ساخت سایت برای من مبتدی و نا آشنا

mehraz23

New Member
سلام دوستان

میخوام یه سایت برای خودم بزنم، من آرشیتکت و عکاس هستم و میخوام این سایت چند بخش داشته باشه واسه معرفی کارهام و پروژه هام وعکسام و رزومه ام رو توش بذارم

عمده ی چیزی که میخوام توی این سایت نمایش بدم عکس ومطلب هست و موزیک و ویدئو ندارم

خب حالا از شما چند سوال دارم:

1-دامین و هاست رو از کجا بگیرم (میخوام ارزون و خوب باشه،نمیتونم خیلی هزینه کنم)

2-چقدر هاست نیاز دارم؟؟؟ چه جوری بفهمم چقدر هاست
نیاز دارم؟(مثلا میگن 200 مگا بایت هاست یعنی من در یه سال کلا 200 مگ میتونم
اطلاعات روی سایتم بذارم؟؟؟؟ نمیدونم یعنی چی:()

3-نیوک،جوملا یا وردپرس؟؟؟؟ کدوم بیشتر به درد کار من
میخوره؟معروف شدن سایتم،سبک بودن قالب سایت،و داشتن طرحهای متنوع و شیک و ساده و
امنیت و هک نشدن خیلی مهمه

4-نمیتونم واسه طراحی سایت هزینه کنم(چند جا خوندم
نوشته بود 250 تا 400 تومن و بیشتر !!!) بخوام یه قالب ساده و حتی الامکان فلش د
داشته باشم که لوگوم اون وسط بچرخه باید
چیکار کنم؟

5- ir بهتره یا com؟
6-ورد پرس میگن چون قالب آماده زیاد داره خوبه،اما آیا قالبهاش به راحتی میشه استفاده کرد؟
اگه خودم توی فتوشاپ واسه صفحات سایتم طرح بزنم چه جوری میتونم به سایتم اعمالش کنم؟
و آخر اینکه میخوام سایتم نسخه فارسی و انگلیسی داشته باشه و در بدو ورود بازدید کننده بتونه حالت انگلیسی یا فارسی رو انتخاب کنه این چه جوری امکان پذیره؟؟؟؟
میشه بعدا تب های بیشتری به سایت اضافه کرد؟؟؟؟
با تشکر از لطف و راهنماییتون

:)

MohamaD021

New Member
خوب از اونجایی که سایت شخصی هست و زیاد به آپدیت نیاز نداره بجز گذاشتن عکس و اخبار کاراتون
فکر می کنم کمترین حجم کافی باشه براتون..
من خودم از وب این وب سایت چندین بار هات و دامین گرفتم خیلی خوب هست و همیشه پشتبانی 24 ساعته دارند... هیچ وقت وب سایتتون بسته نیست در طول 24 ساعت شبانه روز
تبلیغ نیست بلکه بر اساس کار خودم که طراحی وب سایت شخصی هست میگم..

نوع هاست باید لینوکس باشه.
دامین .com مسلماً بهتر هست چون چیزی هست که همه جا شناخته شدس و استاندارد هست
(اگر پول زیادی دارید میتونید .ir هم بگیرید و هر دو به هم وصل کنید)

به این وب سایت سر بزنید و خواهید دید قیمت های هاست لینوکس و حجم هاست رو.

در مورد قالب هم هر چیزی میتونه باشه.. همه چیز به سلیقه ی شخصی شما داره که مخاطب هارو چجوری پذیرا بشید
میتونید فلش بزارید که راحت ، مدرن و رنگارنگ باشه
میتونید هم وردپرس بزارید یه چیز ساده... یا حتی با یک قالب وبلاگ..!

هزینهی وب سایت همه چیز بستگی به خواست شما داره...
مثلا بعضی ها از 500 تومن کار می کنند تا 3 میلیون ..

گذاشتن تب واسه سایت چیز خاصی و تغییر نمیده و هرچندتا که بخواید میتونید داشته باشید (اخبار بیوگرافی عکس تماس و . .)
در مورد اینکه گفته بودید " اگه خودم توی فتوشاپ واسه صفحات سایتم طرح بزنم چه جوری میتونم به سایتم اعمالش کنم؟ " خوب باید به پیش زمینه وب نویسی داشته باشید که کد های عکس های فوتوشاپ شده رو اشتباه وارد نکنید .
مسلماً کسی که برای شما وب سایتی طراحی میکنه میتونه کنترل پنلی بزاره مقل وبلاگ که شما قادر به نوشتن و ... داشته باشید...
فرقی نداره.. میتونید به وردپرس وصل کنید و از اونجا همه کارارو کنید یا یه کنترل پنل مختص داشته باشید

mehraz23

New Member
خوب از اونجایی که سایت شخصی هست و زیاد به آپدیت نیاز نداره بجز گذاشتن عکس و اخبار کاراتون
فکر می کنم کمترین حجم کافی باشه براتون..
من خودم از وب این وب سایت چندین بار هات و دامین گرفتم خیلی خوب هست و همیشه پشتبانی 24 ساعته دارند... هیچ وقت وب سایتتون بسته نیست در طول 24 ساعت شبانه روز
تبلیغ نیست بلکه بر اساس کار خودم که طراحی وب سایت شخصی هست میگم..

نوع هاست باید لینوکس باشه.
دامین .com مسلماً بهتر هست چون چیزی هست که همه جا شناخته شدس و استاندارد هست
(اگر پول زیادی دارید میتونید .ir هم بگیرید و هر دو به هم وصل کنید)

به این وب سایت سر بزنید و خواهید دید قیمت های هاست لینوکس و حجم هاست رو.

در مورد قالب هم هر چیزی میتونه باشه.. همه چیز به سلیقه ی شخصی شما داره که مخاطب هارو چجوری پذیرا بشید
میتونید فلش بزارید که راحت ، مدرن و رنگارنگ باشه
میتونید هم وردپرس بزارید یه چیز ساده... یا حتی با یک قالب وبلاگ..!

هزینهی وب سایت همه چیز بستگی به خواست شما داره...
مثلا بعضی ها از 500 تومن کار می کنند تا 3 میلیون ..

گذاشتن تب واسه سایت چیز خاصی و تغییر نمیده و هرچندتا که بخواید میتونید داشته باشید (اخبار بیوگرافی عکس تماس و . .)
در مورد اینکه گفته بودید " اگه خودم توی فتوشاپ واسه صفحات سایتم طرح بزنم چه جوری میتونم به سایتم اعمالش کنم؟ " خوب باید به پیش زمینه وب نویسی داشته باشید که کد های عکس های فوتوشاپ شده رو اشتباه وارد نکنید .
مسلماً کسی که برای شما وب سایتی طراحی میکنه میتونه کنترل پنلی بزاره مقل وبلاگ که شما قادر به نوشتن و ... داشته باشید...
فرقی نداره.. میتونید به وردپرس وصل کنید و از اونجا همه کارارو کنید یا یه کنترل پنل مختص داشته باشید

خیلی ممنون از راهنماییاتون
یه عالمه علامت سوال توی ذهنم حل شد:)
هاست لینوکس لایت و حرفه ای و ویندوز چه فرقی باهم دارن؟؟؟؟؟

MohamaD021

New Member
خواهش میکنم . .
هاســــــت حرفه ای برای آپدیت های روزانه و هفتگی هست.. مثل وب سایت های موزیک و فیلم..که نیاز به حجم زیادی دارند..
فضا هایی که برای هاست حرفه ای هست از کمترین (100 مگابایت) هست تا بیشترین (30000 مگابایت) ... با قیمت های مختلف

alid

Member
سلام دوستان

میخوام یه سایت برای خودم بزنم، من آرشیتکت و عکاس هستم و میخوام این سایت چند بخش داشته باشه واسه معرفی کارهام و پروژه هام وعکسام و رزومه ام رو توش بذارم

عمده ی چیزی که میخوام توی این سایت نمایش بدم عکس ومطلب هست و موزیک و ویدئو ندارم

خب حالا از شما چند سوال دارم:

1-دامین و هاست رو از کجا بگیرم (میخوام ارزون و خوب باشه،نمیتونم خیلی هزینه کنم)

2-چقدر هاست نیاز دارم؟؟؟ چه جوری بفهمم چقدر هاست
نیاز دارم؟(مثلا میگن 200 مگا بایت هاست یعنی من در یه سال کلا 200 مگ میتونم
اطلاعات روی سایتم بذارم؟؟؟؟ نمیدونم یعنی چی:()

3-نیوک،جوملا یا وردپرس؟؟؟؟ کدوم بیشتر به درد کار من
میخوره؟معروف شدن سایتم،سبک بودن قالب سایت،و داشتن طرحهای متنوع و شیک و ساده و
امنیت و هک نشدن خیلی مهمه

4-نمیتونم واسه طراحی سایت هزینه کنم(چند جا خوندم
نوشته بود 250 تا 400 تومن و بیشتر !!!) بخوام یه قالب ساده و حتی الامکان فلش د
داشته باشم که لوگوم اون وسط بچرخه باید
چیکار کنم؟

5- ir بهتره یا com؟
6-ورد پرس میگن چون قالب آماده زیاد داره خوبه،اما آیا قالبهاش به راحتی میشه استفاده کرد؟
اگه خودم توی فتوشاپ واسه صفحات سایتم طرح بزنم چه جوری میتونم به سایتم اعمالش کنم؟
و آخر اینکه میخوام سایتم نسخه فارسی و انگلیسی داشته باشه و در بدو ورود بازدید کننده بتونه حالت انگلیسی یا فارسی رو انتخاب کنه این چه جوری امکان پذیره؟؟؟؟
میشه بعدا تب های بیشتری به سایت اضافه کرد؟؟؟؟
با تشکر از لطف و راهنماییتون

:)

با سلام ما هم ميتونيم بهتون هاست و دامنه بديم هم براتون سيستم دلخواهتون رو نصب و راه اندازي كنيم
براي اطلاعات بيشتر با ما تماس بگيريد http://uranushosting.net

آخرین ویرایش:

moslemfn

Member
سلام و عرض خسته نباشید دوست عزیز من این کار رو برای سیستم وردپرس + طرح اختصاصی + سئو کامل قالب + پشتیبانی + هاست و دامنه دات آی آر یا دات کام 120 انجام میدم براتون خواستین در پیغام خصوصی مطرح کنید راستی + آموزش کامل مطلب گذاشتن و ... با تشکر
ارادتمند : آرمین شایسته

Persian.cc

New Member
1- این یکی رو نمیدونم چون خودم از سایتای خارجی خرید میکنم ولی در مورد بقیه جواب دادم
2- ماکس 300 مگ بستگی داره چنتا عکس بخواید بذارید
3-وردپرس
4- از قالب های آماده ای استفاده کنید که عکساش میچرخن :)
5- صد درصد com بهتره
6- بلی

و در آخر اینکه اگه جایی گیر کردید یا خواستید کسی براتون انجامشون بده
من میتونم این کارو انجام بدم
اینم سایتمه برای دریافت سفارش
http://www.persian.cc/design
مناسبتر از جاهای دیگه انجام میدم و اگه قول فکر میکنید 200 مگ فضا کافیه، هاست رایگان هم خواهید داشت

موفق باشید

mehraz23

New Member
دوستان من هاست و دامنه و..... را خریدم
چه جوری یه قالب فلش که دارم رو به سایتم اعمال کنم؟؟؟؟
من یه قالب فلش گرفتم از نت و مخصوص ورد پرس هم هست
توی پابلیک اچ تی ام ال ، توی این آدرس ریختم و اگزترکت هم کردم چه جوری باید فعالش کنم؟؟؟؟
/public_html/wordpress/wp-includes/theme-compat/wp-content/themes
قالبه انگلیسی هستا!!!!
و اینکه وردپرس فارسی نصب هم کردم حالا چرا آدرس سایت من شده
mahshidmazandarani.com/wordpress
درحالی که میخوام بشه:
mahshidmazandarani.com
چیکارش کنم:((((
(داغون شدم با این سایت زدنم!!!!!!!)

moslemfn

Member
سلام و عرض خسته نباشید خب دوست عزیز محتوایت پوشه wordpress رو در Public_html رو از پوشه wordpress کات کن و بریز داخل خود Public_html حل میشه آدرس میشه mahshidmazandarani.com و برای فعال کردن قالب وارد پنل مدیریتی وردپرس بشو رو تو پوسته ها پوشته مورد نظر رو پیدا کن و فعالش کنید موفق باشید.

mehraz23

New Member
سلام و عرض خسته نباشید خب دوست عزیز محتوایت پوشه wordpress رو در Public_html رو از پوشه wordpress کات کن و بریز داخل خود Public_html حل میشه آدرس میشه mahshidmazandarani.com و برای فعال کردن قالب وارد پنل مدیریتی وردپرس بشو رو تو پوسته ها پوشته مورد نظر رو پیدا کن و فعالش کنید موفق باشید.
دوست عزیز همین کار رو کردم نشد:(((
الان بازم فقط با همون حالت اول سایتم لود میشه:(((
این قالبی هم که دارم ماله وردپرس لاتینه و توی وردپرس فارسی وجود نداره:((
چه جوری اعمالش کنم؟؟؟ کجای پابلیک اچ تی ام ال بریزم؟؟؟؟
:((((

جدیدترین ارسال ها

بالا