ساخت نرم افزار مثل skype

naeim_crack

Active Member
سلام دوستان

وقتی که یک نرم افزار چت رو بخوایم طراحی کنیم در ایتدا به نظر ساده میاد - به سادگی میشه با توجه به زبان برنامه نویسی و استفاده از ابزار های شبکه متن - صدا - تصویر را انتقال داد اما وقتی عملا برنامه رو مینویسی مشکلات جدیدی سر راه قرار میگیره اولین مشکل و مهمترین مشکل اینه

1- اگر نرم اقزار رو روی یک شبکه داخلی اچرا کنی به راحتی کار میکنه و هیج مشکلی نداره -جون ip هر دو کامپیوتر توی یک رنج قرار دارد پس مشکلی نیست .
2- وقتی نرم افزار را روی دو تا کامپیوتر اجرا میکنی که ip valid دارن بازم مشکلی نیست چون هر دو کامپیوتر به خاطر داشتن ip valid به هم دستری دارن

3- اما وقتی دو تا کامپیوتر در دو جای مختلف که از لحاظ شبکه هیج هماهنگی با هم ندارن میخوان استفاده کنن اینجا تازه مشکل شروع میشه - چون به ip های هم دسترسی ندارن -

این کار از لحاظ فنی قبلا انجام شده مثل چت یاهو - کوگل و بقیه که تا موجود هستش - میشه در مورد ساختار و نحوه عملکرد اونها توضیح بدید و بگید من چظوری میتونم این مشکل رو حل کنم

با تشکر

saalek110

Well-Known Member
روش زیر را من نساختم ولی وقتی روی آن فکر می کردم به نظرم عملی بود:

شما سایتی باید داشته باشید که همه یوزرها ابتدا به اون وصل بشوند تا ip آنها لیست شود.
بعد ip به یوزر تبدیل میشود و هر کس طرف مقابل خودش را براحتی پیدا می کند.

naeim_crack

Active Member
ممنون - ببنید این کار حتما احتیاج به یک دینا بیس برای یوزها داره . اما من نمیخوام متن اول توی دیتا بیس ذخیره بشه بعد از دیتابیس اطلاعات رو بخونم - من میخوام از طریق پروتکل های شبکه اطلاعات ردو بدل بشه -من نمیدونم اسن سرور باید دقیقا چه کاری رو انجام بده فکر کنم باید نقش یک روتر رو داشیه باشه -من مشکلم اینه -

saalek110

Well-Known Member
نه دوست عزیز. نیازی نیست مکالمات از طریق واسطه باشد.
فقط پیدا کردن مخاطب مورد نظر با واسطه سرور انجام میشود.

فرض کن شما می روی بنگاه معاملات ملکی تا یک فروشنده را پیدا کنی. بعد از بنگاه دو تایی می آیید بیرون و صحبت ها را بی واسطه در بیرون بنگاه انجام می دهید.

شرح:
هر یوزر به سرور وصل میشه.
نامش و ip اش را سرور در دو ستون کنار هم ذخیره می کند.
بعد نفر دوم که به سرور وصل میشه نام را می دهد و ip می گیرد و بعد مستقیم با مخاطب شروع به صحبت می کند.

نیاز به آنچنان دیتابیسی نیست. فقط حاضرین در صفی ip آنها برای دسترسی به متقاضیان داده می شود. چون ip ثابت نیست جایی ثبت نمی شود و بعد آفلاین شدن یک نفر هم اسمش از لیست حذف می شود.

آخرین ویرایش:

جدیدترین ارسال ها

بالا