ساخت سیکبار ویدئو فقط با چند کلیک

با سلام به همه ی دوستان.

از طرف خودم روز مرد و میلاد حضرت علی (ع) را به تمامی مسلمانان جهان تبریک میگم.

من خیلی مشاهده کردم که دوستان با ساخت سیکبار برای Video مشکل داشتن من هم اومدم کار رو برای تمامی کاربران بیلدر اسان کردم به صورتی که فقط با چند کلیک شما میتونید یه سیکبار کاملا دقیق درست کنید.

خوب من برای این کار یه برنامه نوشتم که برای شما کدها رو خیلی اسان ایجاد میکنه.

- اموزش کار با برنامه .

- 1 ابتدا شما باید سه عدد مسطتیل داخل پرژتون ایجاد کنید و سپس یه شی Video ایجاد کنید و بعدش دو تا شی Script درست کنید .حالا برای اشیاء درست شده میتونید اسم های مورد نظرتون رو انتخاب کنید.

2 - برنامه رو باز کنید و داخل قسمت Script 1 نام یکی از دو اسکریپتی که درست کردین بنویسید.

3 - داخل قسمت Script 2 نام اون یکی از دو اسکریپتی که درست کردین بنویسید.

4 - داخل قسمت Seek نام یکی از سه تا مسطتیلی که درست کردین بنویسید.

5 - داخل قسمت Background نام یکی از سه تا مسطتیلی که درست کردین بنویسید. فقط مواظب باشن تکراری نباشه یعنی نام شیء اولی که داخل اون فیلد Seek نوشتین نباشه

6 - داخل قسمت Border نام اخرین مسطتیلی که درست کردین بنویسید.

7 - داخل قسمت Video Object نام شی ویدیو رو بنویسید که درست کردین.

8 - از قسمت Background Color یک رنگ برای زمینه ی سیکبار انتخاب کنید.

9 - از قسمت BorderColor یک رنگ برای خط کنار سیکبار انتخاب کنید .

10 - از قسمت Seek color یک رنگ برای خطی که متناسب با فیلم پر میشه رو انتخاب کنید.

-------------------------

11- حالا بر روی Cod 1 اون پایین کلیک کنید یک پیام میبینید که میگه کد درست شده و به کلیپ برد ارسال شده و شما باید برین و کد رو در قسمت اسکریپ نویسی صفحه ی پرژتون کپی کنید. البته اگه تمامی فیلد ها پر نشده باشه میگه باید تمام فیلد ها رو پر کنید

12 - حالا بر روی Cod 2 اون پایین کلیک کنید یک پیام میبینید که میگه کد درست شده و به کلیپ برد ارسال شده و شما باید برین و کد رو در قسمت اسکریپ نویسی اسکریپتی که درست کردین و اسمش رو در قسمت Script 1 برنامه نوشتین کپی کنید. البته اگه تمامی فیلد ها پر نشده باشه میگه باید تمام فیلد ها رو پر کنید

13 - حالا بر روی Cod 3 اون پایین کلیک کنید یک پیام میبینید که میگه کد درست شده و به کلیپ برد ارسال شده و شما باید برین و کد رو در قسمت اسکریپ نویسی مسطتیلی که درست کردین و اسمش رو در قسمت Background برنامه نوشتین کپی کنید. البته اگه تمامی فیلد ها پر نشده باشه میگه باید تمام فیلد ها رو پر کنید

14 - حالا بر روی Cod 4 اون پایین کلیک کنید یک پیام میبینید که میگه کد درست شده و به کلیپ برد ارسال شده و شما باید برین و کد رو در قسمت اسکریپ نویسی اسکریپتی که درست کردین و اسمش رو در قسمت Script 2 برنامه نوشتین کپی کنید. البته اگه تمامی فیلد ها پر نشده باشه میگه باید تمام فیلد ها رو پر کنید

15 - حالا اون دو تا مستطیلی که نامهاشون رو در قسمتهای seek و Background برنامه نوشتین رو کلا از صفحه ی پرژتون ببرین بیرون و فکر کنید که اون مستطیلی که اسمش رو در قسمت Border برنامه نوشتین سیکبار هستش حالا میتونید اون رو در هر اندازه ای و در هر جایی از برنامه که میخوایین بزارین و وقتی شما برنامه ی خودتون رو اجرا کردین خود به خود اون مستطیل تبدیل میشه به سیکبار در همون جایی که شما قرارش داده بودین با همون رنگهایی که شما براش داخل برنامه ی سازنده ی سیکبار انتخاب کرده بودین :shock: حالا برای اینکه ویدیو رو اجرا کنید یه کلید درست کنید و داخلش فرمان زیر رو بنویسید.

کد:
VideoPlay("نام شيء ويدئو")

-این سیکبار ایجاد شده کاملا دقیق هست و چندین بار برنامه تست شده.

-راستی اگه حال ندارین هر دفعه فیلد ها رو پر کنید من یه قابلیت به برنامه اضافه کردم که میتونید بعد از پر کردن فیلد ها اونها رو Save کنید و در هر موقع که خواستین به راحتی با Load کردن فایل درون برنامه ازش استفاده کنید:wink:

--برنامه رو دانلود کنید امیدوارم از این کار راضی باشین:wink:

پیوست ها

• Video Seek (Creator) v1.0.0.zip
    728.8 کیلوبایت · بازدیدها: 1,679
  • seek-bg.png
    seek-bg.png
    40.1 کیلوبایت · بازدیدها: 135
آخرین ویرایش:

silvercover

کاربر متخصص
برنامه بسیار عالی هست. با این برنامه دوستان مبتدی و دیگران به راحتی میتونن از شر کابوس SeekBar خلاص بشن و از این به بعد با خیال راحت پروژه ها شون رو توسعه بدن.

من تشکر میکنم از زحمت شما power-game.ضمن اینکه تقاضا میکنم که عکس برنامه خودتون رو هم توی نوشته هاتون درج کنین.
خیلی بهتر میشه اگر همون مراحلی رو که در نوشته خودتون به منظور راهنمایی قید کردین رو هم در برنامه قرار بدین که اگر روزی یه نفر تنها این برنامه به دستش رسید و به اینجا دسترسی نداشت بتونه از برنامه شما استفاده کنه.

منتظر تکمیل این برنامه برای فایل های صوتی هم هستیم.:)

ali abedian

Banned
با تشکر!!!!!!!!!!

به این تاپیک خیلی قدیمی ولی همیشه تازه من هم یه سری بزنید .. مطمئنم راضی بر می گردید..
در مورد کنترل ویدئو و صوت به صورت حرفه ای و با کدنویسی فوق العاده راحت و قابل فهم هست...

http://forum.majidonline.com/showthread.php?t=60482

[SOBHAN]

Active Member
سلام عليكم
بچه ها يه برنامه اي گذاشتم كه يه ذره جذاب تر و قابل فهم تره البته كار خودم نيست ......
حالا دانلودش بكنيد متوجه مي شيد.... يا علي (ع):)

پیوست ها

• Sobhan.zip
    683.2 کیلوبایت · بازدیدها: 681

silvercover

کاربر متخصص
آموزش بسیار خوبی هست. البته این آموزش هم کار همین جناب power_game هست که من همین جا بهشون پیشنهاد میدم که این برنامه رو هم توی تاپیک "آموزش اسکریپت نویسی" قرار بدن.

تشکر.

سلام عليكم
بچه ها يه برنامه اي گذاشتم كه يه ذره جذاب تر و قابل فهم تره البته كار خودم نيست ......
حالا دانلودش بكنيد متوجه مي شيد.... يا علي (ع):)

با سلام

دوست عزیز این برنامه ای که شما برای دوستان قرار دادین رو من مدتها پیش درست کردم . درسته این هم نمونه ی خوبی هست . ولی این یکی که تازه ساختمش رو پیشنهاد میکنم چون خیلی راحت تر و بهینه تر هستش در کل.

سیلور : باشه میزارمش توی قسمت اموزش اسکریپت نویسی.

[SOBHAN]

Active Member
جناب power-game
اينطور كه پيداست شما در بخش seek bar تخصص خاصي داريد .
اگر برايتان مقدور است به تاپيك" كسي مي تواند مشكل من را حل كند ؟؟؟؟؟؟؟؟ " هم يك سري بزنيد .من مدتها است كه در پي جواب اين سوال هستم .
خيلي ممنون:):):):):)
يا علي (ع)

آخرین ویرایش:

ali abedian

Banned
آقا شما چرا گیر می دید.. یکیشو استفاده کنید دیگه!!
سلام!
بعد مدتها تازه آزاد شدم.. و اومدم ببینم اینجا هنوز پابرجاست که دیدم شکر خدا هنوز هستید..

بروبچ خسته نباشید..

Sun PC

New Member
یه سوال درباره همین seek bar

سلام . آقا مهران عالی بود

دستتون درد نکنه بابت این همه زحمتی که کشیدین . :D

برنامه ای که ساختین واقعا عالی بود .

ولی مشکل من بازم حل نشد .

من می خوام از سیکبار برای فایل های صوتی استفاده کنم .

مثلا یه دکمه متنی تعریف کردم که فلان آهنگ رو اجرا بکنه .

می خوام یه سیکبار باشه که با اون آهنگ رو اینور و اونور هدایت کنم .

این که شما درست می کنید فقط زمانی کار میکنه که فایل رو از تو هارد لود کنیم . :sad:

چطور میشه موقع پخش آهنگ تعریف شده برای MMB سیکبار کنه ؟؟؟

من زیاد از اسکریپت نویسی سر در نمیارم .

اگه این رو یاد بدین من خیلی ازتون ممنون می شم .

Sun PC

New Member
ببخشید . اون بالا دو خط مونده به آخر : " چطور میشه برای آهنگ تعریف شده تو Mmb از سیکبار استفاده کرد ؟ " اشتباه شده بود

Sun PC

New Member
راستش من چند تا مشکل اساسی دارم تو MMB که حسابی مخم رو مخدوش کرده .

1) همین موضوع Seek Bar برای آهنگ داخل مالتی مدیا

دقیقا اینطوریه که من یه دکمه تنظیم کردم و با دستور PlaySound (" ") بهش تعریف کردم که از مسیر SrcDir\x.mp3 آهنگ رو پخش کنه . و می خوام سیکبار برای همین x.mp3 کار بکنه نه فایلی که از تو هارد لود میشه .

2) فونت هایی که تو MMB استفاده کردم رو چیکار کنم که بصورت اتوماتیک نصب بشه .

واسه این کار تو WinRar فونت هام رو Add کردم و آرشیو SFX ساختم و تعریف کردم که فونت ها رو تو مسیر %SystemRoot%\Fonts اکسترکت کنه . همین کار رو هم دقیقا می کنه ولی کاربر باید یه طوری این دکمه Install رو بزنه تا فونت ها تو Windows\Fonts کپی بشن . خواستم از دستور InstallFont (" ") استفاده کنم اونم نتونستم باهاش کار کنم . چیکار کنم فونت ها بصورت اوتوماتیک تو سیستم کاربر نصب بشه ؟

3) با کلی زحمت تو فتوشاپ عکس های PNG شفاف و براق و ... واسه مالتی مدیا درست کردم . آخر سر وقتی تو MMB بازشون کردم دیدم قسمت های None رو سیاه نشون میده . چیکارش کنم ؟

4) چطور می تونم فایل های صوتی رو هم مثل فایل های فلش توی خود مالتی مدیا Embed کنم ( همون دستور <Embeded> )

5) چطوری میشه بعد از یک تایم مشخصی مثلا 15 ثانیه صفحه در حال نمایش به صفحه بعد خودش منتقل بشه ؟

اگه تو همین فروم (صفحه) جواب سوالامو بگید یه دنیا ازتون ممنون میشم .

خسته نباشید . فعلا بای ...

silvercover

کاربر متخصص
راستش من چند تا مشکل اساسی دارم تو MMB که حسابی مخم رو مخدوش کرده .

1) همین موضوع Seek Bar برای آهنگ داخل مالتی مدیا

دقیقا اینطوریه که من یه دکمه تنظیم کردم و با دستور PlaySound (" ") بهش تعریف کردم که از مسیر SrcDir\x.mp3 آهنگ رو پخش کنه . و می خوام سیکبار برای همین x.mp3 کار بکنه نه فایلی که از تو هارد لود میشه .

2) فونت هایی که تو MMB استفاده کردم رو چیکار کنم که بصورت اتوماتیک نصب بشه .

واسه این کار تو WinRar فونت هام رو Add کردم و آرشیو SFX ساختم و تعریف کردم که فونت ها رو تو مسیر %SystemRoot%\Fonts اکسترکت کنه . همین کار رو هم دقیقا می کنه ولی کاربر باید یه طوری این دکمه Install رو بزنه تا فونت ها تو Windows\Fonts کپی بشن . خواستم از دستور InstallFont (" ") استفاده کنم اونم نتونستم باهاش کار کنم . چیکار کنم فونت ها بصورت اوتوماتیک تو سیستم کاربر نصب بشه ؟

3) با کلی زحمت تو فتوشاپ عکس های PNG شفاف و براق و ... واسه مالتی مدیا درست کردم . آخر سر وقتی تو MMB بازشون کردم دیدم قسمت های None رو سیاه نشون میده . چیکارش کنم ؟

4) چطور می تونم فایل های صوتی رو هم مثل فایل های فلش توی خود مالتی مدیا Embed کنم ( همون دستور <Embeded> )

5) چطوری میشه بعد از یک تایم مشخصی مثلا 15 ثانیه صفحه در حال نمایش به صفحه بعد خودش منتقل بشه ؟

اگه تو همین فروم (صفحه) جواب سوالامو بگید یه دنیا ازتون ممنون میشم .

خسته نباشید . فعلا بای ...

کاربر عزیر با توجه به قوانین سوالات متعدد و مختلف باید در مبحثی مجزا پرسیده بشه. لطفا رعایت کنید در غیر اینصورت از جواب سوالات شما معذوریم. لا اقل سعی کنید یه مبحث جدا از این مبحص ایجاد کنید و سوالاتون رو بپرسین.

جدیدترین ارسال ها

بالا