ساخت فیلم کوتاه بعد از ماه رمضون

سلام به همگی دوستان

بچه ها من میخوام بعد از ماه رمضون یه فیلم کوتاه داستانی با تم مرگ بسازم ...هنوز فیلمنامه اش رو ننوشتم اما یه سری ایده هایی تو ذهنمه

احتمالا تا قبل از پایان ماه رمضون فیلمنامه رو مینویسم و تاییدیه و مجوز هاشو میگیرم به همراه تجهیزات لازم

منتهی اول از همه دنبال یک فیلمبردار حداقل نیمه حرفه ای میگردم که البته به صورت افتخاری کار کنه (چون خودم که پول ندارم و بعید میدونم انجمن هم بودجه داشته باشه فعلا کفگیرشون به ته دیگ خورده انگار (من عضو انجمن سینما جوان تهران هسنم) )

دوربین هم یا سونی fx1 هست یا pd150 ... صدا و نور و سه پایه و فرمونی و تری انگل و پروچیپ هم داریم

راستی لوکیشن هم ندارم و احتمالا دنبال یک خونه میگردم ( حالا این دقیقش بعد نوشتن فیلمنامه مشخص میشه)

سر کار قبلیم یکی از بچه هامون تصویر برداری کرد که اصلا راضیم نکرد ... واسه همین اگر کسی تمایل به همکاری داشت نمونه کارش رو هم یکجوری به دستم برسونه

سایر عوامل هم اگه به صورت افتخاری به ما افتخار بدن خوشحال میشیم در خدمتشون باشیم

راجع به بازیگر هم احتمالا همه یا به جز 1-2 نفر بازیگرا دختر هستن پس در این مورد پی ام ندین :green:

همین دیگه ....:rose:

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
سلام،طاعات قبول باشه
خوب دوست عزیز شما فکر می کنید کسی که تصویربرداری به قول خودتون حرفه ای کار میکنه و احتمالا با شما هیچ آشنایی نداره حاضر میشه به صورت رایگان(اون چیزی که من از صحبت هاتون برداشت کردم)بیاد و کار کنه،حالا اصلا معلوم نیست تصویربرداریتون چقدر طول بکشه
(همه متن بالا رو کاملا آروم و با لحن دوستانه بخونید)
موفق باشید ایشالا
:rose:

سلام ...عبادات شما هم قبول دوست عزیز

والا من گفتم نیمه حرفه ای باشه و تصویربرداری هم نهایتا 2-3 روز طول میکشه

من خودم اگر جایی بهم پیشنهاد تصویر برداری بدن یا مثلا کارگردانی یا دستیار کارگردانی یا فیلمنامه نویسی تا جایی که بتونم کمک میکنم و چشمداشت مالی هم ندارم ...بازیگری هم حتی کسی بخواد و تهران باشه من هستم

بالاخره اینطور کارها تجربه آدم رو بالاتر میبره و باعث پیداکردن دوستای خوبی مثل شما میشه

به قول یکی از بچه ها شما میای تو کار من کمک میکنی و منم تو کار شما .... تو این کار کسی انفرادی پیشرفت نمیکنه(این نظر منه)
اکثرا هم دانشجو هستیم و حقوق ثابتمون از جیب باباس ... واسه همین تا جایی که میشه نمیخوام رو بزنم بهش

همین که یه انجمنی هستش و یه سری تجهیزاتی میده به نظرم موقعیت خیلی خوبیه

اما به قول یکی از بچه های همین فروم(مهرداد) : اگر اون عبارت بعد از ماه رمضون رو برداری کلی آدم میان میگن ما هستیم(تاپیک مشابه هم هست) اما وقتی کار جدی میشه میبینیم که همش حرفه و مثل این تاپیک کسی یدونه پست هم نمیزنه

به هرحال من فیلمنامه و تجهیزات دارم ....کسی تمایل به همکاری داشت تا قبل تمومی ماه رمضون به این پست و کلا سایت سرمیزنم و چک میکنم و اگر توافق شد قرار میذاریم تو انجمن و همدیگرو از نزدیک میبینیم و با هم بیشتر آشنا میشیم و راجع به کار حرف میزنیم

شما هم ان شاء الله موفق باشید ... خیلی خوشحال شدم که دیدم بالاخره یکی تو این تاپیک پست زد

sabalangraphic

کار بر متخصص افتر افکتز
خیلی مخلص شما هم هستیم
میدونید الان پستتون را خوندم کاملا متوجه شدم منظورتون و تفکرتون را
ببیند اصلا خدایی نکرده قصد جسارت و پایین آوردن سطح توان کسی رو ندارم
اما یه چیزی که توی کار حرفه ای مهم هست و اکثر دوستانی که وارد فضای کار میشن یه کوچولو تا بیان کاملا مچ بشن باهاش مشکل دارن،اینه که فکر می کنن کار رو میشه به این شکل که شما فکر می کنید جلو برد
اما در واقعیت همچین چیزی عملا امکان پذیر نیست یا اگر هم رخ بده یه جاهایی از کار میلنگه و هیچ تعهدی در کار وجود نداره
در کل منظورم اینه که اگر خواسته باشید یه کار حرفه ای دستتون را بگیره اینجور عوامل جذب کردن بهتون جواب نمیده
((یه نکته به عنوان یه برادر که شاید چند تا کار بیشتر کار کرده باشه اینه که به کار به دید حرفه ای نگاه کنید))
توی این انجمن خیلی دیدم بچه ها با دید تست و دست گرمی و این جور دیدها به کاراشون نگاه میکنن و این به مرور زمان واسمون عادت میشه،که این اصلا خوب نیست
امیدوارم هیچ سوء برداشتی از حرفام نشه
التماس دعا

سلام
قربونت دادا

نه اتفاقا منم کاملا با حرف شما موافقم ... سر کار قیبلیم هم که اولای ماه رمضون گرفتیم چون اکثر بچه ها رفاقتی بود وقتی صحنه های بعد از ظهر رو میگرفتیم همه روزه بودن و دیگه کسی نای وایسادن هم نداشت و خیلی برداشت هارو یکی بیشتر نگرفتیم و منم روم نمیشد بگم نه خوب نبود از اول میگیریم و خلاصه نمیتونستم به گروه فشار بیارم و یه جورایی مجبور میشدم به همون تک برداشت ها راضی بشم

اما یه مشکلی که میموه بحث هزینه است ... من به شخصه(سوای هر تفکر دیگه ای که واقعا هم داشتم واسه ورود به اینکار) اومدم که پول دربیارم نه اینکه فقط خرج کنم ... و این برای کسی که درامد دیگه ای نداره واقعا سخت میشه برای همین مجبوریم یه جوری رفاقتی کارو جلو ببریم (به قول استادمون هیئتی)

البته الان دنبالشم فیلمنامه بلدی که نوشتمو بفروشم و یه پولی جمع کنم و به قول شما یه کار حرفه ای بسازم
اما بازم بدم نمیاد همینطور هیئتی هم کار کم چو تو همین کارا هم آدم کلی چیز تازه یاد میگیره و به قول یه استاد دیگه امکان داره یه تصویری بگیری و بعدش ازش یه چیزی یاد گیری چه برسه بخوای فیلم بسازی

thanksgod

New Member
سلام عزیزان.من خودم هم همین عقیده رو دارم .کارهای ماها اونقدر حره ای نیست که پول داشته باشه.توی خارج از کشور هم کارگردانای مستقل که من کارهاشون رو خیلی دوست دارم،با رفیق هاشون فیلم می سازن.مثلا تارانتینو همیشه از رودریگوئز کمک می گیره.
نوع چیزی که لازم دارید مشخص بشه من الان حرفش رو می زنم و موقع عمل انشالله عمل می کنم..

سلام

من پست شمارو الان دیدم و خیلی هم خوشحال شدم

والا متوجه منظورتون از نوع کار نشدم(کم سوادی ماست دیگه)
من تو فکرشم یک کار بسازم با تم مرگ که داستانش از جایی شروع میشه که یک دختری چشماشو باز میکنه و میبینه توی بهشت زهرا و توی یکی از اون قبرهایی که تازه کندن و خالیه خوابیده ....

با توجه به نوع کار (اگه منظورتون همینه) احتمال زیاد چیزی حدود 60% رو دوربین روی دست بگیرم و دوربین جا به جایی و پن زیاد داشته باشه و یک جاهایی دور سوژه یا دور خودش بچرخه و شاید بعضی جاها بک گراند روشن و تاریک بشه و یکم به تجربه فیلمبردار نیازه

چیزی که الان به ذهنم میرسه و میتونم مثال بزنم یه چیز تو مایه های فیلم اینسپشن و شاید حتی از اونم غلیظ تر هستش

چون فیلم راجع به دنیای بعد از مرگ میشه یکجورایی

به نظر خودم اگر خدا بخواد کار جالبی میشه ... شما در چه زمینه ای میتونید به ما کمک کنید دوست عزیز

راستی امشب جزو شب های قدر هستش ...دوستانی که این پست رو میخونید برای ما هم دعا کنید :rose:

thanksgod

New Member
سلام

اول اینکه شما هم مارو دعا بفرمایید.
دوم از من بی سواد تر پیدا نمیشه.منظورم از نوع کار اینه که مثلا من یه دوربین کنن 550دی دارم و خیلی وول زدم تو نور پردازی و فیلم برداری.البته فیوریت اصلی من عکاسیه اما عاشق فیلم و فیلم سازی هستم.دو تا پروژه هم تو دستم این ور اون ور می کنم تا جور در بیاد و کاملشون کنم که هر دوشون فیلم کوتاه هستن که یکیش فیلمنامه اش داره کامل میشه و مراحل پیش تولید و تست بازیگر رو داره طی میکنه و اون یکی تو مرحله طرح داستانه.
منظور من از نوع کار یعنی همین .هر کاری از دستم بر بیاد انجام میدم.هیچ منتی هم گردن کسی نیست و نگاه من به اون پیدا کردن یه تجربه اس.دوست دارم اگر می تونم هم تو فیلم برداری هم تو نور پردازی هم بازیگری هم فیلمنامه نویسی تجربیات خودم رو بالا ببرم و کمک کنم.
پسا پس از این همه نوشته عذر خواهی می کنم

thanksgod

New Member
خیلی مخلص شما هم هستیم
میدونید الان پستتون را خوندم کاملا متوجه شدم منظورتون و تفکرتون را
ببیند اصلا خدایی نکرده قصد جسارت و پایین آوردن سطح توان کسی رو ندارم
اما یه چیزی که توی کار حرفه ای مهم هست و اکثر دوستانی که وارد فضای کار میشن یه کوچولو تا بیان کاملا مچ بشن باهاش مشکل دارن،اینه که فکر می کنن کار رو میشه به این شکل که شما فکر می کنید جلو برد
اما در واقعیت همچین چیزی عملا امکان پذیر نیست یا اگر هم رخ بده یه جاهایی از کار میلنگه و هیچ تعهدی در کار وجود نداره
در کل منظورم اینه که اگر خواسته باشید یه کار حرفه ای دستتون را بگیره اینجور عوامل جذب کردن بهتون جواب نمیده
((یه نکته به عنوان یه برادر که شاید چند تا کار بیشتر کار کرده باشه اینه که به کار به دید حرفه ای نگاه کنید))
توی این انجمن خیلی دیدم بچه ها با دید تست و دست گرمی و این جور دیدها به کاراشون نگاه میکنن و این به مرور زمان واسمون عادت میشه،که این اصلا خوب نیست
امیدوارم هیچ سوء برداشتی از حرفام نشه
التماس دعا
با این دوستمون هم موافقم.کسایی که می خوان این جوری کار کنن به نظر من از قبل باید با هم دوست بوده باشن.اون تعهدی که ایشون میگن یکی از راهاش اینهd:

سلام

اینکه بتونیم همکاری کنیم با هم افتخاریست برای ما

به نظر من بزرگترین تعهد برای یک آدم حرفه ای کاری هستش که انجام میده ... چون جدای از تجربه این کار جزو سوابقش هم محسوب میشه و اسمش پای کار میخوره بالاخره

ان شاء الله یک قراری میذاریم با هم و همدیگه رو میبینیم و رفیق هم میشیم با هم ...منتهی فکر میکنم بیفته برای هفته بعد یا بعدترش چون اینهفته من خیلی سرم شلوغه و نمیرسم ....از هفته بعد یک روزی هماهنگ میکنیم با هم و همدیگرو میبینیم و ضمن آشنایی و مصاحبت از نزدیک درمورد کار هم با هم حرف میزنیم و اگر توافق بشه ان شاء الله شروع میکنیم

دارم به این فکر میکنم فیلمنامه رو استخون دار تر کنم و تا 30 دقیقه هم افزایشش بدم تا شاید بودجه هم بتونم بگیرم از انجمن

حالا در روز های آتی نتیجه اش رو اعلام میکنم

التماس دعا ... یا حق

thanksgod

New Member
ان شالله.برای بعد از ماه رمضان .در مورد فیلمنامه هم هیچکاک میگه:"یه فیلم خوب سه تا چیز لازم داره:فیلمنامه خوب،فیلمنامه خوب و فیلمنامه خوب."

با سلام به همگی دوستان

چشم خودم هم اعتقادم بر اینه که فیلمنامه از نگاه مخاطب حرف اول رو میزنه و 90% مردم(حتی منتقد ها هم اگر نخوان به دید نقد ببینن میشه 100%) حواسشون به قصه است و کار به کارگردانی و فیلمبرداری و حتی سوتی های فیلم هم ندارن و قصه رو دنبال میکنن

حتی اگر یک قصه یا فیلم شروع و پایان خوبی داشته باشه و مخاطب رو راضی کنه هرچقدرم وسطش مزخرف باشه باز مخاطب راضیه(کاری که اکثر سریال های ما میکنن)

البته اونها نظر من بود و ممکنه یکی هم قبول نداشته باشه و ما هم قرار نیست اینجا بحث نظری نکنیم ، فقط دوستمون گفت فیلمنامه اینها به ذهنم رسید و نوشتم:)

من یک آغاز و پایان خیلی خوب تو ذهنمه و دارم سعی میکنم اون وسط مسط هارو هم خوب و جذاب بنویسم ... حالا بعد که همدیگه رو دیدیم فیلمنامه رو به اعضای گروه میدم و نظر اونها رو هم خواهم پرسید و از نظراتشون استفاده میکنم

راجع به میکس هم والا اتفاقا چون کار راجع به مرگ هستش شاید افتر افکت هم توش به کار بیاد ولی باز هم بحث شیرین هزینه هاست:green:

احتمالا تا آخر هفته دیگه مشخص میشه که انجمن حمایت مالی میکنه یا نه ...اونموقع میشه خیلی واضح و شفاف راجع به هزینه ها حرف زد ... فعلا باید فیلمنامه بره شواری فیلمنامه تایید شه بعد بفرستن ستاد اونجا هم تایید بشه بعد ببینن بودجه دارند یا نه و بعد بذارن تو نوبت و .....

سلام به همگی دوستان

این روزها تو مرحله چکش کاری فیلمنامه هستم و ایشالا بعدشم برای گرفتن بودجه و مجوز ها اقدام میکنم

شرمنده هم یه مسافرت یک هفته ای پیش اومد و هم روی یک طرح کار میکردم که خیلی وقتمو گرفت و خلاصه تاخیر افتاد

تازه هفته بعدم به زور دارن میبرنمون مشهد:)

اما سعی میکنم نهایتا تا سر مهر کارو کیلید بزنیم .... البته بستگی داره انجمن چقدر لفت بده (که فکر نکنم اونا هم نهایتا بیشتر از یکی دو هفته کش بدن)

ارزوی موفقیت برای همگی

جدیدترین ارسال ها

بالا