست کلیک کرده و از نوار clothlide tag گزینه cloth را انتخاب کنید.(عکس 1 )

2- حالا در حالی که cloth (که به plane نسبت دادید) به قسمت پارامتر dresser برید و اونجایی که نوشته fix points رو در حالتی که نقاط گفته شده سلکت هستند گزینه set را کلیک میکنید (اینکار باعث میشه تا اون نقاط مثل چوب پرده عمل کنند و سر جاشون fix بمونن) (عکس 2)

حالا به از قسمت پارامتر dresser به پارامتر expert برید و گزینه self clussion رو فعال کنید حالا دکمه play رو بزنید و زمانی که موج روی پلن به حد دلخواه رسید دکمه stop رو بزنید و دوباره به پارامتر dresser برگردیدو گزینه set که مقابل init state قرار داره کلیک کنید(با این کار فریم 0 شما به این حالت کنونی در خواهد آمد ) (عکس 3 )

حالا با استفاده از پارامترهای موجود در tag و forces میتونید حرکات پرده رو کنترل کنید (عکس 4)

در نهایت به منوی character برید و گزینه cloth nurbs رو انتخاب کرده و plane (پرده) رو زیر مجموعه ccloth nurbs قرار داده , با توجه به پارا متر cloth nurbs مقدار thickness رو به 2 تغییر میدهیم (thikness مقدار ضخامت پرده رو مشخص میکنه که با توجه به عددهای مختلف ضخامت پرده تغییر میکنه هرچه عدد بیشتر ضخامت بیشتر) (عکس 5)

امیدوارم به دردتون بخوره

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    98.5 کیلوبایت · بازدیدها: 22
  • 2.jpg
    2.jpg
    106.7 کیلوبایت · بازدیدها: 19
  • 3.jpg
    3.jpg
    99.9 کیلوبایت · بازدیدها: 17
  • 4.jpg
    4.jpg
    109.8 کیلوبایت · بازدیدها: 18
  • 5.jpg
    5.jpg
    88.6 کیلوبایت · بازدیدها: 23

Sherlock_Holmes

Active Member
امیر جان ممنون عزیز...
یه تنه داری بخش cinema4d‌رو میکشی ها...
:rose:

اگر یه موقع پیشنهادی داشتی که بتونه آموزشیهات رو منسجم کنه حتما بهم بگو...
موفق باشی...
30upn9j.gif

amirsss

Member
من میتونم کمک کنم ولی کمک نیاز دارم من جدیدا camtasia گرفتم که برای تهیه آموزش ویدئویی هست اما یه تنه راه به جایی نمیشه برد مثلا من یه آموزش ریگینگ به زبان انگلیسی از سینما 4دی دارم که خیلی خوب یاد داد منم خوب یاد گرفتم و میتونم به صورت ساده براتون بگم اما دستم محدوده (تایپ که نمیشه کرد چون بسی گستردس مطلب البته گسترده و آسونه نه اینکه گیج کننده فقط حوصله میخواد بشینی و ببینی )

جدیدترین ارسال ها

بالا