ساخت هدر فایل

bitaroos

Member
سلام
اول یه توضیحات کلی:
در کامپایر های زبان C (برای میکرو کنترولر) یک سری فایل هدر به برنامه اضافه میکنیم تا بتونیماز توابع موجود
در اون هدرفایل در برنامه مون استفاده کنیم.
این فایل های هدر با پسوند های c و h وجود دارند، که کاربر میتواند محتویات آن را ببیند و تغییراتی ایجاد کند.

خواسته ی من:
حالا من می خوام یه هدر فایلی درست کنم که محتویات و توابع آن قابل رویت توسط دیگران نباشد، اما توسط
کامپایلر قابل خواندن باشد.
چیزی که من دیدم، ترکیب یک فایل h. و Lib. بوده به این صورت که فایل h. در برنامه include# شده و فایل Lib.
در پوشه برنامه قرار می گرفته و ما فقط میتونیم یک سری اطلاعات رو در فایل h. تنظیم کنیم.

من می خوام از این هدر فایلی که درست میکنم، در کامپایلرهایی مثل، keil و codevision استفاده کنم.

سپاس

the_king

مدیرکل انجمن
سلام
اول یه توضیحات کلی:
در کامپایر های زبان C (برای میکرو کنترولر) یک سری فایل هدر به برنامه اضافه میکنیم تا بتونیماز توابع موجود
در اون هدرفایل در برنامه مون استفاده کنیم.
این فایل های هدر با پسوند های c و h وجود دارند، که کاربر میتواند محتویات آن را ببیند و تغییراتی ایجاد کند.

خواسته ی من:
حالا من می خوام یه هدر فایلی درست کنم که محتویات و توابع آن قابل رویت توسط دیگران نباشد، اما توسط
کامپایلر قابل خواندن باشد.
چیزی که من دیدم، ترکیب یک فایل h. و Lib. بوده به این صورت که فایل h. در برنامه include# شده و فایل Lib.
در پوشه برنامه قرار می گرفته و ما فقط میتونیم یک سری اطلاعات رو در فایل h. تنظیم کنیم.

من می خوام از این هدر فایلی که درست میکنم، در کامپایلرهایی مثل، keil و codevision استفاده کنم.

سپاس
در مورد کامپایلر هایی که اشاره کردید اطلاع چندانی ندارم اما کلا ساختن Static Library (همون فایل های LIB)
یکی از قابلیت های بعضی از کامپایلر ها است. در ضمن می توانید اول Dynamic Library (هون فایل های DLL) بسازید و سپس به کمک بعضی ابزار ها به
LIB تبدیل اش کنید.

DLL to Lib

Static Library و Dynamic Library شباهت هایی با هم دارند. هر دو از دید خارجی مجموعه ای از توابع و روتین ها هستند که قراره در کد تان ازشون استفاده بشه.
فرق شون در اینه که Static Library موقع کامپایل شدن پروژه با فایل اجرایی برنامه شما ترکیب میشه و برای اجرا شدن دیگه نیازی به LIB نیست اما
Dynamic Library صرفا در کد شما فراخوانی میشه و برای اجرا شدن کد تان باید حتما DLL قابل دسترسی باشه. مزیت DLL در اینه که مستقل از برنامه اجرایی
قابل ارتقاء ئه و میشه از یک فایل DLL برای چندین برنامه استفاده کرد و در مجموع در حجم فایل ها صرفه جویی میشه

فرضا در Microsoft Visual C++ 6.0 دو نوع پروژه Win32 Dynamic-Link Library و Win32 Static Library هست که مناسب استفاده در کد نرم افزار هایی است که
تحت ویندوز اجرا می شوند.

جدیدترین ارسال ها

بالا